Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Rugsėjo » 16

Vienintelis legendinės pilies atvaizdas, rastas Lesbo saloje

Graikijos archeologai, atlikdami tyrimus Lesbo saloje Egėjo jūroje, aptiko marmurinę vartų pertvarą su įdomia graviūra. Tyrimas atskleidė, kad ant jo yra vienintelis žinomas viduramžių Agios Theodoros pilies atvaizdas.

Kaip rašo "The History Blog", unikalus artefaktas buvo rastas kasinėjant Bizantijos vartų pamatus. Kadaise jie buvo daugelyje kronikų minimos Agios Theodoros pilies pietrytinės sienos dalis. Tačiau iki šiol niekas nematė nė vienos iliustracijos, iš kurios būtų galima spręsti apie šios pilies išvaizdą.

Marmuro plokštė datuojama XIV amžiumi. Tai svarbu, nes XV a. Agios Theodoros pilis buvo smarkiai perstatyta. Jis buvo neatpažįstamai pasikeitęs. Todėl rastas atvaizdas istorikams turi didžiulę vertę. Tai vienintelis piešinys, kuriame pilis vaizduojama tokia, kokia ji buvo iš pradžių.

Balto marmuro antkapio ilgis yra apie 3,5 metro. Ant jo iškaltas specialus kryžius - Bizantijos Paleologų dinastijos emblema. Šalia jo yra Genujos Gattilusio giminės herbas. Grafikoje vaizduojami pagrindiniai vartai ir trys stačiakampiai bokštai ant akropolio. Šis vaizdas atitinka rašytiniuose šaltiniuose išlikusius Agios Theodoros aprašymus.

Archeologai žino tik vieną tokią marmurinę plokštę, kurioje iškalti Lesbo valdančiųjų dinastijų simboliai. Toks bareljefas anksčiau buvo rastas Mytilini pilyje. Jį taip pat puošia paleologų regalijos ir Gattilusio herbas, tačiau jame pavaizduotas tik Bizantijos erelis ir nėra pilies atvaizdo.

Įtakinga Genujos Gattilusio giminė valdė Lesbą kaip Bizantijos imperatorių vasalai nuo 1355 iki 1462 m. Pagal vieną iš versijų, jų valdžia atsirado piratavimo dėka, o iš pradžių šeima nebuvo kilminga. Jie padėjo Jonui V Paleologui atgauti sostą ir Konstantinopolį 1354 m. Atsidėkodamas imperatorius paskyrė Francesco Gattilusi Lesbo valdovu ir vedė savo dukterį.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 21:30 Visatos signalas, kad žmogus jums netinka
Yra toks nemalonus žodis kaip "tolerantiškas". Tai žmogus, kuris yra spardomas, žeminamas, kartais net atvirai šluostomas kojomis. Jis viską toleruoja, prisiima visą kaltę, stengiasi gerinti santykius. Ir jis netgi gali sumokėti savo pinigus, kad išs...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 21:15 Kaip ir kodėl renkamės savo artimuosius?

"Žmonės dera tarpusavyje kaip dėlionės - kai vienas turi iškilimą, kitas - iškilimą. Iš visų gyvenime sutiktų žmonių kai kurie palieka mus abejingus, o kai kuriuos beprotiškai įsimylime. Vienus žmones praleidžiame ramiai, o nuo kitų negalime ...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 18:36 Škotija tiria "paslaptingą" naujagimių mirčių šuolį po "Jab" diegimo
Škotijos sveikatos priežiūros institucijos pradėjo oficialų tyrimą dėl didžiulio naujagimių mirčių skaičiaus padidėjimo po to, kai buvo pradėtas taikyti COVID skiepas.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau