Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Rugsėjo » 19

Lūkesčiai ir realybė tarpusavio santykiuose

Kai santykiai kelia skausmą, juose blogai abiem. Ir kiekvienas, stengdamasis apsisaugoti nuo šio skausmo, skaudina kitą. Kodėl taip vyksta? Pažvelkime į tai atidžiau.

Ko tikimės iš santykių, kai nusprendžiame juos kurti? Žinoma, visiems norisi meilės, rūpesčio, tarpusavio supratimo ir palaikymo. Ir tai yra normalūs norai. Bet tuo pačiu neatsižvelgiame į tai, kad esame gyvi žmonės, kad keičiamės (kinta mūsų tikslai, norai, prioritetai, keičiasi mūsų gyvenimas – darbas, aplinka, šeima ir pan.). Tačiau mūsų lūkesčiai dažnai išlieka tokie patys ir juose neatsižvelgiama į besikeičiančią partnerio realybę ar asmenybę.

Šie lūkesčiai labiausiai adresuojami partneriui – kaip jis/ji turėtų elgtis, kad šiuose santykiuose AŠ jausčiausi gerai. Ir čia mes absoliučiai pamirštame, kad į santykius indėlį įnešame ir patys.

Iš kur „dygsta“ visi tie mūsų lūkesčiai? Iš santykių su tėvais, draugais ir kitais žmonėmis patirties, iš nuostatų, kurias kažkada gavome iš kokių nors žmonių, visuomenės (ypač tai pasakytina apie su lytimi susijusias nuostatas). Mūsų lūkesčiuose dažnai esama daug ko tokio, kas yra ne mūsų ir neatitinka mūsų tikrovės.

Elgesio lygmenyje lūkesčiai dažnai virsta reikalavimais: kodėl tu ne….!? tu privalai…! tu gi moteris/vyras…!

O kai pradedame reikalauti, tai paverčiame partnerį jau nebe žmogumi, o funkcija, tenkinančia mūsų poreikius (emocinius, vaikiškus, buitinius, finansinius ir pan.)

Ir toks funkcinis elgesys vienas su kitu ir spaudimas „tu privalai!“ visiškai natūraliai sukelia įtampą poroje, emocinį atitolimą, kuris savaime taip pat yra išgyvenamas labai skausmingai ir su didele baime. Dažniausiai tai sukelia vienatvės dviese jausmą.

Kai poroje ima kauptis pasipiktinimas ir susierzinimas, partneriams dažnai kyla klausimas: ar išties kažką kažkam privalo vyras/moteris?

Į šį klausimą teisingo atsakymo nėra.

O norint pakeisti santykius į gerąją pusę, turėtumėte ištrūkti iš savo lūkesčių narvo ir pamėginti iškelti sau visai kitus klausimus:

  • Ką aš jaučiu šiuose santykiuose? Ką jaučia partneris? Kodėl kyla tokie jausmai?

  • Kaip aš elgiuosi ir tvarkausi su savo jausmais?

  • Ką norėčiau gauti santykiuose (ar tai poreikiai)? Ko reikia mano partneriui? Ar mes apie tai žinome?

  • Ką aš darau, ar bandau patenkinti šiuos poreikius?

  • Ar galime atvirai aptarinėti šiuos klausimus? Jeigu ne, kas mums trukdo?

  • Ar galiu būti savimi šiuose santykiuose? Ar galiu leisti partneriui būti savimi? Ar suteikiu jam/jai teisę rinktis?

  • Kokį indėlį įnešu į šiuos santykius?

  • Ar prisiimu savo atsakomybės dalį už santykius?

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 15:56 Asteroidas, sunaikinęs dinozaurus, sukėlė ir pasaulinį cunamį
Remiantis nauju tyrimu, prieš 66 mln. metų į Žemę atsitrenkęs miesto dydžio asteroidas išnaikino dinozaurus ir sukėlė siaubingą cunamį, kuris nusirito per visą planetą.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau