Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Rugsėjo » 20

Izraelyje rasta "neįtikėtina" Ramzio II laikų laidojimo ola

Izraelio archeologai atkasė itin retą laidojimo olą, kuri iki šių dienų išliko beveik nepakitusi. Preliminarus datavimas jau parodė, kad šis natūralus nekropolis datuojamas faraono Ramzio II valdymo laikotarpiu.

Pasak Phys.org, urvas aptiktas populiariame paplūdimyje. Atliekant kraštovaizdžio tvarkymo darbus ekskavatoriaus kaušas netyčia užkabino urvo "stogą" ir jį sulaužė. Į vietą buvo iškviesti archeologai, kurie kopėčiomis nusileido žemyn. Jie aptiko laidojimo urvą, kokio Izraelyje dar niekada nebuvo rasta. Urvas unikalus tuo, kad jis yra "laiko kapsulė". Keletą tūkstantmečių urvas buvo užantspauduotas, niekas į jį nebuvo įėjęs. Todėl archeologai aptiko nepažeistų laidojimo reikmenų.

Natūraliame nekropolyje buvo dešimtys įvairių formų keramikos ir įvairių bronzos dirbinių. Šie daiktai buvo panaudoti preliminariam palaidojimo vietos datavimui. Ekspertai nustatė, kad laidojimo atnašos susijusios su faraono Ramzio II, mirusio 1213 m. pr. m. e., laikotarpiu. Paaiškinkime, kad tuo metu Kanaanas, kuriame yra dalis dabartinio Izraelio teritorijos, buvo Egipto valdžioje.

Oloje rasta daugybė įvairių aukų dubenų, kai kurie iš jų buvo nudažyti raudonai. Dubenų eilėse buvo gyvūnų kaulų. Taip pat rasta indų skysčiams ir maistui laikyti, lempų, bronzinių strėlių antgalių ir iečių. Nuostabu, kad visi šie daiktai guli tose pačiose vietose, kur juos kažkas padėjo daugiau nei prieš 3200 metų.

Pats urvas tikriausiai buvo kolektyvinė laidojimo vieta, tačiau iki šiol archeologai rado tik vieną nepažeistą žmogaus skeletą. Daiktų, kurie paprastai dedami į kapą ir lydi mirusįjį į pomirtinį gyvenimą, gausa ir įvairovė leidžia manyti, kad oloje buvo palaidoti bent keli žmonės. Jie aiškiai turėjo gana aukštą socialinį statusą.

"Tai, kad šie vyrai buvo palaidoti su ginklais, tarp kurių buvo ir sveikų strėlių, rodo, kad jie galėjo būti kariai, galbūt jie buvo laivų sargybiniai", - sako archeologas Davidas Gelmanas. - Nepriklausomai nuo to, kas buvo šio urvo "gyventojai", radinys yra "neįtikėtinas". Beje, urvas buvo iš naujo uždarytas ir dabar yra saugomas.

Tikroji Žemė - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanale:

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau