Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 22

Kinijos mokslininkai nustatė naują tikėtiną dinozaurų išnykimo priežastį

Rugsėjo 21 d. laikraštis "Global Times" pranešė, kad Kinijos mokslininkai, ištyrę dinozaurų kiaušinių fosilijas, nustatė, kad kreidos periodo pabaigoje nuolat mažėjo dinozaurų įvairovė.

Jie padarė išvadą, kad šis sumažėjimas susilpnino dinozaurų gebėjimą prisitaikyti prie aplinkos sukrėtimų, kuriuos sukėlė didelės stichinės nelaimės, galiausiai lėmusios jų išnykimą. Mokslininkai niekada nenustojo ieškoti dinozaurų - vienos įdomiausių visuomenei paleontologinių rūšių - išnykimo priežasties. Šie gyvūnai atsirado vėlyvajame triase, prieš 235 mln. metų, ir Žemėje gyveno ištisus 170 mln. metų, o prieš 66 mln. metų išnyko.

Geriausiai žinomos įvairios hipotezės apie dinozaurų išnykimą apima nežemiškus veiksnius, pavyzdžiui, asteroidų susidūrimą, ir žemiškus veiksnius, pavyzdžiui, didžiulius ugnikalnių išsiveržimus Indijos Dekano spąstuose. Visos šios hipotezės susijusios su dideliais geologiniais įvykiais.

Kadangi dinozaurai buvo kiaušinius dedantys gyvūnai, o kiaušinių dėjimo sėkmė tiesiogiai lėmė dinozaurų populiacijų gerovę, dinozaurų kiaušinių, kurie buvo pagrindinis dinozaurų klestėjimo Žemėje nešėjas, tyrimai gali atspindėti informaciją apie paleoekologiją, kurioje gyveno dinozaurai. Kinų mokslininkai, atlikę eilę mokslinių tyrimų, susijusių su dinozaurų kiaušiniais ir sluoksniais Šenjango baseine Šaansi provincijoje šiaurės vakarų Kinijoje, pateikė naujų įžvalgų apie dinozaurų išnykimo paslaptį.

Tyrėjų komanda surinko daugiau nei 1000 trijų rūšių dinozaurų kiaušinių ir lukštų pavyzdžių, palaidotų in situ vėlyvojo kreidos periodo Šenjango baseino sekcijoje. Regione surinkti dinozaurų kiaušiniai ir nedidelis skaičius dinozaurų kaulų rodo, kad tuo metu dinozaurų įvairovė baseine buvo palyginti nedidelė.

Kartu su Šenjango baseino sluoksnių geologinio amžiaus tyrimais, atliktais naudojant magnetostratigrafijos, biostratigrafijos ir ciklinės stratigrafijos metodus, mokslininkai nustatė, kad dinozaurų fosilijos datuojamos prieš 68,24-66,38 mln. metų, o tai reiškia, kad dinozaurų įvairovė baseine per du milijonus metų iki jų išnykimo buvo palyginti nedidelė.

Mokslininkai taip pat nustatė, kad dinozaurų įvairovė akivaizdžiai mažėjo maždaug prieš 72 mln. metų, remdamiesi dinozaurų fosilijomis, aptiktomis kreidos periodo pabaigoje rytiniuose Činlingšano kalnuose Šaansi provincijoje šiaurės vakarų Kinijoje, Laijange Šandongo provincijoje rytų Kinijoje ir Nanksionge Guangdongo provincijoje pietų Kinijoje.

Jie turi panašumų su dinozaurų fosilijų paplitimu vakarinėje Šiaurės Amerikos dalyje. Taigi mokslininkai teigia, kad dinozaurų įvairovės mažėjimas kreidos pabaigoje greičiausiai buvo pasaulinis reiškinys.

Tyrimas, kurį atliko Stuburinių paleontologijos ir paleoantropologijos instituto, Kinijos mokslų akademijos Geologijos ir geofizikos instituto ir Kinijos žemės mokslų universiteto Vuchane mokslininkai, suteikia žmonėms naują pagrindą ir perspektyvą suprasti dinozaurų išnykimo procesą ir mechanizmą. Šis tyrimas neseniai buvo paskelbtas ir tarptautinio akademinio žurnalo "Proceedings of the National Academy of Sciences" (PNAS) viršelio straipsnyje.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 21:30 Visatos signalas, kad žmogus jums netinka
Yra toks nemalonus žodis kaip "tolerantiškas". Tai žmogus, kuris yra spardomas, žeminamas, kartais net atvirai šluostomas kojomis. Jis viską toleruoja, prisiima visą kaltę, stengiasi gerinti santykius. Ir jis netgi gali sumokėti savo pinigus, kad išs...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 21:15 Kaip ir kodėl renkamės savo artimuosius?

"Žmonės dera tarpusavyje kaip dėlionės - kai vienas turi iškilimą, kitas - iškilimą. Iš visų gyvenime sutiktų žmonių kai kurie palieka mus abejingus, o kai kuriuos beprotiškai įsimylime. Vienus žmones praleidžiame ramiai, o nuo kitų negalime ...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 18:36 Škotija tiria "paslaptingą" naujagimių mirčių šuolį po "Jab" diegimo
Škotijos sveikatos priežiūros institucijos pradėjo oficialų tyrimą dėl didžiulio naujagimių mirčių skaičiaus padidėjimo po to, kai buvo pradėtas taikyti COVID skiepas.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau