Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 25

Mikroflora padėjo meškiukams priaugti maždaug tiek pat svorio vartojant skirtingą maistą

Gyvendami skirtingose aplinkose, lokiai gali valgyti įvairų maistą - nuo uogų iki žuvų ir briedžių. Nepaisant šių skirtumų, jie priaugo tiek pat svorio ir riebalų atsargų. Šio gebėjimo paslaptis slypi gyvūnų žarnyno mikrofloroje.

Rudieji lokiai (Ursus arctos) yra vieni didžiausių ir pavojingiausių sausumos plėšrūnų. Jie garsėja ne tik savo jėga ir protu, bet ir gebėjimu žiemą užmigti žiemos miegu. Todėl gyvūno gerovei labai svarbu, kiek riebalų jis gali sukaupti iki rudens. Tuo metu patelė turi sukaupti apie 20 proc. savo svorio tokių atsargų, kitaip ji negalės pagimdyti ir išmaitinti palikuonių.

Vis dėlto skirtingose buveinėse gyvenantys lokiai maitinasi labai įvairiai - nuo uogų iki žuvies. Nepaisant to, jie paprastai sugeba sukaupti maždaug tokio paties dydžio ir kiekio riebalų atsargas. Paslaptis slypi gyvūnų žarnyno mikrofloroje. Tokią išvadą padarė Šiaurės Mičigano universiteto (JAV) mokslininkai, kurių straipsnis paskelbtas žurnale "Scientific Reports".

Sarah Trujillo su kolegomis surinko ir ištyrė maždaug 50 suaugusių rudųjų lokių, gyvenančių trijuose skirtinguose Aliaskos nacionaliniuose parkuose: Katmajaus, Klarko ežero ir Arkties vartų, išmatas. Ankstesni tyrimai jau parodė, kad šiose teritorijose gyvenančių lokių mityba skiriasi. Klarko ežere daugiausia uogų, upėtakių ir briedžių, o archipelago vartuose - augmenijos ir žinduolių mėsos. Katmajuje, kur sąlygos yra įvairiausios, meškų mitybos racioną taip pat sudaro įvairūs jūros gyvūnai.

Atlikus analizę paaiškėjo, kad skirtingų nacionalinių parkų lokių mikrofloros skirtumai leidžia jiems veiksmingai išgauti maistines medžiagas iš bet kokio prieinamo maisto. Bakterijų ribosominės RNR (16S) sekoskaitos nustatymas leido nustatyti mikrofloros sudėtį ir struktūrą ir parodė, kad ją lemia mityba, o ne paties gyvūno masė ir kiti parametrai.

"Suprasdami, ką tiksliai lokys ėda ir kaip skirtinga mityba leidžia jam pasiekti panašų dydį, galime geriau suprasti šiems gyvūnams gresiančius pavojus", - sako darbo autoriai. - Kadangi parko gamta yra saugoma ir gerai prižiūrima, šie duomenys gali tapti atspirties tašku naujiems tyrimams. Pavyzdžiui, mokslininkai galės palyginti meškų, gyvenančių labiau sutrikdytoje aplinkoje, pavyzdžiui, ten, kur jie gali patekti prie šiukšlių ir žmonių atliekų, žarnyno mikroflorą. Pastaraisiais metais tokių gyvūnų padaugėjo ir jie kelia pavojų tiek meškoms, tiek žmonėms.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
06.02.2023 laikas 18:39 WW3 eskaluojamas, nes korumpuoti JAV pareigūnai siekia apsaugoti savo nusikalstamas operacijas ir biologinio ginklo tyrimus Ukrainoje
JAV vyriausybė ir toliau eskaluoja pasaulinį karą su Rusija, kartu prisidėdama prie humanitarinės krizės Ukrainoje. Bideno režimas nusiuntė Ukrainai daugiau kaip 100 milijardų JAV dolerių, įskaitant įvairią amuniciją ir ginklus, ir planuoja siųsti ta...

Skaityti daugiau

06.02.2023 laikas 18:12 Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą

Naujausia slapta filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas "Pfizer" aukšto rango vadovas Džordonas Trištonas Volkeris (Jordon Trishton Walker), rodo, kad "Pfizer" nuo pat pradžių žinojo, jog su jos gaminama kovidų "vakcina&qu...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau