- 25.09.2022
- 0.0 Reitingas
- 589 Peržiūros
- Komentarai
Gyvendami skirtingose aplinkose, lokiai gali valgyti įvairų maistą - nuo uogų iki žuvų ir briedžių. Nepaisant šių skirtumų, jie priaugo tiek pat svorio ir riebalų atsargų. Šio gebėjimo paslaptis slypi gyvūnų žarnyno mikrofloroje.
Rudieji lokiai (Ursus arctos) yra vieni didžiausių ir pavojingiausių sausumos plėšrūnų. Jie garsėja ne tik savo jėga ir protu, bet ir gebėjimu žiemą užmigti žiemos miegu. Todėl gyvūno gerovei labai svarbu, kiek riebalų jis gali sukaupti iki rudens. Tuo metu patelė turi sukaupti apie 20 proc. savo svorio tokių atsargų, kitaip ji negalės pagimdyti ir išmaitinti palikuonių.
Vis dėlto skirtingose buveinėse gyvenantys lokiai maitinasi labai įvairiai - nuo uogų iki žuvies. Nepaisant to, jie paprastai sugeba sukaupti maždaug tokio paties dydžio ir kiekio riebalų atsargas. Paslaptis slypi gyvūnų žarnyno mikrofloroje. Tokią išvadą padarė Šiaurės Mičigano universiteto (JAV) mokslininkai, kurių straipsnis paskelbtas žurnale "Scientific Reports".
Sarah Trujillo su kolegomis surinko ir ištyrė maždaug 50 suaugusių rudųjų lokių, gyvenančių trijuose skirtinguose Aliaskos nacionaliniuose parkuose: Katmajaus, Klarko ežero ir Arkties vartų, išmatas. Ankstesni tyrimai jau parodė, kad šiose teritorijose gyvenančių lokių mityba skiriasi. Klarko ežere daugiausia uogų, upėtakių ir briedžių, o archipelago vartuose - augmenijos ir žinduolių mėsos. Katmajuje, kur sąlygos yra įvairiausios, meškų mitybos racioną taip pat sudaro įvairūs jūros gyvūnai.
Atlikus analizę paaiškėjo, kad skirtingų nacionalinių parkų lokių mikrofloros skirtumai leidžia jiems veiksmingai išgauti maistines medžiagas iš bet kokio prieinamo maisto. Bakterijų ribosominės RNR (16S) sekoskaitos nustatymas leido nustatyti mikrofloros sudėtį ir struktūrą ir parodė, kad ją lemia mityba, o ne paties gyvūno masė ir kiti parametrai.
"Suprasdami, ką tiksliai lokys ėda ir kaip skirtinga mityba leidžia jam pasiekti panašų dydį, galime geriau suprasti šiems gyvūnams gresiančius pavojus", - sako darbo autoriai. - Kadangi parko gamta yra saugoma ir gerai prižiūrima, šie duomenys gali tapti atspirties tašku naujiems tyrimams. Pavyzdžiui, mokslininkai galės palyginti meškų, gyvenančių labiau sutrikdytoje aplinkoje, pavyzdžiui, ten, kur jie gali patekti prie šiukšlių ir žmonių atliekų, žarnyno mikroflorą. Pastaraisiais metais tokių gyvūnų padaugėjo ir jie kelia pavojų tiek meškoms, tiek žmonėms.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau