Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Spalio » 1

Ispanijoje aptiktas smūgio krateris

Pietinėje Almerijos provincijoje aptiktas pirmasis Ispanijoje smūginis krateris. Praėjusią savaitę Europos moksliniame kongrese (EPSC) 2022 šį atradimą pristatė Almerijos universiteto atstovas Juanas Antonio Sanchezas Garrido.

Tai pirmasis tyrimas, kuriame nustatyti smūgio kraterio įrodymai Pirėnų pusiasalyje. Šis atradimas - tai 15 metų trukusių tyrimų, kuriuos atliko tarptautinė mokslininkų komanda iš Almerijos universiteto, Madrido astrobiologijos centro, Lundo universiteto ir Kopenhagos universiteto, rezultatas.

Profesorius Sanchezas Garrido sakė: "Manome, kad susidūrimas įvyko maždaug prieš 8 mln. metų. Ištyrėme daugybę regiono geologijos, mineralogijos, geochemijos ir geomorfologijos aspektų. Šioje teritorijoje esantys Alhabijos ir Tabernaso baseinai užpildyti 5-23 mln. metų senumo nuosėdomis, kurios dengia senesnes metamorfines uolienas. Didelė dalis smūgio struktūros yra palaidota po šiuolaikinėmis nuosėdomis, tačiau erozija ją atidengė ir atvėrė galimybes tyrinėti."

Manoma, kad paties kraterio skersmuo yra apie 4 km, o jį supa maždaug 20 km skersmens didesnė struktūra, kurioje dėl smūgio buvo sunaikinti nuosėdiniai sluoksniai.

Smūgio kraterio įrodymų yra keletas smūginių kvarco grūdelių pavyzdžių brekcijoje - nuosėdinių uolienų rūšyje, kurios dideli fragmentai yra sulipę į smulkiagrūdę matricą. Grūduose matyti deformacijos požymių dėl didžiulio 10-30 GPa slėgio.

"Jei kraterio atradimas pasitvirtins, jis bus ne tik įdomus moksliniu požiūriu, bet ir papildys Almerijos provincijos mokslinę ir turistinę pasiūlą", - sakė profesorius Sanchezas Garrido.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau