Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Religija » 2022 » Spalio » 2

Abuna Yemata Guh Etiopijoje - sunkiausiai pasiekiama garbinimo vieta žemėje

"Abuna Yemata Guh" Etiopijoje yra bene sunkiausiai prieinama garbinimo vieta žemėje. Bažnyčia iškalta uolos šone ir iš visų pusių apsupta stačių uolų.

Abuna Yemata Guh - monolitinė bažnyčia, esanti Etiopijos Tigrajaus regiono Hawzen woreda provincijoje. Jis yra 2580 metrų aukštyje ir į jį reikia kopti pėsčiomis. Jis išsiskiria savo kupolu ir gražia V a. sienų tapyba bei architektūra.

Bažnyčia yra iškalta uolos šone, o norėdami ją pasiekti, lankytojai ir maldininkai turi pereiti natūralų akmeninį tiltą, kurio abiejose pusėse yra apie 250 m bedugnė, tada paskutinį siaurą medinį pėsčiųjų tiltą, po to kopti vertikalia uolos siena, kuri priklauso tik nuo rankų ir kojų jėgos (basomis kojomis, nes ši vieta laikoma šventa), ir baigiasi 50 cm pločio atbraila per 300 m prarajos kraštą.

"Šios vietos yra palaimintos, - sako tėvas Assefa. "Mūsų šventasis globėjas gelbsti tuos, kurie krenta su jo vėju. Jie sugrįžta ant atbrailos nuo pusės kelio žemyn."

Assefos tėvo senelis taip pat buvo Abuna Yemata Guh kunigas, o tarp uolų palaidota daugybė kunigų kartų.

Bažnyčią pastatė šventasis Abuna Jemata, vienas iš devynių šventųjų, kurie V a. pabaigoje atvyko iš Sirijos, Konstantinopolio ir Romos, kad atneštų krikščionybę į Etiopiją.

Pirmosios 45 kilimo minutės nėra itin sudėtingos, tačiau yra kelios sudėtingos stačios atkarpos, kuriose reikia išsilaikyti ant kojų; galutiniam pakilimui gidai neša virves. Paskutines dvi minutes reikia tvirtų nervų, kad įveiktumėte paskutinį pakilimą ir pavojingą atbrailą virš 200 metrų aukščio kritimo.

Bažnyčioje saugomi vieni seniausių pasaulyje krikščioniškojo meno kūrinių.

Viduje smiltainio sienas puošia svarbiausių Biblijos veikėjų portretai ir patarlių atvaizdai.

Paveikslų, vaizduojančių figūras iš Senojo Testamento, yra daugiau nei iš Naujojo Testamento. Sausas oras ir drėgmės trūkumas išsaugojo šių meno kūrinių nepriekaištingą tobulumą.

Freskos, skirtos devyniems šventiesiems ir dvylikai apaštalų, sukurtos dar nuo pirmųjų krikščionybės pėdsakų Etiopijoje. Seniausios ikonos yra diptikų ir triptikų pavidalo, datuojamos XV amžiumi.

Nepaisant to, kad bažnyčia yra labai lankoma, parapijiečiai kelis kartus per savaitę kopia į uolą, įskaitant motinas su kūdikiais ant nugaros, nėščias moteris, kūdikius ir pagyvenusius žmones, kad galėtų dalyvauti pamaldose.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau