- 02.10.2022
- 0.0 Reitingas
- 1026 Peržiūros
- Komentarai
"Abuna Yemata Guh" Etiopijoje yra bene sunkiausiai prieinama garbinimo vieta žemėje. Bažnyčia iškalta uolos šone ir iš visų pusių apsupta stačių uolų.
Abuna Yemata Guh - monolitinė bažnyčia, esanti Etiopijos Tigrajaus regiono Hawzen woreda provincijoje. Jis yra 2580 metrų aukštyje ir į jį reikia kopti pėsčiomis. Jis išsiskiria savo kupolu ir gražia V a. sienų tapyba bei architektūra.
Bažnyčia yra iškalta uolos šone, o norėdami ją pasiekti, lankytojai ir maldininkai turi pereiti natūralų akmeninį tiltą, kurio abiejose pusėse yra apie 250 m bedugnė, tada paskutinį siaurą medinį pėsčiųjų tiltą, po to kopti vertikalia uolos siena, kuri priklauso tik nuo rankų ir kojų jėgos (basomis kojomis, nes ši vieta laikoma šventa), ir baigiasi 50 cm pločio atbraila per 300 m prarajos kraštą.
"Šios vietos yra palaimintos, - sako tėvas Assefa. "Mūsų šventasis globėjas gelbsti tuos, kurie krenta su jo vėju. Jie sugrįžta ant atbrailos nuo pusės kelio žemyn."
Assefos tėvo senelis taip pat buvo Abuna Yemata Guh kunigas, o tarp uolų palaidota daugybė kunigų kartų.
Bažnyčią pastatė šventasis Abuna Jemata, vienas iš devynių šventųjų, kurie V a. pabaigoje atvyko iš Sirijos, Konstantinopolio ir Romos, kad atneštų krikščionybę į Etiopiją.
Pirmosios 45 kilimo minutės nėra itin sudėtingos, tačiau yra kelios sudėtingos stačios atkarpos, kuriose reikia išsilaikyti ant kojų; galutiniam pakilimui gidai neša virves. Paskutines dvi minutes reikia tvirtų nervų, kad įveiktumėte paskutinį pakilimą ir pavojingą atbrailą virš 200 metrų aukščio kritimo.
Bažnyčioje saugomi vieni seniausių pasaulyje krikščioniškojo meno kūrinių.
Viduje smiltainio sienas puošia svarbiausių Biblijos veikėjų portretai ir patarlių atvaizdai.
Paveikslų, vaizduojančių figūras iš Senojo Testamento, yra daugiau nei iš Naujojo Testamento. Sausas oras ir drėgmės trūkumas išsaugojo šių meno kūrinių nepriekaištingą tobulumą.
Freskos, skirtos devyniems šventiesiems ir dvylikai apaštalų, sukurtos dar nuo pirmųjų krikščionybės pėdsakų Etiopijoje. Seniausios ikonos yra diptikų ir triptikų pavidalo, datuojamos XV amžiumi.
Nepaisant to, kad bažnyčia yra labai lankoma, parapijiečiai kelis kartus per savaitę kopia į uolą, įskaitant motinas su kūdikiais ant nugaros, nėščias moteris, kūdikius ir pagyvenusius žmones, kad galėtų dalyvauti pamaldose.
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau