Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Spalio » 11

Taivano urve rastas nežinomos rūšies žmogaus skeletas

Senovinė Taivano legenda apie atokiuose kalnuose gyvenusius ir staiga išnykusius tamsiaodžius žmones netikėtai pasitvirtino. Mokslininkai urve aptiko prieš 6000 metų gyvenusios moters palaikus. Ji buvo visai nepanaši į vietinės genties narę, praneša "World Archeology".

Yra žinoma, kad vietinės gentys Taivane apsigyveno maždaug prieš 4800 metų. Jų žodiniai pasakojimai pasakoja apie išsekusius medžiotojus-rinkėjus, kurie jų atvykimo metu jau gyveno saloje. Jie vadinami "negrito".

Taivane yra 16 austroneziečių grupių, ir visos, išskyrus vieną, turi legendas apie išnykusius žmones. Vieni juos vadino protėviais, kiti - priešais. Saiciyat genties atstovai tvirtina, kad būtent jie maždaug prieš tūkstantį metų išnaikino paskutinį negrito kaimą ir vis dar dėl to gailisi.

Dar visai neseniai mokslininkai apie negrito žinojo tik iš žodinių ir rašytinių šaltinių. Tačiau naujausias atradimas leido geriau ištirti paslaptinguosius aborigenus. Rytinėje salos pakrantėje esančioje oloje rasti moters skeleto fragmentai.

Moteris buvo palaidota pritūpusi. Šalia palaikų taip pat išliko neolito keramikos ir geležies amžiaus radinių, kurių amžius svyruoja nuo 2600 iki 6000 tūkst. metų.

Moteris buvo maždaug 137 cm ūgio. Kaukolės DNR analizė parodė, kad kaukolė buvo artima afrikietiškiems egzemplioriams, o jos bruožai buvo panašūs į Filipinų ir Pietų Afrikos negritų, kurie yra žinomi dėl savo žemo ūgio, bruožus.

Tyrimas rodo, kad senovėje Taivane gyveno ypatingi žmonės. Tačiau mokslininkai dar nežino, kodėl jie dingo. Viena iš teorijų teigia, kad prie jų išnykimo galėjo prisidėti austroneziečių genčių invazija.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau