Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Spalio » 24

Dėl potvynių Čade paskelbta nepaprastoji padėtis

Nuo potvynio nukentėjo 636 šalies vietovės, kurios nusiaubė daugiau kaip 1,15 mln. hektarų laukų.

Čado prezidentas Mahamat Idriss Déby paskelbė nepaprastąją padėtį dėl potvynių, nuo kurių nukentėjo daugiau kaip milijonas šalies gyventojų.

Potvyniai nėra retas reiškinys Čado lietingojo sezono metu, kuris pietiniuose šalies regionuose paprastai trunka nuo gegužės iki spalio.

Tačiau šiemet lietūs prasidėjo anksti ir buvo smarkiausi per pastaruosius dešimtmečius.

"Nuo šiandien įvedama nepaprastoji padėtis, kad būtų galima geriau suvaldyti ir valdyti šią stichinę nelaimę", - trečiadienį per televiziją kreipdamasis į tautą sakė Deby.

Jis pridūrė, kad potvynis paveikė 636 vietoves 18-oje iš 23 šalies provincijų. Labiausiai nukentėjo pietinės Mayo-Kebbi Rytų, Logon Occidental, Tangil, Moyen-Chari ir Mandul provincijos.

Potvyniai "nusiaubė daugiau kaip 465 000 hektarų (1,15 mln. akrų) laukų ir 19 000 galvijų", - sakė Debi.

Sostinė Ndžamena taip pat nenukentėjo - per kelias pastarąsias dienas potvyniai išvarė šimtus žmonių.

Deby sakė, kad vyriausybė parengė reagavimo planą, pagal kurį bus teikiama pastogė, maistas ir sanitarinės sąlygos.

Čadas turi dvi pagrindines upes - Čari ir Logonę, kurios teka per pietines provincijas ir įteka į Čado ežerą prie Nigerio, Nigerijos ir Kamerūno sienos.

Šiais metais į ežerą anksčiau pradėjo tekėti ir kiti intakai, o abiejų upių vandens lygis pakilo, todėl jos plūstelėjo į netoliese esančius miestus ir kaimus, sakė Čado nacionalinės meteorologijos agentūros hidrologas Hamidas Abakaras Suleimanas.

"Galbūt pastebėjote, kad visos Čado ežero šalys taip pat yra užlietos ir šis reiškinys tęsis iki metų pabaigos", - sakė jis.

Jungtinių Tautų duomenimis, 5,5 mln. čadiečių reikia skubios humanitarinės pagalbos, o Pasaulio banko duomenimis, 42 proc. iš 16 mln. šalies gyventojų gyvena skurde.

"Turime suteikti pastogę, aprūpinti būtiniausiais daiktais ir sveikatos priežiūros paslaugomis", - sakė Deby.

Tikroji Žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanala:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau