Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Spalio » 24

Potvyniai Nigerijoje nusinešė daugiau kaip 600 žmonių gyvybių ir 1,3 mln. žmonių buvo priversti palikti namus

Neįprastai gausus liūčių sezonas ir užtvankų išleidžiamos vandens srovės daugelyje valstijų niokoja žemės ūkio naudmenas ir kelius, teigia vyriausybė

Vyriausybės pareigūnai pranešė, kad dėl potvynio, kuris užklupo 33 iš 36 Nigerijos valstijų ir sostinę Abudžą, žuvo daugiau kaip 600 žmonių, o 1,3 mln. buvo priversti palikti namus.

Vyriausybė teigė, kad neįprastai gausus liūčių sezonas, kurį apsunkino klimato kaita, ir vandens pertekliaus išleidimas iš užtvankos sukėlė didelius potvynius, ir pridūrė, kad kai kurios valstijos ir vietos valdžios institucijos neatsižvelgė į perspėjimus, kad būtų geriau pasirengusios padėti žmonėms labiausiai nukentėjusiose vietovėse.

Humanitarinių reikalų ir nelaimių valdymo ministrė Sadia Umar Farooq sakė, kad buvo užlieta daugiau kaip 108 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės ir sunaikinta svarbi infrastruktūra, pavyzdžiui, keliai. Taip pat buvo iš dalies arba visiškai sugriauta daugiau kaip 200 000 namų. Kelios šiaurinės ir centrinės Nigerijos valstijos, kuriose auginami ryžiai, nukentėjo labiausiai, todėl baiminamasi, kad gali pritrūkti maisto, kai metinė infliacija pasiekė 23 proc.

Anksčiau šį mėnesį pietrytinėje Anambros valstijoje apvirto valtis, kurioje buvo 80 žmonių, bėgančių nuo kylančio vandens lygio, ir žuvo mažiausiai 76 žmonės.

Farooqas perspėjo, kad lapkričio mėn. pietines Anambros, Deltos, Kryžminės upės, Riverso ir Bajelsos valstijas gali užklupti nauji potvyniai, ir paragino valstijų ir vietos valdžios institucijas pasirengti evakuoti "potvynių užliejamose teritorijose gyvenančius žmones į aukštesnes vietoves, parūpinant palapinių ir pagalbos priemonių, gėlo vandens ir medicinos priemonių dėl galimų per vandenį plintančių ligų protrūkių".

Prezidentas Muhammadu Buhari nurodė iš šalies strateginių atsargų išleisti 12 000 tonų maisto produktų.

Farooqas kaltino valstijų ir vietos valdžios institucijas dėl nepakankamo pasirengimo. "Buvo pakankamai perspėjimų ir informacijos apie 2022 m. potvynį, tačiau valstijos, vietos valdžios institucijos ir bendruomenės, atrodo, į tai nekreipė dėmesio", - sakė ji.

Potvynį dar labiau padidino vandens perteklius, išleistas iš kaimyniniame Kamerūne esančios Lagdo užtvankos. Praėjusį mėnesį Nigerijos nacionalinė nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra įspėjo, kad vanduo "kaskadomis plūstelės į Nigeriją Benue upe ir jos intakais, taip užliedamas bendruomenes, kurios jau nukentėjo nuo gausių liūčių".

Tikimasi, kad iki spalio pabaigos persipildys ir Nigerijos vidaus vandenų rezervuarai. "Tai turės rimtų pasekmių su Nigeriu ir Benue upėmis besiribojančioms valstijoms ir bendruomenėms", - pridūrė agentūra.

Tikroji Žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanala:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 19:41 Pasipiktinimas, kai Jungtinės Karalystės "Citizens Advice" liepia darbuotojams nešioti lyties įvardžių ženklelius
Jungtinės Karalystės tarnyba "Citizens Advice" susidūrė su darbuotojų pasipiktinimu po to, kai jiems buvo nurodyta nešioti ženklelius su lyties įvardžiu.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau