Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Spalio » 28

Naujai atrastas žarnyno mikrobas gali būti reumatoidinio artrito sukėlėjas

Reumatoidiniu artritu pasaulyje serga 1 iš 100 žmonių. Jis sukelia sąnarių, dažnai rankų ir riešų, uždegimą, skausmą ir patinimą, dėl kurio gali sutrikti sąnarių funkcija, atsirasti lėtinis skausmas, sąnarių deformacijos ir pažeidimai. Kas sukelia šią ligą, iki šiol nežinoma.

Neseniai paskelbtame tyrime su kolegomis radome svarbią užuominą apie galimą šios ligos kaltininką - žarnyno bakterijas.

Kas sukelia reumatoidinį artritą?

Reumatoidinis artritas yra autoimuninė liga, t. y. ji išsivysto, kai organizmo imuninė sistema pradeda pulti pati save. Baltymai, vadinami antikūnais, kurie paprastai padeda kovoti su virusais ir bakterijomis, pradeda atakuoti sąnarius.

Reumatoidinį artritą sukeliančių antikūnų kilmė daugelį metų buvo tyrinėjama. Kai kurie tyrimai parodė, kad šie antikūnai gali pradėti formuotis tokiose vietose, kaip burna, plaučiai ir žarnynas, likus daugiau kaip 10 metų iki simptomų atsiradimo. Tačiau iki šiol nebuvo aišku, kodėl mokslininkai šiuos antikūnus randa būtent šiose vietose.

Norėjome ištirti, kas galėtų paskatinti šių antikūnų susidarymą. Konkrečiai mums buvo įdomu, ar bakterijos mikrobiome - žarnyne gyvenančių mikroorganizmų bendrijoje - gali būti tos, kurios suaktyvina imuninį atsaką, sukeliantį reumatoidinį artritą.

Kadangi mikrobai paprastai gyvena tose pačiose vietose, kur ir antikūnai, sukeliantys reumatoidinį artritą, iškėlėme hipotezę, kad šios bakterijos gali sukelti šių antikūnų gamybą. Mes manėme, kad nors šie antikūnai skirti bakterijoms atakuoti, reumatoidinis artritas išsivysto, kai jie išplinta už žarnyno ribų ir atakuoja sąnarius.

Pirmiausia siekėme nustatyti žarnyno bakterijas, į kurias šie antikūnai nukreipti. Tuo tikslu su šiais antikūnais paveikėme bakterijas, esančias žmonių, kuriems gresia rizika susirgti reumatoidiniu artritu, išmatose, todėl galėjome išskirti tik tas bakterijų rūšis, kurios reagavo ir jungėsi su antikūnais.

Nustatėme, kad viena anksčiau nežinoma bakterijų rūšis buvo maždaug 20 proc. žmonių, kuriems buvo diagnozuotas reumatoidinis artritas arba kurie gamino ligą sukeliančius antikūnus, žarnyne.

Kaip Oklahomos čerokėjų tautos narys, pasiūliau šią rūšį pavadinti Subdoligranulum didolesgii ("didolesgii" čerokėjų kalba reiškia artritą arba reumatizmą), taip pagerbdamas kitų čiabuvių mokslininkų indėlį į mokslą ir tai, kad reumatoidiniu artritu čiabuviai serga dažniau nei kiti gyventojai.

Subdoligranulum didolesgii anksčiau nebuvo aptikta sveikų žmonių išmatose ir šiuo metu nežinoma, kiek ši bakterija paplitusi tarp gyventojų.

Taip pat nustatėme, kad šios bakterijos gali suaktyvinti reumatoidiniu artritu sergančių žmonių specializuotas imunines ląsteles, vadinamas T ląstelėmis. T ląstelės skatina uždegimines organizmo reakcijas ir yra susijusios su įvairių autoimuninių ligų išsivystymu.

Šie rezultatai leidžia manyti, kad šios žarnyno bakterijos gali suaktyvinti reumatoidiniu artritu sergančių žmonių imuninę sistemą. Tačiau užuot puolusi bakterijas, jų imuninė sistema puola sąnarius.

Kodėl būtent šios bakterijos?

Kol kas nežinoma, kodėl reumatoidiniu artritu sergantiems žmonėms išsivysto imuninis atsakas į Subdoligranulum didolesgii. Tačiau manome, kad ji gali būti reumatoidinio artrito kaltininkė, nes ši bakterija randama tik reumatoidiniu artritu sergančių žmonių žarnyne, o ne sveikų žmonių žarnyne.

Nors daugelis imuninių reakcijų vyksta žarnyne, paprastai jos būna savarankiškos ir neišplinta į kitas kūno vietas. Tačiau manome, kad ypač stiprus žarnyno imuninis atsakas prieš Subdoligranulum didolesgii gali leisti antikūnams apeiti žarnyno "užkardą" ir išplisti į sąnarius.

Kad patvirtintume savo hipotezę, davėme pelėms geriamąją Subdoligranulum didolesgii dozę ir stebėjome jų reakciją. Per 14 dienų pelėms pradėjo tinti sąnariai ir atsirado antikūnų, kurie pažeidė jų sąnarius.

Reumatoidinio artrito gydymo ateitis

Aš ir mano kolegos tikimės, kad šis tyrimas padės išsiaiškinti reumatoidinio artrito kilmę. Kitas mūsų tikslas - išsiaiškinti, kiek paplitusios šios bakterijos yra bendroje populiacijoje, ir patikrinti, ar šių bakterijų buvimas žarnyne gali lemti reumatoidinio artrito išsivystymą žmonėms.

Svarbu pažymėti, kad antibiotikai greičiausiai nėra naudingas gydymas reumatoidiniu artritu sergančių pacientų mikrobams. Nors Subdoligranulum didolesgii kai kuriems reumatoidiniu artritu sergantiems žmonėms gali sukelti autoimuninį atsaką, antibiotikai pašalina ir naudingas, ir žalingas žarnyno bakterijas. Be to, bakterijų pašalinimas nebūtinai sustabdys imuninę sistemą nuo prasidėjusios sąnarių atakos.

Nepaisant to, manome, kad šios bakterijos gali būti panaudotos kaip priemonės kuriant reumatoidinio artrito gydymo būdus ir, tikėkimės, būdus, kaip užkirsti kelią ligai atsirasti.

Meagan Chriswell, Kolorado universiteto Anschutz Medical Campus imunologijos mokslų daktarė

Šis straipsnis perspausdintas iš "The Conversation" pagal "Creative Commons" licenciją. Skaitykite originalų straipsnį.

Fecal microbes shed from the gut. (Steve Gschmeissner/Science Photo Library/Getty Images)

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau