Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Rugsėjo » 13

Artritas. Kitu kampu. Suraskite tikrąją reumatoidinio artrito priežastį!

Nuo reumatoidinio artrito galima pasveikti sutvarkius žarnyną ir išsivadavus nuo parazitų.

Jau XX amžiaus dešimtąjį dešimtmetį žurnaluose pasirodė publikacijų apie naujas tyrimų kryptis, kuriomis nustatytas ryšys tarp žarnyno mikrofloros ir autoimuninių ligų, pvz., sisteminės raudonosios vilkligės, 1 tipo cukrinio diabeto, krono ligos, žarnyno uždegimo ir reumatoidinio artrito.

Buvo iškelta teorija, kad sisteminį uždegimą ir autoimunines ligas sukelia disbiozė (disbakteriozė) arba pakitęs mikrobiomas. Norint atkurti organizmo mikrobiomą (mikroorganizmų ekosistemą), reikia iš organizmo pašalinti parazitus, blogąsias bakterijas ar mieliagrybius, o kartais net visus tris.

žarnynas, artritas, reumatoidinis artritas, parazitai, vaistai, sveika

JAV ligų kontrolės ir profilaktikos centrų (angl. CDC) direktorius Tomas Friedenas pripažįsta, kad išsivysčiusiose šalyse, pvz., JAV ir Didžiojoje Britanijoje, parazitų pasitaiko gerokai dažniau, nei žmonės tai suvokia. Neseniai atlikti skaičiavimai rodė, kad Ascaris lumbricoides yra galbūt užsikrėtę daugiau nei 1 mlrd. žmonių, Trichuris trichura - 795 mln., o kreivagalviais - 740 mln. asmenų.

Kaip nurodo Bangladešo parazitologijos laboratorijos vedėjas Rashidulas Haque, žmonių parazitų infekcijos, kurias sukelia žarnyno kirmėlės bei parazituojantys vienaląsčiai, - dažniausiai pasitaikančios infekcijos, kuriomis serga žmonės besivystančiose šalyse.

Šių faktų neįmanoma ignoruoti, taip pat ir išvengti pačių parazitų. Jų lengvai galima pasigauti valgant vaisius iš Pietų Amerikos bei Kinijos, naudojantis viešuoju tualetu ar net perpylus kraują.

Požymiai, rodantys, kad esate užsikrėte parazitais

Parazitų jūsų žarnyne gali būti net keletą metų, bet jūs apie tai nė neįtarsite, jei neatliksite specialių tyrimų. Kirmėlės ir kiaušinėliai ekskrementuose yra akivaizdus infekcijos požymis. Kiti simptomai:

• Viduriavimas

• Dujų kaupimasis žarnyne ar pilvo pūtimas

• Pilvo skausmai

• Kraujas ir (arba) gleivės ekskrementuose

• Išangės ir išorinių organų niežėjimas

• Nepaaiškinamas kūno svorio mažėjimas arba nesugebėjimas numesti kūno svorio

Labai mylime savo naminius gyvūnus, todėl nejauku galvoti apie tai, kad ir jie galėtų nešioti ligas. Vis dėlto duomenys rodo: 45 proc. šunų ir 62 proc. naminių kačių miega lovoje kartu su savo šeimininkais ir užkrečia juos įvairiomis ligomis: leptospiroze, kreivagalviais, salmonelioze ir toksoplazmoze.

Apvaliosiomis kirmėlėmis (nematodais) žmonės taip pat dažnai užsikrečia nuo gyvūnų. Briuselio laisvojo universiteto (Vrije Universiteit Brussel) Medicinos centro tyrėjai konstatavo, kad apvaliosios kirmėlės (Strongyloides stercoralis) žmogaus organizme gali gyventi net keletą metų: nešiotojas apie jas nė nenutuokia iki momento kol imuninė sistema patiria sukrėtimą (pvz., suserga kokia nors liga ar pradedama taikyti kortikosteroidų terapija). Tada nematodai ima sparčiai daugintis ir pasireiškia reumato simptomai.

Užsikrėtimą sunku aptikti

Neaišku, kaip iš parazitinės infekcijos išsivysto artritas. Ispanų tyrėjai mano, kad esama kelių būdų, kaip Blastocystic hominis ir kiti parazitai sukelia sąnarių ligas. Tarkim, jei sąnario ertmėje yra suaugusių parazitų, lervų ar kiaušinėlių, iš arčiau esančių kaulų ir raumenų per kraują ar limfą gali persimesti lokalioji invazija, galinti sukelti reaktyvųjį uždegimą aplinkiniuose audiniuose, bet visai nepaliesti sąnarių.

Laikykitės uždegimą slopinančios dietos

Tais atvejais, kai būtina pagerinti žarnyno mikroflorą ir sumažinti artrito sukeltą uždegimą, pirmas žingsnis - imtis reikalingų mitybos pokyčių.

1. Vartokite produktus, kurie mažina arba nesukelia uždegimo: daržoves ir vaisius (pvz., brokolinius kopūstus, žaliąsias salotas ir ryškiaspalves daržoves, valgomuosius batatus). Valgykite giliavandenes žuvis (pvz., lašišas, menkes ar otus), ekologišką vištieną, kalakutieną, uogas (ypač braškes, mėlynes, avietes, trešnes), taip pat obuolius, bananus ir mangus. Venkite labai rūgščių vaisių.

2. Atsisakykite bet kokių pramoniniu būdu pagamintų produktų, keptų gaminių, cukraus, sojų, glitimo, dirbtinių saldiklių, mononatrio glutamato, dirbtinių maisto papildų, kukurūzų, sukietintųjų augalinių riebalų, bet kokių saldintų, gazuotų gėrimų.

3. Venkite raudonos mėsos, pieno produktų, alkoholinių gėrimų, pusryčių dribsnių, duonos, makaronų ir kavos.

4. Rinkitės tik ekologiškus produktus.

5. Gamindami maistą naudokite aukščiausios rūšies ekologišką alyvuogių aliejų. Jei norite kepti ką nors ant silpnos ugnies, naudokite ekologišką kokosų, avokadų aliejų, ekologišką lydytą (ghi) sviestą ar kiaulių taukus, kurie tinkami gaminti aukštoje temperatūroje.

6. Subalansuokite omega 6 ir omega-3 nesočiąsias riebalų rūgštis - jų proporcija turi būti maždaug 4:1.

7. Vartokite probiotikus, pvz., naminį nesaldintą kefyrą iš nepasterizuoto nenugriebto pieno. Nevartokite parduotuvėje perkamų saldintų produktų. Valgykite nesaldintus probiotinius jogurtus, kuriuose yra gyvų Lactobacillus bakterijų, fermentuotus produktus (pvz., raugintus kopūstus), padedančius atkurti sveiką žarnyno mikroflorą po antibiotikų ar kitų medikamentų kurso.

Atlikus sinovinės membranos, dengiančios sąnarį, biopsiją, buvo aptikta Strongyloides lervų, liudijančių apie infekcinio tipo artritą. Vis dėlto straipsnio autoriai manė, kad šiuo atveju infekcijos pasekmė - reaktyvusis artritas, o priežastis - lervų kiaušinėliai, paplitę po visą organizmą.

Kas gi yra reaktyvusis artritas? Tai ūminis sąnarių uždegimas, sukeltas žarnyno ar urogenitalinės infekcijos, kuri organizme prasideda maždaug mėnesį anksčiau nei pats artritas. Infekcija - svarbiausias požymis, rodantis reaktyvųjį artritą bei ūminį entezitą (tų vietų, kur sausgyslės prisitvirtina prie kaulų, uždegimą).

žarnynas, artritas, reumatoidinis artritas, parazitai, vaistai, sveika

Reaktyvusis artritas dažniausiai formuojasi, kai organizme esama Salmonella, Shigella, Chlamydia, Yersinia ir Campylobacter rūšių bakterijų bei kitų mikroorganizmų (pvz., Giardia lamblia, Entamoeba histolytica, Trichomonas vaginalis ir Toxoplasma gondii).

Jeigu atliekamas išmatų tyrimas, dažnai jo rezultatai gali būti klaidinantys. Priežastis paprasta: kai parazitai deda kiaušinėlius, šie susigrupuoja ir ne visada aptinkami tyrimų mėginiuose. Vieni parazitai apsigyvena skrandžio ir žarnyno viršutinėje dalyje, tokiu atveju juos taip pat gana sudėtinga aptikti, kiti įsiveisia žmogaus raumenyse ir audiniuose, todėl išmatose jų išvis nebūna.

Geriausi būdai, kaip pagerinti žarnyno sveikatą

Jei išnaikinus parazitus (t. y. po antibiotikų ar kitų medikamentų kurso) vartojami probio-tikai, galima pasiekti tvarų ir stabilų žarnyno sveikatos pagerėjimą.

Probiotikus galima gerti kaip maisto papildus, bet geriausia gauti jų iš natūralaus maisto. Visada teikite pirmenybę savo gamybos produktams. Pvz., naminiame kefyre yra apie 60 skirtingų genčių probiotinių bakterijų, o komercinės gamybos (saldintame ir pasterizuotame) - tik 10 bakterijų rūšių.

Laktobakterijos Lactobacillus acidophilus padeda subalansuoti žarnyno mikroflorą, apsaugančią mus nuo parazitų.

Bifidobakterijos padeda subalansuoti organizmo bakterijas ir gali stabdyti patogeninių mikroorganizmų bei mieliagrybių plitimą.

Norint turėti sveiką žarnyną, kasdien reikėtų gauti 1-15 mlrd. kolonijų formuojančių vienetų (KFV); siekiant išvengti ar gydyti viduriavimą - nuo 1 ar 2 mlrd. iki 10-15 mlrd. KFV. Jei viduriavimą sukėlė antibiotikai, bifidobakterijų reikia išgerti praėjus 2-3 valandoms nuo šių vaistų vartojimo.

Saccharomyces boulardii bakterijos paprastai vartojamos siekiant pagerinti žarnyno mikroflorą ir palengvinti būklę esant ūminiam viduriavimui, dirgliosios žarnos sindromui ir žarnyno uždegimui. Patartina gauti 235 mg Saccharomyces boulardii bakterijų 1-3 kartus per dieną.

Pasveikti įmanoma!

Pacientams, kuriems diagnozuotas reumatoidinis artritas ar kitos reumatinės ligos, gydytojai paprastai pataria kuo skubiau pradėti gydymą vaistais nuo reumato, kurie apima kortikosteroidus ir navikų nekrozės faktoriaus (TNF) blokatorius. Deja, jei ligos priežastis yra parazitai, toks gydymas gali sukelti artrito paaštrėjimą ir pabloginti ligonio būklę. Vis dėlto, esama alternatyvos, kaip kovoti būtent su parazitais. Gali būti, kad taip pavyks ir pasveikti nuo artrito.

Vaistai nuo uždegimo juo mažiau, tuo geriau

Vienas fondo Cochrane Collaboration steigėjų ir Skandinavijos filialo vadovas dr. Peteris Gotzschė mano, kad vaistai nuo uždegimo nėra geriausia priemonė gydant artritą. Iš tiesų jis priėjo prie išvados, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo visai jo nemalšina.

„Nuomonė, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gydo uždegimą, yra melas, taip pat kaip daugybė kitų mitų apie vaistus, dėl kurių gamintojai stengiasi mus įtikinti“, - jis aiškina savo knygoje „Mirtini vaistai ir organizuotas nusikalstamumas: kaip didieji vaistų gamintojai korumpavo sveikatos priežiūrą“ (Deadly Medicina and Organised Crime: How Big Pharmas Corrupted Healthcare, leidykla Radcliffe Publishing, 2013).

P. Gotzschė atliko plačius nesteroidinių vaistų nuo uždegimo tyrimus jau nuo 1977 metų, kai dirbo Astra-Syntex medicinos skyriaus direktoriumi. 1977-aisiais ši įmonė gamino naprokseną, vieną iš pirmųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo. Išnagrinėjęs įvairių medikamentų poveikį P. Gotzschė nustatė, kad vaistų gamintojai nesuteikia tikros informacijos apie visą minėtų vaistų grupę, o stengiasi įtikinti gydytojus (neatlikę jokių tyrimų), kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo geresni nei paracetamolis, nes malšina ne tik skausmą, bet ir uždegimą.

P. Gotzschė kartu su grupe ortopedijos chirurgų patys atliko savo nepriklausomą tyrimą apie naprokseno vartojimą ir nustatė, kad šis vaistas niekaip nesumažina uždegimo pacientams, išsinarinusiems čiurną. Greičiausiai ligoniai sveiko tada, kai jie aktyviai mankštindavo sužalotą koją.

Apibendrinęs 244 nesteroidinių vaistų nuo uždegimo bandymų rezultatus, P Gotzschė aptiko daug melagingų duomenų, kai tyrimą rėmusios įmonės gaminami vaistai buvo pripažinti geresniais nei kitų gamintojų medikamentai.1 Per jo paties atliktą tyrimą vaistai nesukėlė jokio uždegimo slopinamojo poveikio; palyginti su placebu, jie niekaip nepagerino patinusių pirštų sąnarių būklės pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu. Tačiau pats skandalingiausias nesteroidinių vaistų nuo uždegimo bandymų aspektas, pasak P. Gotzschės, yra tai, kad daugelis iš jų sukelia širdies smūgį bei skrandžio ir žarnyno kraujavimą, o šie duomenys į tyrimų publikacijas paprastai neįtraukiami.

Dar R Gotzschė nustatė, kad dozės dvigubinimas, kuris dažnai rekomenduojamas pacientams, suteikė menką naudą, tačiau du kartus padidino neigiamą poveikį, įskaitant padidėjusią mirties grėsmę ir
riziką, kad susiformuos kraujuojanti opa.2

Nuorodos:

  1. Don Med Bull, 1990; 37:329-36
  2. Clin Evid, 2004; 12;1702—10

Kaip išnaikinti parazitus

Jeigu įtariamas užsikrėtimas parazitais, nebūtina iškart skubėti į vaistinę pirkti preparatų nuo kirmėlių. Taip pat veiksmingai padeda ir kai kurios natūralios priemonės. Patartina bet kuriuo atveju pasitarti su gydytoju, turinčiu parazitinių ligų gydymo patirties ir galinčiu padėti atsikratyti jų. Štai paplitę augalai, gebantys padėti išnaikinti organizme esančius parazitus.

Vienamečiai kiečiai (Artemisia annua) priemonė nuo maliarijos. Jų veiklioji medžiaga artemizininas sėkmingai taikoma gydant trematodų (siurbikių) sukeltą šistosomatozę ir klonorchozę.

Ši medžiaga dažnai vartojama kartu su prazikvanteliu.

Kartieji kiečiai, arba pelynai (Artemisia absinthium), dažnai vartojami kartu su juodųjų riešutmedžių tinktūra, siekiant sunaikinti parazitus, jų lervas ir suaugusias kirmėles. Kiečių negalima vartoti nėštumo ar žindymo metu bei turint alergiją astrinių šeimos augalams.

Paprastieji raugerškiai (Berberis vulgaris), kuriuose yra veikliosios medžiagos berberino, - veiksminga antibakterinė ir antivirusinė medžiaga, padedanti pasveikti nuo kandidozės (mieliagrybių, šlapimtakių ir (arba) šlapimo pūslės infekcijos).

Juodųjų riešutmedžių tinktūra gali išgydyti parazitines infekcijas, difteriją ir sifilį.

Oktano rūgštis, kurios yra kokosų aliejuje, paprastai skiriama disbioze sergantiems pacientams, ypač jei šie dar serga grybelinėmis ligomis ir (arba) turi mieliagrybių.

Svarbu! Jei dozė bus per didelė ir sparčiai didinama, gali prasidėti galvos svaigimas ir viso kūno karščio antplūdis, todėl pradėkite nuo pusės arbatinio šaukštelio ir pamažu pasiekite standartinę dozę. Geriau vartoti kokosų aliejų valgio metu ar po jo.

Spanguolės. Šviežios spanguolių sultys labai gerai padeda nuo šlapimtakių infekcijų. Amerikos akušerijos ir ginekologijos koledžas tvirtina, kad geriant nesaldintas spanguolių sultis galima sumažinti šlapimtakių infekcijos simptomus.

Paprastųjų jonažolių. (Hypericum perforatum) preparatai gali padėti sunaikinti parazitus ir išgydyti šlapimo pūslės infekcijas bei viduriavimą. Būtina pasikonsultuoti su gydytoju, jei norite vartoti jonažoles nėštumo bei žindymo metu arba jei geriate antidepresantus, medikamentus, šalinančius transplanto atmetimą, kontraceptines tabletes, širdies vaistus ar medikamentus nuo ŽIV.

Receptas, kaip atsikratyti kirmėlių

Jei tyrimai rodo, kad esate užsikrėtę parazitais, britų gydytojas, vienas geriausių alternatyviosios medicinos specialistų, Haraldas Gaieras pataria reguliariai taikyti šią formulę, pagal kurią galima sunaikinti daugumą parazitų maždaug per 6 mėnesius.

Pirmą ir trečią savaitę vartokite

• paprastųjų raugerškių tinktūrą (15 ml 3 kartus per dieną);

• raudonėlių aliejų (1 kapsulę per dieną), kuris slopina parazitų (pvz., Giardia) dauginimąsi;

• pelynų tinktūrą (15 ml 3 kartus per dieną);

• gvazdikėlių miltelius (1 kapsulę per dieną).

Antrą ir ketvirtą savaitę vartokite

• kanadinių auksašaknių (Hydrastis canadensis) tinktūrą (15 ml 3 kartus per dieną);

• alyvmedžių lapų ekstraktą (1 kapsulę per dieną);

• L-glutaminą (5 g per dieną). Raugerškiai ir pelynai veikia visų rūšių žarnyno bakterijas, vienaląsčius ir mieliagrybius. Dar galite papildyti šį receptą bičių pikiu, kuris gerai padeda nuo Giardia rūšies parazitų.

naujienos

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
29.09.2020 laikas 22:23 Organizmo valymas: pasiruošimas šaltajam sezonui
Ežiuolė ne veltui dar vadinama „kraujo valytoja“. O švarus kraujas - sveikas organizmas. Šis augalas aktyviai valo limfinę sistemą, kraują, inkstus ir kepenis.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 21:43 Kaip padidinti hemoglobino kiekį be vaistų

Sumalkite (praleiskite per) mėsmalę, tada sumaišykite 0,5 kg džiovintų abrikosų, razinų, nuluptų graikinių riešutų ir citrinų (su žievelė). Įdėkite 0,5 l medaus. Laikyti šaldytuve. Vartokite po vieną šaukštą 3 kartus per dieną. Galima užtepti ant batono ar duonos ir užsigerti arbata su citrina.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 19:44 Filipas Šnaideris ir požeminės NSO bazės
Ateiviai jau seniai turi požemines bazes Žemėje. Jie sudarė slaptą sutartį su JAV vyriausybe. Jų tikslas – įtvirtinti savo viešpatavimą planetoje, pakeisti žmonių prigimtį ir paversti juos būtybėmis su tam tikromis užprogramuotomis. Šią neįtikėtiną programą viešai demaskavo amerikiečių inžinierius F...

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 08:23 Geriausi liaudies medicinos gydymo būdai nuo sąnarių skausmo

Sąnariai - labai svarbi mūsų organizmo dalis. Juk kaip sakoma, netepsi - nevažiuosi. Kaip sąnarius tausoti ir jais rūpintis, jeigu pradeda skaudėti, pataria liaudies medicina.

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 21:38 Piratai ir lobiai „Lutine“
Ant krėslo kuriame sėdi anglų „Lloyd“ draudimo kompanijos prezidentas, išrėžtas užrašas: „Šis krėslas padarytas iš Jos Didenybės laivo „Lutine“ vairo, laivas sudužo 1799 metų spalio 9 dieną, žuvo visi laive buvę žmonės, išskyrus vieną“....

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 21:02 Antpilas apsaugo nuo insulto
Šis augalas yra absoliučiai nepakeičiamas gydant ir atsigaunant po insulto, nes sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, normalizuoja medžiagų apykaitą, tonizuoja nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemas.

Skaityti daugiau