- 13.09.2018
- 1.0 Reitingas
- 3638 Peržiūros
- Komentarai
Nuo reumatoidinio artrito galima pasveikti sutvarkius žarnyną ir išsivadavus nuo parazitų.
Jau XX amžiaus dešimtąjį dešimtmetį žurnaluose pasirodė publikacijų apie naujas tyrimų kryptis, kuriomis nustatytas ryšys tarp žarnyno mikrofloros ir autoimuninių ligų, pvz., sisteminės raudonosios vilkligės, 1 tipo cukrinio diabeto, krono ligos, žarnyno uždegimo ir reumatoidinio artrito.
Buvo iškelta teorija, kad sisteminį uždegimą ir autoimunines ligas sukelia disbiozė (disbakteriozė) arba pakitęs mikrobiomas. Norint atkurti organizmo mikrobiomą (mikroorganizmų ekosistemą), reikia iš organizmo pašalinti parazitus, blogąsias bakterijas ar mieliagrybius, o kartais net visus tris.
JAV ligų kontrolės ir profilaktikos centrų (angl. CDC) direktorius Tomas Friedenas pripažįsta, kad išsivysčiusiose šalyse, pvz., JAV ir Didžiojoje Britanijoje, parazitų pasitaiko gerokai dažniau, nei žmonės tai suvokia. Neseniai atlikti skaičiavimai rodė, kad Ascaris lumbricoides yra galbūt užsikrėtę daugiau nei 1 mlrd. žmonių, Trichuris trichura - 795 mln., o kreivagalviais - 740 mln. asmenų.
Kaip nurodo Bangladešo parazitologijos laboratorijos vedėjas Rashidulas Haque, žmonių parazitų infekcijos, kurias sukelia žarnyno kirmėlės bei parazituojantys vienaląsčiai, - dažniausiai pasitaikančios infekcijos, kuriomis serga žmonės besivystančiose šalyse.
Šių faktų neįmanoma ignoruoti, taip pat ir išvengti pačių parazitų. Jų lengvai galima pasigauti valgant vaisius iš Pietų Amerikos bei Kinijos, naudojantis viešuoju tualetu ar net perpylus kraują.
Labai mylime savo naminius gyvūnus, todėl nejauku galvoti apie tai, kad ir jie galėtų nešioti ligas. Vis dėlto duomenys rodo: 45 proc. šunų ir 62 proc. naminių kačių miega lovoje kartu su savo šeimininkais ir užkrečia juos įvairiomis ligomis: leptospiroze, kreivagalviais, salmonelioze ir toksoplazmoze.
Apvaliosiomis kirmėlėmis (nematodais) žmonės taip pat dažnai užsikrečia nuo gyvūnų. Briuselio laisvojo universiteto (Vrije Universiteit Brussel) Medicinos centro tyrėjai konstatavo, kad apvaliosios kirmėlės (Strongyloides stercoralis) žmogaus organizme gali gyventi net keletą metų: nešiotojas apie jas nė nenutuokia iki momento kol imuninė sistema patiria sukrėtimą (pvz., suserga kokia nors liga ar pradedama taikyti kortikosteroidų terapija). Tada nematodai ima sparčiai daugintis ir pasireiškia reumato simptomai.
Užsikrėtimą sunku aptikti
Neaišku, kaip iš parazitinės infekcijos išsivysto artritas. Ispanų tyrėjai mano, kad esama kelių būdų, kaip Blastocystic hominis ir kiti parazitai sukelia sąnarių ligas. Tarkim, jei sąnario ertmėje yra suaugusių parazitų, lervų ar kiaušinėlių, iš arčiau esančių kaulų ir raumenų per kraują ar limfą gali persimesti lokalioji invazija, galinti sukelti reaktyvųjį uždegimą aplinkiniuose audiniuose, bet visai nepaliesti sąnarių.
Atlikus sinovinės membranos, dengiančios sąnarį, biopsiją, buvo aptikta Strongyloides lervų, liudijančių apie infekcinio tipo artritą. Vis dėlto straipsnio autoriai manė, kad šiuo atveju infekcijos pasekmė - reaktyvusis artritas, o priežastis - lervų kiaušinėliai, paplitę po visą organizmą.
Kas gi yra reaktyvusis artritas? Tai ūminis sąnarių uždegimas, sukeltas žarnyno ar urogenitalinės infekcijos, kuri organizme prasideda maždaug mėnesį anksčiau nei pats artritas. Infekcija - svarbiausias požymis, rodantis reaktyvųjį artritą bei ūminį entezitą (tų vietų, kur sausgyslės prisitvirtina prie kaulų, uždegimą).
Reaktyvusis artritas dažniausiai formuojasi, kai organizme esama Salmonella, Shigella, Chlamydia, Yersinia ir Campylobacter rūšių bakterijų bei kitų mikroorganizmų (pvz., Giardia lamblia, Entamoeba histolytica, Trichomonas vaginalis ir Toxoplasma gondii).
Jeigu atliekamas išmatų tyrimas, dažnai jo rezultatai gali būti klaidinantys. Priežastis paprasta: kai parazitai deda kiaušinėlius, šie susigrupuoja ir ne visada aptinkami tyrimų mėginiuose. Vieni parazitai apsigyvena skrandžio ir žarnyno viršutinėje dalyje, tokiu atveju juos taip pat gana sudėtinga aptikti, kiti įsiveisia žmogaus raumenyse ir audiniuose, todėl išmatose jų išvis nebūna.
Pasveikti įmanoma!
Pacientams, kuriems diagnozuotas reumatoidinis artritas ar kitos reumatinės ligos, gydytojai paprastai pataria kuo skubiau pradėti gydymą vaistais nuo reumato, kurie apima kortikosteroidus ir navikų nekrozės faktoriaus (TNF) blokatorius. Deja, jei ligos priežastis yra parazitai, toks gydymas gali sukelti artrito paaštrėjimą ir pabloginti ligonio būklę. Vis dėlto, esama alternatyvos, kaip kovoti būtent su parazitais. Gali būti, kad taip pavyks ir pasveikti nuo artrito.
Vaistai nuo uždegimo juo mažiau, tuo geriau
Vienas fondo Cochrane Collaboration steigėjų ir Skandinavijos filialo vadovas dr. Peteris Gotzschė mano, kad vaistai nuo uždegimo nėra geriausia priemonė gydant artritą. Iš tiesų jis priėjo prie išvados, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo visai jo nemalšina.
„Nuomonė, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gydo uždegimą, yra melas, taip pat kaip daugybė kitų mitų apie vaistus, dėl kurių gamintojai stengiasi mus įtikinti“, - jis aiškina savo knygoje „Mirtini vaistai ir organizuotas nusikalstamumas: kaip didieji vaistų gamintojai korumpavo sveikatos priežiūrą“ (Deadly Medicina and Organised Crime: How Big Pharmas Corrupted Healthcare, leidykla Radcliffe Publishing, 2013).
P. Gotzschė atliko plačius nesteroidinių vaistų nuo uždegimo tyrimus jau nuo 1977 metų, kai dirbo Astra-Syntex medicinos skyriaus direktoriumi. 1977-aisiais ši įmonė gamino naprokseną, vieną iš pirmųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo. Išnagrinėjęs įvairių medikamentų poveikį P. Gotzschė nustatė, kad vaistų gamintojai nesuteikia tikros informacijos apie visą minėtų vaistų grupę, o stengiasi įtikinti gydytojus (neatlikę jokių tyrimų), kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo geresni nei paracetamolis, nes malšina ne tik skausmą, bet ir uždegimą.
P. Gotzschė kartu su grupe ortopedijos chirurgų patys atliko savo nepriklausomą tyrimą apie naprokseno vartojimą ir nustatė, kad šis vaistas niekaip nesumažina uždegimo pacientams, išsinarinusiems čiurną. Greičiausiai ligoniai sveiko tada, kai jie aktyviai mankštindavo sužalotą koją.
Apibendrinęs 244 nesteroidinių vaistų nuo uždegimo bandymų rezultatus, P Gotzschė aptiko daug melagingų duomenų, kai tyrimą rėmusios įmonės gaminami vaistai buvo pripažinti geresniais nei kitų gamintojų medikamentai.1 Per jo paties atliktą tyrimą vaistai nesukėlė jokio uždegimo slopinamojo poveikio; palyginti su placebu, jie niekaip nepagerino patinusių pirštų sąnarių būklės pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu. Tačiau pats skandalingiausias nesteroidinių vaistų nuo uždegimo bandymų aspektas, pasak P. Gotzschės, yra tai, kad daugelis iš jų sukelia širdies smūgį bei skrandžio ir žarnyno kraujavimą, o šie duomenys į tyrimų publikacijas paprastai neįtraukiami.
Dar R Gotzschė nustatė, kad dozės dvigubinimas, kuris dažnai rekomenduojamas pacientams, suteikė menką naudą, tačiau du kartus padidino neigiamą poveikį, įskaitant padidėjusią mirties grėsmę ir
riziką, kad susiformuos kraujuojanti opa.2
Nuorodos:
- Don Med Bull, 1990; 37:329-36
- Clin Evid, 2004; 12;1702—10
Kaip išnaikinti parazitus
Jeigu įtariamas užsikrėtimas parazitais, nebūtina iškart skubėti į vaistinę pirkti preparatų nuo kirmėlių. Taip pat veiksmingai padeda ir kai kurios natūralios priemonės. Patartina bet kuriuo atveju pasitarti su gydytoju, turinčiu parazitinių ligų gydymo patirties ir galinčiu padėti atsikratyti jų. Štai paplitę augalai, gebantys padėti išnaikinti organizme esančius parazitus.
Vienamečiai kiečiai (Artemisia annua) priemonė nuo maliarijos. Jų veiklioji medžiaga artemizininas sėkmingai taikoma gydant trematodų (siurbikių) sukeltą šistosomatozę ir klonorchozę.
Ši medžiaga dažnai vartojama kartu su prazikvanteliu.
Kartieji kiečiai, arba pelynai (Artemisia absinthium), dažnai vartojami kartu su juodųjų riešutmedžių tinktūra, siekiant sunaikinti parazitus, jų lervas ir suaugusias kirmėles. Kiečių negalima vartoti nėštumo ar žindymo metu bei turint alergiją astrinių šeimos augalams.
Paprastieji raugerškiai (Berberis vulgaris), kuriuose yra veikliosios medžiagos berberino, - veiksminga antibakterinė ir antivirusinė medžiaga, padedanti pasveikti nuo kandidozės (mieliagrybių, šlapimtakių ir (arba) šlapimo pūslės infekcijos).
Juodųjų riešutmedžių tinktūra gali išgydyti parazitines infekcijas, difteriją ir sifilį.
Oktano rūgštis, kurios yra kokosų aliejuje, paprastai skiriama disbioze sergantiems pacientams, ypač jei šie dar serga grybelinėmis ligomis ir (arba) turi mieliagrybių.
Svarbu! Jei dozė bus per didelė ir sparčiai didinama, gali prasidėti galvos svaigimas ir viso kūno karščio antplūdis, todėl pradėkite nuo pusės arbatinio šaukštelio ir pamažu pasiekite standartinę dozę. Geriau vartoti kokosų aliejų valgio metu ar po jo.
Spanguolės. Šviežios spanguolių sultys labai gerai padeda nuo šlapimtakių infekcijų. Amerikos akušerijos ir ginekologijos koledžas tvirtina, kad geriant nesaldintas spanguolių sultis galima sumažinti šlapimtakių infekcijos simptomus.
Paprastųjų jonažolių. (Hypericum perforatum) preparatai gali padėti sunaikinti parazitus ir išgydyti šlapimo pūslės infekcijas bei viduriavimą. Būtina pasikonsultuoti su gydytoju, jei norite vartoti jonažoles nėštumo bei žindymo metu arba jei geriate antidepresantus, medikamentus, šalinančius transplanto atmetimą, kontraceptines tabletes, širdies vaistus ar medikamentus nuo ŽIV.
Receptas, kaip atsikratyti kirmėlių
Jei tyrimai rodo, kad esate užsikrėtę parazitais, britų gydytojas, vienas geriausių alternatyviosios medicinos specialistų, Haraldas Gaieras pataria reguliariai taikyti šią formulę, pagal kurią galima sunaikinti daugumą parazitų maždaug per 6 mėnesius.
Pirmą ir trečią savaitę vartokite
• paprastųjų raugerškių tinktūrą (15 ml 3 kartus per dieną);
• raudonėlių aliejų (1 kapsulę per dieną), kuris slopina parazitų (pvz., Giardia) dauginimąsi;
• pelynų tinktūrą (15 ml 3 kartus per dieną);
• gvazdikėlių miltelius (1 kapsulę per dieną).
Antrą ir ketvirtą savaitę vartokite
• kanadinių auksašaknių (Hydrastis canadensis) tinktūrą (15 ml 3 kartus per dieną);
• alyvmedžių lapų ekstraktą (1 kapsulę per dieną);
• L-glutaminą (5 g per dieną). Raugerškiai ir pelynai veikia visų rūšių žarnyno bakterijas, vienaląsčius ir mieliagrybius. Dar galite papildyti šį receptą bičių pikiu, kuris gerai padeda nuo Giardia rūšies parazitų.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau