Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2022 » Lapkričio » 25

Po penkių šimtmečių įveiktas slaptas imperatoriaus kodas, atskleidžiantis jo baimes

Tyrėjų komanda įveikė penkių šimtmečių senumo kodą, kuris atskleidžia gandus apie prancūzų sąmokslą nužudyti Šventosios Romos imperijos imperatorių ir Ispanijos karalių Karolį V.

Karolis buvo vienas galingiausių XVI a. vyrų, valdęs didžiulę imperiją, kuri per daugiau nei 40 metų užėmė didžiąją Vakarų Europos ir Amerikos dalį.

Rytų Prancūzijoje esančios Lorijos tyrimų laboratorijos komandai prireikė šešių mėnesių, kad iššifruotų 1547 m. imperatoriaus parašytą laišką savo ambasadoriui Prancūzijoje.

Šiuo audringu laikotarpiu vyko karai ir įtampa tarp Ispanijos ir Prancūzijos, kurią tuo metu valdė Pranciškus I, Renesanso valdovas, iš Italijos atsivežęs Leonardą da Vinčį.

Karolio V laiškas Žanui de Sent Morisui (Jean de Saint-Mauris) ilgus šimtmečius užmirštas tūnojo Stanislovo bibliotekos Nansi fonduose.

Pirmą kartą apie jo egzistavimą 2019 m. per vakarienę išgirdo kriptografė iš Lorijos Sesilė Pjerot (Cecile Pierrot), o po ilgų paieškų 2021 m. jai pavyko į jį pažvelgti.

Su Karolio V parašu jis buvo kartu paslaptingas ir visiškai nesuprantamas, trečiadienį žurnalistams pasakojo ji.

Strategijos nuotrauka

Atlikdama kruopštų darbą, paremtą kompiuteriais, Pierrot rado "atskiras šeimas" iš maždaug 120 Karolio V naudotų simbolių.

Ji sakė, kad "ištisi žodžiai užšifruojami vienu simboliu", o po sąskambių einančius balsius imperatorius pakeisdavo ženklais - įkvėpimas tikriausiai atėjo iš arabų kalbos.

Kitoje kliūtyje jis taip pat naudojo nieko nereiškiančius simbolius, kad suklaidintų bet kokį priešininką, bandantį iššifruoti pranešimą.

Proveržis įvyko birželį, kai Pjero sugebėjo iš laiško išskaityti frazę, o tada komanda, padedama istorikės Kamilės Desenclos (Camille Desenclos), įveikė kodą.

"Tai buvo kruopštus ir ilgas darbas, tačiau iš tiesų per vieną dieną įvyko proveržis, kai staiga turėjome teisingą hipotezę", - sakė ji.

Taip pat padėjo kitas Žano de Sent Moriso laiškas, kurio paraštėje gavėjas buvo nubraižęs transkripcijos kodo formą.
Dar daugiau atradimų

Desenclos teigė, kad "kaip istorikei retai pasitaiko, kad pavyksta perskaityti laišką, kurio niekam nepavyko perskaityti penkis šimtmečius".

Pasak jos, jis "patvirtina, kad 1547 m. Pranciškaus I ir Karolio V, kurie prieš trejus metus pasirašė taikos sutartį, santykiai buvo šiek tiek pablogėję".

Tačiau santykiai tarp jų tebebuvo įtempti, įvairiais būdais buvo bandoma susilpninti vienas kitą, sakė ji.

Viena iš atskleistų žinių buvo gandas apie Prancūzijoje rengiamą nužudymo sąmokslą prieš Karolį V, sakė Desenclos.

Ji teigė, kad apie šį sąmokslą "buvo žinoma nedaug", tačiau jis pabrėžė monarcho "baimę".

Dabar tyrėjai tikisi nustatyti kitus imperatoriaus ir jo ambasadoriaus laiškus, "kad galėtų susidaryti vaizdą apie Karolio V strategiją Europoje", sakė ji.

"Tikėtina, kad per ateinančius metus padarysime dar daug atradimų", - sakė istorikė.

AFP

 Užšifruotas Karolio V laiškas, datuojamas 1547 m., Stanislaso bibliotekoje šiaurės rytų Prancūzijoje. (Jean-Christophe Verhaegen/AFP) 

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:02 KAP DWA - paslaptinga dvigalvio milžino mumija iš Patagonijos
Nepastebimame Baltimorės (Merilendo valstija, JAV) įdomybių muziejuje saugoma nuostabi maždaug trijų metrų aukščio dvigalvė žmogaus mumija, kuri kelia daugiau klausimų nei atsakymų.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau