Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Sausio » 7

Japonijos ministras ragina kurti naują pasaulio tvarką

Japonijos prekybos ir pramonės ministras ketvirtadienį pareiškė, kad būtina sukurti "naują pasaulio tvarką", kuri padėtų pasipriešinti autoritarinių režimų, klestėjusių laisvosios prekybos ir ekonominės tarpusavio priklausomybės laikotarpiu po Šaltojo karo, įsigalėjimui.

"Autoritarinės šalys yra sukaupusios didžiulę galią tiek ekonomine, tiek karine prasme", - sakė Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Yasutoshi Nishimura ir pridūrė: "Privalome atkurti pasaulio tvarką, grindžiamą pamatinėmis vertybėmis - laisve, demokratija, žmogaus teisėmis ir teisine valstybe."

Ar šioje "naujoje pasaulio tvarkoje" piliečiams bus leista laisvai kalbėti internetu? Arba prieštarauti radikalioms ideologijoms mokyklose? Arba abejoti rinkimų rezultatais? O gal tai bus tik dar viena autoritarizmo forma su PR kampanija? Nukrypstame nuo temos.

Nishimura kalbėjo prieš Japonijos Ministro Pirmininko Fumio Kishida vizitą į Vašingtoną kitą savaitę, kurio metu, kaip tikimasi, bus aptarti tokie klausimai kaip Ukraina, Šiaurės Korėja ir Kinijos įtampa su Taivanu. Prieš šį aukščiausiojo lygio susitikimą įvyks abiejų šalių gynybos ir užsienio reikalų ministrų derybos.

Šią savaitę F. Kishida sakė, kad aptars naują Tokijo saugumo politiką po to, kai pagrindinė Vašingtono sąjungininkė kovojant su augančia Kinijos galia Azijoje praėjusį mėnesį pristatė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų karinių pajėgų didinimą. - Reuters

"Mums gali prireikti pasirengti nustatyti šalių, norinčių imtis prievartos, užkardas ir, jei reikia, imtis atsakomųjų priemonių", - sakė Nishimura, kuris įspėjo, kad demokratinės valstybės turi saugoti savo pramoninę galią ir apsisaugoti nuo technologijų vagysčių, ypač tų, kurios gali būti panaudotos kariniams tikslams.

Jis taip pat paragino JAV ir Japoniją bendradarbiauti ne tik puslaidininkių, biotechnologijų, dirbtinio intelekto ir kvantinių mokslų srityse ir pažadėjo glaudžiau bendradarbiauti su Vašingtonu eksporto kontrolės srityje.

"Mums būtina stiprinti bendradarbiavimą eksporto kontrolės srityje", - pridūrė jis. "Įgyvendinsime griežtą eksporto kontrolę, pagrįstą tarptautiniu bendradarbiavimu, kartu glaudžiai dalyvaudami keičiantis nuomonėmis su Jungtinėmis Valstijomis ir kitomis atitinkamomis šalimis."

Prieš sakydamas kalbą Nishimura susitiko su JAV prekybos sekretore Gina Raimondo. Prie poros prisijungė IBM ir Japonijos įmonės "Rapidus Corp" vadovai, su kuriais aptarė bendradarbiavimą puslaidininkių mokslinių tyrimų ir plėtros srityje.

Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Yasutoshi Nishimura kalba Strateginių ir tarptautinių studijų centro (CSIS) atstovams apie Japonijos 2023 m. G7 prioritetus sausio 5 d. CSIS būstinėje Vašingtone. (AP nuotrauka)

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 19:10 Klounai: Baidenas patvirtino įsakymą, kuriuo Amerikoje bus uždrausta nepriklausoma žiniasklaida

Ketvirtadienį JAV prezidentas J. Bidenas (J. Biden) pritarė planui uždrausti "visas nepriklausomos žiniasklaidos svetaines" Amerikoje, kad "apsaugotų amerikiečius nuo neapykantos".

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau