Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 19

8 PRODUKTAI, stimuliuojantys organizmo valymąsi

Štai svarbiausi maisto produktai ir maisto papildai, kurie skatina sėkmingą organizmo detoksikaciją.

Kasdien reikėtų vartoti bent du iš jų. Su maistu reikia taip pat gauti daug ląstelienos, kad produktai galėtų sėkmingai paveikti detoksikacijos procesus, nes ląsteliena funkcionuoja tarsi automobilis, išvedantis toksinus iš organizmo.

detoksikacija, organizmo valymas, produktai

Kiaulpienių lapai ir šaknys

Visos kiaulpienių dalys yra valgomos, jų pritaikymas yra ir medicininis, ir kulinarinis. Kiaulpienės puikiai papildo salotas ir tirštuosius kokteilius.

Jos jau nuo senų laikų naudojamos kepenims tonizuoti. Kiaulpienių šaknyse yra inulino ir levulino, j krakmolą panašių junginių, kurie palaiko sveiką mikrobiomą. Iš tiesų kiaulpienes stimuliuoja gleivinių membranas visame virškinimo trakte, o tai padeda apsisaugoti nuo žarnose esančių toksinų ir palaiko jų šalinimą su šlapimu.1 Kiaulpienėse esama taip pat taraksacino - junginio, kuris stimuliuoja tulžies formavimąsi.

Kiaulpienių lapai tradiciškai naudojami kartiesiems gėrimams pagaminti. Kai liežuvis pažįsta kartų skonį, neuroendokrinineje sistemoje suaktyvinamos reakcijos, vadinamos karčiuoju refleksu ir palaiko tiek virškinimo procesus, tiek detoksikaciją.

Citrinų žievė ir sultys

Citrinų išorinėje dalyje yra limoneno - terpeno, kuris tiriamas dėl anti-vėžinio poveikio. Limonenas gali suaktyvinti abu detoksikacijos etapus.

Nustatyta, kad terpenai (pvz., limonenas) blokuoja kancerogenezės procesus (ir tada, kai šie procesai tik sužadinami, ir tada, kai jie jau prasidėję ir plečiasi), - per tyrimus jie buvo pajėgūs slopinti krūties, plaučių, kepenų ir kitų navikų formavimąsi.3 Štai kodėl itin patartina papildyti patiekalus daug maisto medžiagų turinčia citrinų žieve.

Citrinų sultyse gausu vitamino C, kuris skatina sunkiųjų metalų šalinimą iš organizmo. Iš tiesų vitamino C išplovimas iš organizmo, kai suvartojus daug šio vitamino, yra viršyta žarnyno tolerancija, -ypač geras būdas skatinti detoksikaciją.

Citrinų žieve galima gardinti beveik viską. Tačiau reikia turėti omenyje, kad konvenciniu būdu augintų citrinų žievės gali būti prisigėrusios naftos šalutinio produkto - vaško, - saugančio vaisius transportavimo metu. Todėl visada rinkitės ekologiškai sertifikuotą produkciją.

Patartina pradėti kiekvieną dieną nuo stiklinės šilto vandens su citrina -tai padės pabudinti kepenis ir tulžies pūslę sveikatą palaikančiai veiklai.

detoksikacija, organizmo valymas, produktai

Chlorelės

Chlorelės - tai žalieji dumbliai, kurie pajėgia slopinti sunkiųjų metalų absorbciją, tarp jų gyvsidabrio, arseno ir švino patekimą į kraujotaką. Šiuose dumbliuose yra vadinamųjų fitochelatų peptidų, kurių poveikis panašus į natūralių chelatų.

Chelatų terapija - tai procesas, kurio metu į kraują injekuojama etilendimtrilotetraacto rūgšties (EDTA), kad iš organizmo būtų pašalinami sunkieji metalai ir (ar) mineralines medžiagos. Kartais ji taikoma (ir neretai tai daroma netinkamai) natūralioje medicinoje.

Asmuo, kuris turi perforuojančios žarnos sindromą, turi taip pat ir laidų kraujo-smegenų barjerą. Jei tokiais atvejais, kai pažeista barjero funkcija, taikoma chelatų terapija, gali kilti sunkių neurologinių sutrikimų. Tačiau tokie produktai kaip chlorelės pasižymi švelniu chelatuojamuoju poveikiu.

Itin efektyviai chlorelės pajėgios teikti apsaugą kepenims. Konstatuota, kad sergant kepenų vėžiu jos net skatina navikinių ląstelių žūtį.

Chlorelės auga gėluose vandenyse, galima jų auginti ir patiems. Jų galima jsigyti kaip maisto papildo miltelių pavidalu. Chlorelių milteliais galima papildyti žaliuosius kokteilius arba atskiesti vandeniu ir gerti vietoj kviečių želmenų (kurie, beje, nelabai patartim dėl javų toksiškumo, nepriklausomai nuo to, kokia javų forma vartojama).

Galiausiai yra nustatyta, kad chlorelės gali natūraliai skatinti organizmo valymąsi nuo radiacijos. Vienintelis chlorelių ir chlorofilo minusas - juose abiejuose daug vario, o asmenims, kurie serga angio-geneze (t. y. aktyviai augančiu vėžiu) ir (ar) turi didelę vario koncentraciją, tai nepatartina.

detoksikacija, organizmo valymas, produktai

Artišokai

Dygieji artišokai (Cynara scoly-mus) - daugiamečiai astrinių šeimos augalai, kurių žiedų pumpurai valgomi. Liaudies medicinoje artišokai laikomi vienomis veiksmingiausių priemonių kepenų ligoms gydyti. Kalbant mokslo sąvokomis, artišokuose yra rūgščių, kurios pasižymi kepenų atkuriamuoju ir apsauginiu poveikiu.

Artišokai taip pat stimuliuoja tulžies ir riebalų srautus į kepenis ir iš jų, pagerina nutekėjimo procesus. Artišokuose esantys stiprūs polifenolių tipo antioksidantai gali stimuliuoti prostatos vėžio, krūties vėžio ir leukemijos profilaktiką bei gydymą.

Per tyrimus konstatuota, kad antioksidantai rutinas, kvercetinas ir galo rūgštis, kurių visų esama artišokų valgomosios dalies lapuose, pajėgūs sužadinti vėžinių ląstelių žūtį ir slopinti naviko plitimą.7

Artišokai - puikus produktas. Juose nedaug angliavandenių, bet iš jų galima gauti daug tinkamų riebalų, pvz., pamerkus artišokų lapus į aliejų, pestą ar kokį nors kitą riebalų turintį namų gamybos užpilą.

detoksikacija, organizmo valymas, produktai

Burokėliai ir burokėlių lapai

Burokėliuose gausu betalinų (raudonų ir geltonų pigmentų) ir betaino (jis dar vadinamas lipotropiniu faktoriumi), o jie padeda kepenims perdirbti riebalus. Patvirtinta, kad betainas pasižymi antioksidaciniu, antivėžiniu ir valomuoju poveikiu.2 Burokėliai taip pat yra nuostabus folatų šaltinis, o jų reikia tam, kad detoksikacijos metu sėkmingai vyktų metilinimo procesai.

Labai svarbu paminėti tai, kad burokėlių glikeminis indeksas aukštas - viename puodelyje burokėlių yra 13 g angliavandenių ir 9 g cukraus. Jei laikotės ketogeninės dietos, kuri dažnai rekomenduojama sergantiesiems vėžiu, nepatartina valgyti labai daug burokėlių, tačiau nedideliu kiekiu (maždaug 2 valgomaisiais šaukštais) tarkuotų šviežių burokėlių verta papildyti salotas.

Burokėlių lapai, kuriuose gerokai mažiau cukraus nei šaknyse, puikus vitamino A šaltinis, o jis ypač svarbus imuninės sistemos veiklai, bet išeikvo jamas, kai organizmą reguliariai veikia pesticidai.

Iš burokėlių lapų galima gauti taip pat vitamino C, kuris slopina kancerogeninių nitrozoaminų susidarymą iš nitratų.

detoksikacija, organizmo valymas, produktai

Tikrieji margainiai

Šis aštrus augalas su ryškios spalvos žiedais gali būti nuodingas prisilietus, bet pasižymi kepenų gydomuoju poveikiu. Iš tiesų tikrieji margainiai yra valgomi. Kai jie atsargiai nuskinti ir pašalintos visos aštrios dalys, šaknų galima valgyti ir šviežių.

Tikrųjų margainių stiprus antioksidacinis poveikis svarbus detoksikacijos pirmo etapo procesuose, nes saugo kepenis nuo cheminių pažeidimų. Jis reikšmingas taip pat ir antrame etape, kadangi tikrieji margainiai tausoja glutationo atsargų vartojimą kepenyse.

Tikrieji margainiai pasižymi daugiau nei tuzinu stiprių antivėžinių savybių - jie ne tik palaiko kepenų veiklą, bet ir malšina uždegimą bei stabdo vėžinių ląstelių augimą. Kadangi tikrųjų margainių ekstraktas užtikrina labai galingą poveikį per abu detoksikacijos etapus, nuomonė apie jo taikymą chemoterapijos metu taip pat yra dvejopa: kai kas mano, kad jis gali mažinti chemoterapijos efektyvumą. Vis dėlto daugelis vėžiu sergančių asmenų mitybos ekspertų nurodo, kad tikrieji margainiai nedidina chemoterapijos vaistų šalinimo iš kepenų ir nemažina šių vaistų veiksmingumo.

Tikrųjų margainių galima vartoti šviežių ar gerti jų arbatos. Šie augalai auga Europoje ir JAV.

Chlorofilas

Chlorofilas - tai augalų ir dumblių žaliasis pigmentas, kuris absorbuoja saulės šviesą ir naudoja jos energiją tam, kad iš anglies dioksido ir vandens sintetintų angliavandenius, kurių reikia augimui. Chlorofilas sugeba pagauti žarnyne toksinus ir neleisti jų absorbuoti, taip pat stimuliuoti jų šalinimą iš organizmo.

Per bandymus su gyvūnais chlorofilas sugebėjo sumažinti aplinkos kancerogenų (tarp jų benzeno) bioprieinamumą ir paspartinti jų šalinimą iš organizmo. Taip pat chlorofilas saugo nuo radiacijos.

Chlorofilo gebėjimas prijungti toksinus nustatytas ir per tyrimą su žmonėmis, kuriame dalyvavo Kinijos Čidongo gyventojai - tai regionas, išsiskiriantis dideliu sergamumu aflatoksino (kancerogeno, kurio esama pelėsyje) sukeltu kepenų vėžiu. Tarp 180 asmenų, vartojusių 100 mg chlorofilo 3 kartus per dieną, DNR-aflatoksino konju-gatų skaičius šlapime sumažėjo 55 proc., palyginti su tais, kurie negavo chlorofilo (DNR-aflatoksino konjugatai yra DNR mutacijos žymenys).

Geriausi chlorofilo šaltiniai - visos žaliosios lapinės daržovės, o ypač ekologiškai auginti špinatai, petražolės ir paprastieji rėžiukai.

detoksikacija, organizmo valymas, produktai

Brokolinių kopūstų daigai

Apie brokolinių kopūstų daigų gebėjimą stimuliuoti valymąsi įvairiuose lygmenyse, skatinant taip pat organizmo gebėjimą išsivaduoti nuo taršos, žinoma jau seniai. Rekomenduojama į maisto racioną įtraukti ir kitų bastutinių šeimos daržovių - pačių brokolinių kopūstų, žiedinių ir briuselinių kopūstų, nes jie visi palaiko kepenų detoksikaciją. Tačiau brokolinių kopūstų daigai - patys galingiausi. Per kontroliuotą atsitiktinių imčių tyrimą, kuriame dalyvavo apie 300 pilnamečių Kinijos gyventojų, tyrėjai įsitikino, kad brokolinių kopūstų daigų įtraukimas į maisto racioną veikė teigiamai. Tarp asmenų, kurie 3 mėnesius kasdien vartodavo iš brokolinių kopūstų daigų pagaminto gėrimo, pagerėjo dviejų žinomų kancerogeninių junginių- benzeno ir akroleino - šalinimo iš kūno rodmenys.6 Per 12 savaičių, kol vyko tyrimas, šie rodmenys išaugo iki 61 proc.

Jei gyvenate arti oro uosto ar degalines, įtraukti į valgiaraštį brokolinių kopūstų daigų ypač patartina. Tai nesudėtinga, nes jų kiekvienas gali užsiauginti namuose ant palangės.

Tarptautinis žurnalas „Ko gydytojai tau nepasako“. Medžiaga parengta pagal straipsnį „8 produktai, stimuliuojantys organizmo valymąsi“. Specialus leidimas 'Viskas apie valymąsi".

Parengta pagal:

  1. Blair K. The Wild Wisdom of Weeds 13 Essential Plants for Human Survival (leidykla Chelsea Creen Publishing, 2014)
  2. Ptant Foods Hum Nutr, 2010; 65:105-11
  3. Environ Health Perspect, 1997; 105 priedas 4:977-9
  4. J Zhejiang Univ Sci B, 2009; 10:14-21
  5. Proc Natl Acad Sci USA, 2001; 98:14601-6
  6. Cancer Prev Res (Phila), 2014; 7:813-23
  7. Nutr Cancer, 2008; 60:276-83

 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.05.2020 laikas 14:57 Telekinezė. Tikras ar išgalvotas gebėjimas?
Amerikiečių autoriaus Stepheno Kingo pirmojo 1974 metais išleisto siaubo romano „Kerė” pagrindinė veikėja Carrie White pasitelkė telekinezę (gebėjjimą pakelti daiktus mintimis), kad padegtų visą mokyklos salę su joje buvusiais mokiniais. Carrie White, žinoma, yra išgalvotas knygos ir filmo personaža...

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 06:39 Veido kaukes: oda bus švelni ir spindinti

Medus yra puikus saldiklis, bet taip pat jį galima naudoti kaip natūralų vaistą. Jis naudingas sveikatai ir grožiui. Medus gali būti naudojamas odai regeneruoti, atkuriant jos šviesumą, nuraminant jautrią ir sudirgintą odą.

...

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 13:18 Pandemijos vyksta kas šimtą metų: visuotinis sąmokslas ar sutapimas?
Kaip pažymėjo specialistai nuo XIV amžiaus, kas 20 metų pasaulyje pasitaiko pavojingos ligos protrūkis. Kas iš tikrųjų yra šios pandemijos ir, kaip ją bando paaiškinti mokslininkai.

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 06:49 5 augalai, išvarantys kirminus iš organizmo
Šis įprastas mūsų virtuvėje produktas laikomas „universaliu kariu“: jis susidoroja su bakterijomis, grybeliais, virusais, visokiais kirminais. Česnakas gali atbaidyti nuo žmogaus net kraujasiurbius vabzdžius.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 20:02 Kaip atsisakyti priverstinio skiepijimo ir implantavimo?

Anot Nigerijos žiniasklaidos, šalyje kilo didžiulis skandalas dėl „užsienio šalių remiamo įstatymo“, kuriame nurodoma privalomai paskiepyti visus Nigerijos gyventojus.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 16:17 Skraidantis vienuolis iš Kopertino

„Skraidančio vienuolio iš Kopertino“ (Italija) stebuklai – vieni iš labiau stebinančių ir kartu, matyt, vieni iš geriausiai dokumentuotų tokių atvejų istorijoje

Skaityti daugiau