Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Sausio » 29

Ar vienkartines pirštines galima dezinfekuoti ir naudoti dar kartą?

Įprastai nitrilinės ir lateksinės pirštinės yra naudojamos tik kartą. Jos neleidžia pirštams užteršti paviršių, o paviršiams - pirštų. Tačiau vienkartinės pirštinės yra neperdirbamos, o per COVID-19 pandemiją mes jų sunaudojame išties daug. Galbūt jas galima dezinfekuoti ir naudoti dar kartą?

Vaterlu universiteto profesorius Tizazu Mekonnenas pandemijos metu lankėsi vaistinėje. Jos darbuotoja jam atskleidė, kad trūkstant pirštinių ji savas tiesiog dezinfekuoja ir naudoja dar kartą. Mokslininkas nežinojo, kaip reaguoti į tai, ką išgirdo - negi vienkartines pirštines galima dezinfekuoti ir naudoti dar kartą? Ir dar vaistinėse - negi tai saugu?

Mekonnenas peržvelgė egzistuojančius tyrimus ir nesurado tokio, kuris galėtų patvirtinti, kad dezinfekuoti nitrilines ir lateksines pirštines yra saugu. Ir kaip tai padaryti? Paaiškėjo, kad klausimas yra susijęs ne su dezinfekcijos priemonių efektyvumu, o su pirštinių reakcija į jas. Manoma, kad įprastos dezinfekcinės priemonės sunaikina tą efektyvų barjerą tarp pirštų ir liečiamų paviršių.

Mekonnenas yra polimerų ekspertas, todėl jis turi reikalingas žinias pirštinių vientisumui patikrinti. Jis nusprendė išbandyti 6 populiariausius dezinfekcijos metodus - ultravioletinius spindulius, sausą karštį, garsu, alkoholį, chloro junginius ir ketvirtinio amonio darinius. Buvo išbandytos tiek lateksinės, tiek nitrilinės pirštinės.

Paaiškėjo, kad visi 6 metodai gali būti saugiai naudojami iki 10 kartų nepažeidžiant pirštinės apsauginių savybių. Kitaip tariant, mokslininkų atlikti eksperimentai rodo, kad pirštines dezinfekuoti galima ne tiek jau mažai kartų. Tiesa, kai kurie metodai buvo geresni už kitus - UV radiaciją, sausą karštį ir alkoholį galima naudoti iki 20 kartų. Alkoholis yra ypač geras pasirinkimas, nes jį galima naudoti nenusiėmus pirštinių.

Aišku, mokslininkai teigia, kad reikia daugiau tyrimų, kad būtų galima suformuoti aiškias rekomendacijas. Tačiau panašu, kad įprastos rankų dezinfekavimo priemonės gali leisti pirštines naudoti ilgiau. Ir tai yra gera žinia - galbūt pavyks sumažinti atliekų kiekį ir sutaupyti pinigų.

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau