Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Gegužės » 6

Arktyje dėl klimato kaitos įprastus lokius keičia keistos išvaizdos hibridai

Nanulakai yra lokio hibridas, dar vadinamas „pizliais“, kuris dėl klimato krizės Arktyje gali tapti vis dažnesni.

Nanulakai yra šiaurės lokio ir grizlio poravimosi rezultatas, teigia Vanderbilto universiteto biologijos profesorė Larisa Desantis.

„Apie „pizlius“ mes žinojome jau senokai, tačiau jų atsiradimas, dėl besitęsiančio Arkties šiltėjimo, gali būti dar dažnesnis,“ – sakė DeSantis.

Nanulakai pirmą kartą laukinėje gamtoje buvo atrasti 2006 metais, kuomet medžiotojas tolimojoje Kanados šiaurės sumedžiojo lokį su baltos spalvos kailiu ir rudos spalvos lopais bei kuprota nugara ir ilgomis pėdomis su nagais, kas būdinga grizliams. DNR testai patvirtino, kad šis lokys yra hibridas, tąkart pranešė „The Associated Press“.

Nuo to meto nanulakų pasirodymai gamtoje tapo vis dažnesni. 2017 metų tyrimas, paskelbtas žurnale „Arctic“, dokumentavo šešis nanulakus, kurie buvo vienos šiaurės lokės, susiporavusios su dviem skirtingais grizliais,  jaunikliai.

Anot DeSantis, kylant temperatūroms grizliai juda tolyn į šiaurę. Tuo tarpu„šiaurės lokiams vis dažniau tenka ieškoti kitų maisto šaltinių, kuomet ruonių medžioklė nuo ledo tampa jiems nebetinkama.

Šiaurės lokiai įprastai ruonių, kurie sudaro didžiąją dalį jų mitybos, medžioklėje remiasi jūrų ledu. 2018 metų tyrime, paskelbtame žurnale „Science“, nustatyta, kad jūrų ledui toliau nykstant, šiaurės lokiai, tikėtina, susidurs su vis didesnį stresą keliančiomis sąlygomis ir didesniais mirtingumo mastais.

arktis, baltasis lokys, buveinė, grizlis, gyvūnas, jūrų ledas, klimata

© Philippe Clement | Arterra | Universal Images Group | Getty Images 

Ir Arkties jūros ledas traukiasi sparčiai, nes Arktis susiduria su didesniu šiltėjimo tempu, nei likusi pasaulio dalis, skelbia Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NVAA).

DeSantis teigimu, šiaurės lokiai ir grizliai buvo stebėti netoli banginių lavonų, kas paskatino juos „užsiimti oportunistiniu poravimusi“. Anot mokslininkės, kadangi šiaurės lokiai ir grizliai, kaip rūšys, atsiskyrė tik prieš maždaug 500000– 600000 metų, dėl to jų jaunikliai taip pat gali susilaukti mažylių.

Tačiau tam, kad būtų išsiaiškinta, kaip gerai šie hibridai yra prisitaikę išgyventi, prireiks laiko ir papildomų tyrimų.

„Dažniausiai hibridai nėra energingesni už nei vieną iš šių dviejų rūšių,“ – sakė DeSantis, kartu teigdama, kad atskiros rūšys paprastai pasižymi prisitaikymu, tinkamu prie jų gyvenamosios buveinės. Tačiau anot jos, būta atvejų, kuomet hibridai yra stipresni, „ypač jei ta aplinka, keičiasi nuo tos, kuria kadaise buvo“.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:28 Paslaptinga į ateivį panaši būtybė pastebėta vaikštinėjanti viduryje kelio
Bauginantį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota į ateivį panaši būtybė, nufilmavo keli naktį keliu važiavę dviratininkai. Į ateivį panaši figūra buvo pastebėta virš Čadvos užtvankos (Chadwa Dam) tilto Džarkhando Hazaribagho (Hazaribagh) mieste...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 21:48 ŠOKAS: Sloan Kettering mokslininkai nustatė, kad mRNA inaktyvuoja vėžį slopinančius baltymus, o tai reiškia, kad ji gali skatinti vėžį
Ląstelėse yra slaptas informacijos sluoksnis, vadinamas pasiuntinių RNR, esantis tarp DNR ir baltymų, kuris yra labai svarbi jungtis. Dabar Sloano Ketteringo universiteto mokslininkai, sukrėtę visą vakcinų filosofijos pasaulį, nustatė, kad pati mRNA atlieka vėžį sukeliančius pokyčius - pokyčius, kur...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 18:08 «Žmogus gali gyventi iki 280 metų»: Gydytojo Neumyvakino ilgaamžiškumo paslaptis
"Ginčų metu jie puola ne jus, o jūsų energiją, kurios trūksta skriaudėjui ir kurią jis, "suvalgęs", kuriam laikui atstato savąją. Jei mokėsite susilaikyti bet kokioje situacijoje, daugelis problemų išsispręs savaime....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau