Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2021 » Kovo » 12

Asteroidas priartės taip arti Žemės, kad gali susidurti su dirbtiniais palydovais – bus matomas net plika akimi

Greitai, pro Žemę praskries asteroidas taip arti, kad teoriškai galėtų susidurti su aplink Žemę skriejančiais palydovais.

Apytiksliai Eifelio bokšto dydžio asteroidas praskriejo pro Žemę penktadienį, kovo 5 d. – ir NASA mokslininkai teigia, kad kitas jo priartėjimas įvyks 2029 m. kuris gali sukelti susidūrimą su skriejančiais palydovais.

Kovo 5 dienos vakarą asteroidas „99942 Apophis“ (pavadintas senovės Egipto demoniškos gyvatės chaoso dievo vardu) praskriejo pro Žemę per 16,7 milijono kilometrų atstumą.

Nors tai yra saugus atstumas, NASA mokslininkai sako, kad kitą kartą, kai jis praskries pro Žemę 2029 m., jis bus vos už 31 865 km nuo planetos. Tai gana arti, daugiau nei 10 kartų mažiau nei atstumas tarp Žemės ir Mėnulio (385 000 km) – ir pakankamai arti, kad galėtų susidurti su aukštojoje orbitoje skriejančiais palydovais.

Kaip tai galėtų atrodyti, NASA išleido animaciją, parodančią, kaip arti „Apophis“ praskries pro mūsų planetą:

Kai 2004 m. buvo atrastas asteroidas, iš pradžių kai kurie tyrėjai apskaičiavo, kad jis iš tikrųjų gali trenktis į Žemę 2029 m. Todėl tai gali paaiškinti jo demoniškos padermės pavadinimą.

Laimei, dabar NASA sako, kad jis praskries pro šalį neliesdamas planetos – ir iš tikrųjų suteikia galimybę surinkti turtingus duomenis iš asteroido.

„2029 m. artimas „Apophis“ praskriejimas bus neįtikėtina galimybė mokslui. Stebėsime asteroidą tiek optiniais, tiek radariniais teleskopais. Stebėdami radarus galėsime pamatyti paviršiaus detales, kurios yra vos kelių metrų dydžio“, - sakė NASA reaktyvinių variklių laboratorijos, esančios Pasadenoje, Kalifornijoje, radarų mokslininkė Marina Brozović.

„Apophis“ yra 341 m pločio – aukštis prilygstantis Eifelio bokštui.

Jis toks didelis, o praskriejimas bus toks artimas, kad žmonės galės tai matyti plika akimi. Jis bus arčiausiai Žemės 2029 m. balandžio 14 d., apie 1 val. nakties Lietuvos laiku, o per valandą naktiniame danguje praskries atstumą prilygstantį Atlanto vandenynui. Tam tikru momentu jis per vieną minutę nukeliaus visą Mėnulio plotį ir taps toks ryškus kaip Mažieji Grįžulo ratai.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.04.2021 laikas 21:06 Aukščiausias žmogus pasaulyje Roberto Vodlou istorija

272 cm ūgis leido Robertui Vodlou tapti aukščiausiu žmogumi pasaulyje. Šis faktas oficialiai užregistruotas Gineso rekordų knygoje. Gerasis milžinas, kaip jį vadino aplinkiniai, toliau augo iki mirties. 272, Ūgis, Leido, Robertui, Vodlou, Tapti, Aukščiausiu, Žmogumi, Pasaulyje, Faktas, Oficialiai...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 20:44 Fregatos “Dunbar” Tragedija

Apie šią baisią tragedija 1857 metais rašė visi laikraščiai. Tai buvo didžiausia tų laikų jūrų katastrofa. Iš 122 laive buvusių žmonių žuvo visi, išskyrus vieną jūreivį.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 11:13 Klimato kaita Arktyje gali padvigubinti žaibų iškrovų skaičių
Šiauriniame poliaratyje žaibų iškrovos yra ypač retas fenomenas, tačiau globaliam klimatui pradėjus šiltėti, dažnesni tapo ir šie reiškiniai.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:56 Mįslingas žaibas Portugalijoje pražudė 68 ožkas

Tuo metu kai dalis Europos susidūrė su ekstremalia balandžiui šalčio banga, kurią lydėjo vėlyvos šalnos ir sniegas, pietiniuose žemyno pakraščiuose šaltas oras susidūrė su karštomis tropinių orų masėmis, kurios suformuoja smarkias audras su perkūnija.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:23 Pikantiškas sviestas su ciberžole ir raudonėliu

Kad pasigaminti tokį pikantišką sviestą daug pastangų tikrai nereikia, o rezultatas nuostabus. Šįkart aš jį gaminau su ciberžole ir raudonėliu. Super gerai pavyko, tad dalinuosi ir su Jumis.

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau