Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Hipotezės » 2019 » Gegužės » 1

NASA rengiasi susidūrimui su asteroidu, kuris gali sukelti apokalipsę

Jis atsirado iš niekur. Tik prieš kelias savaites – alternatyvioje realybėje, labai panašioje į mūsų įprastąją – jis buvo pradėtas linksniuoti žiniasklaidoje, kaip lekiantis per juodą kosmosą ir nusitaikęs tiesiai į Žemę.

Na, arba bent jau taip galvojama. Nes iš tiesų niekas tiksliai nežino. Greitai keičiantis duomenims, keičiasi ir hipotetiniai scenarijai. Pirma mokslininkai sako, kad susidūrimo galimybė – vienas prie 50 000. Po savaitės tikimybė padidinama iki 1 prie 100.

Apie šį objektą, pavadintą 2019 PDC, turime dvi žinias: vieną gerą ir vieną blogą. Gera naujiena ta, kad 2019 PDC neegzistuoja, išvis. Tai visiškai fiktyvi, įsivaizduojama apokalipsė. Tikroji susidūrimo tikimybė – nulinė.

NASA, hipotezė, asteroidai, Apokalipsė, kosmosas, Mokslas

Bloga naujiena, kad toks meteoras kaip 2019 PDC gali lengvai egzistuoti. Dėl tos priežasties NASA, Federalinė Avarinių situacijų agentūra (FEMA) ir tarptautiniai partneriai, tarp kurių yra ir Europos kosmoso agentūra, organizuoja „stalo pratybas“, kuriose bus simuliuojama, kaip kosminė grėsmė atrodytų ir galėtų būti sprendžiama realybėje.

Tiesą sakant, NASA tokias simuliacijas bando jau kurį laiką – ir visai ne be reikalo: pasirodo, Žemė dabar patiria tikrą asteroidų atakos bangą, palyginus su santykine taika ir ramybe, kurią mūsų planeta išgyveno per daugybę praėjususių milijonų metų.

Kai netikėtos kosminės uolos išdygsta prieš mūsų teleskopus, kartais iki jų praskridimo pro šalį belieka vos keletas valandų, rašo „Science Alert“. Ir nors rimtos katastrofos tikimybė pakankamai maža, vis dėlto nesame pasiruošę netikėtiems asteroidų smūgiams, ir todėl NASA nepaliaujamai dirba prie planų, kurie leistų Netoli Žemės Esančius Objektus (NŽEO) pastebėti anksčiau ir/ar sušvelninti jų keliamą žalą.

Iš to 2016 m. atsirado naujas „Planetos Gynybos Koordinacijos Biuras“ (angl. Planetary Defence Coordination Office, PDCO), kuris šią savaitę ir ves simuliaciją, sukurtą NEO tyrimų centro prie NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos.

„Pirmas žingsnis saugant planetą yra žinojimas, iš kur grėsmė, – sako Europos Kosmoso agentūros Planetinės gynybos vadovas Rüdiger Jehn. – Tik tada, būdami gerai perspėti, galime kartu žengti žingsnius, kad apsisaugotume nuo meteorito smūgio ar sumažintome jo daromą žalą“.

Pagal 2019 PDC scenarijų – kuris bus bandomas šių metų Planetinės gynybos konferencijoje Vašingtone visą šią savaitę – šis asteroidas buvo įsivaizduojamai pastebėtas 2019 m. kovo 26 d. Ir priešingai nei daugmaž 150 kiekvieną mėnesį aptinkamų NŽEO, pirminiai skaičiavimai tariamai rodo, kad 2010 PDC yra „potencialiai pavojingas asteroidas“, kurio numanomas skersmuo – 300 metrų, ir kuris keliauja trajektorija, kuri tikėtinai kertasi su Žemės planeta.

Tolimesnė simuliacijoje naudojama analizė atskleidžia, kad labiausiai tikėtina susidūrimo data – 2027 m. balandžio 29 d., t.y. po aštuonerių metų, ir mokslininkai jau turi numatytą „rizikos koridorių“: raudoną liniją, apsivejančią gaublį, kurioje asteroidas, jei tik pataikys į Žemę, gali rėžtis į mūsų planetos paviršių.

Toji raudonoji linija kerta JAV vidurį, taip pat kitus žemynus – tokius kaip Afrika, o pati naujausia informacija rodo, kad 2019 PDC galėtų rėžtis ir į Europą, tačiau ši tikimybė yra itin maža – vos 1 proc.

Pratybose dalyvaujančios kosmoso agentūros nuolat gaus pranešimus apie asteroido trajektoriją ir bandys susidoroti su išgalvotu, bet realybėje įmanomu pavojumi.

Vykdydami pratybas, dalyviai aptars asteroido nukreipimo galimybes (jei tokios yra), o taip pat su finansais kilsiančias problemas. Jie taip pat svarstys, kaip reikėtų suvaldyti visuomenės reakciją į katastrofą, kuri įvyktų po aštuonerių metų nuo šiandien. Bus aptariami ir pasiruošimo katastrofai planai – bei ką reikėtų daryti po jos.

Šios pratybos yra išskirtinės dar ir tuo, kad kiekvienas norintis galės sekti hipotetinės katastrofos vystymąsi socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje: @esaoperations, taip pat ESA tinklaraštyje. Čia bus pateikiamos naujienos apie hipotetinę katastrofą ir pratybų dalyvių planai.

Parengta pagal „Science Alert“ publikuoja lrytas.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
10.09.2018 laikas 09:07 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų

Nudegimai liaudies medicinoje, Nudegimai, Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų, receptai nuo nudegimų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gyd...

Skaityti daugiau

02.09.2019 laikas 11:19 Receptai Rudeninis trupininis pyragas iš moliūgų. Moliūgų pyragas

Sotaus pyrago gaminimas iš moliūgo.. Paruošas pyragas yra minkštas, trupininis, šiek tiek drėgnas. Ir labai skanus.

Skaityti daugiau

19.06.2019 laikas 16:53 Receptai Orkaitėje keptos bulvės

Recepte nurodyti prieskoniai ir prieskoninės žolelės, tačiau šitaip kepant bulves galite naudoti bet kokius savo mėgstamus prieskonius arba paprasčiausiai vien druską.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau