Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Lapkričio » 1

Mokslininkai užfiksavo galingiausią sprogimą visatoje. Gama spinduliai pasiekia Žemę ir veikia jos atmosferą

Al Arabiya: Stipriausi gama spinduliai iš žvaigždės sprogimo pasiekė Žemės atmosferą

Spalio 9 d. mokslininkai užfiksavo didžiausią sprogimą Visatoje, praneša "Al Arabiya". Jis buvo toks galingas, kad išsiskyrusi energija paveikė viršutinius Žemės atmosferos sluoksnius. Toks įvykis pasitaiko tik kartą per tūkstantį metų.

2022 m. spalio 9 d. mokslininkai pastebėjo ryškiausią ir ilgiausią kada nors Visatoje užfiksuotą gama spindulių žybsnį. Spėjama, kad jį sukėlė toks galingas sprogimas, kad išsiskyrusi energija paveikė viršutinius Žemės atmosferos sluoksnius. Jo šaltinis yra už 2,4 mlrd. šviesmečių nuo mūsų planetos.

Sprogimas, kurio žybsnį iki šiol stebi viso pasaulio astronomai, išlaisvino daugiau energijos nei Saulė nuo tada, kai ji atsirado prieš 4,6 mlrd. metų. Tai siejama su naujos juodosios skylės gimimu, užfiksuotu orbitiniais teleskopais. Mokslininkai jį pavadino BOAT, sutrumpintai - Brightest Of All Time.

"Mokslininkai iš viso pasaulio užfiksavo neįprastai ryškų ir ilgalaikį didelės energijos spinduliuotės impulsą, kuris sekmadienį, spalio 9 d., praskriejo virš Žemės. Tyrimo šaltinis buvo gama spindulių žybsnis", - pranešė NASA.

Tai, kas įvyko, astronomai pavadino "naujos juodosios skylės gimimo šauksmu". Ji susiformavo masyvios žvaigždės centre, kuri sugriuvo dėl savo svorio. Besiformuojanti juodoji skylė išjudino galingus dalelių srautus, judančius beveik šviesos greičiu. Šie spinduliai perskrodė žvaigždę, kuri tikriausiai yra 30-40 kartų didesnė už Saulę, o po to į kosmosą pasklido rentgeno ir gama spinduliai.

Kartą per tūkstantį metų

Toks įvykis nutinka tik kartą per tūkstantį metų. Mokslininkai mano, kad sprogimas įvyko Strėlės žvaigždyne. Jį aptiko NASA kosminio laivo "Fermi" detektoriai, Neilo Gehrelso observatorija "Swift" (Neil Gehrels Swift) ir palydovas "Wind", skirtas Saulės vėjui tirti.

Jūrų radijo siųstuvai taip pat užfiksavo sutrikimus viršutiniuose atmosferos sluoksniuose. NASA duomenimis, tai lėmė rentgeno ir gama spinduliai, kuriuos skleidė GRB 221009A. Išsiskyrusios energijos pakako, kad Žemės atmosferos viršutinių sluoksnių atomų elektronai būtų išmušti iš orbitos.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau