Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Gegužės » 30

"Magnetinės žvaigždės" pirmą kartą pastebėtos už Paukščių Tako ribų

"Magnetinės žvaigždės" pirmą kartą pastebėtos už Paukščių Tako ribų

Žurnale "Astronomy & Astrophysicals" paskelbtame Leibnico astrofizikos instituto Potsdame (AIP) tyrime aprašomas pirmasis "magnetinių masyvių žvaigždžių" aptikimas už mūsų galaktikos ribų.

Pasak Phys.org, iki šiol mokslas žinojo tik apie masyvias žvaigždes su galingais magnetiniais laukais, esančias Paukščių Tako ribose. Tačiau naujame tyrime pirmą kartą magnetiniai laukai aptikti trijose masyviose karštose žvaigždėse, esančiose kaimyninėse galaktikose - Didžiajame ir Mažajame Magelano debesyse.

Manoma, kad už mūsų galaktikos ribų yra daugybė "magnetinių žvaigždžių". Tačiau jas aptikti nelengva. Magnetiniai laukai matuojami naudojant spektropolarimetriją, tačiau šiam metodui reikia aukštos kokybės duomenų. Įprastiniai didelės skiriamosios gebos spektropolarimetrai ir maži teleskopai tokiems tyrimams netinka. Tikriausiai todėl anksčiau nepavyko aptikti "magnetinių žvaigždžių" už Pieno Tako ribų.

Naujajame tyrime naudotas FORS2 mažos skiriamosios gebos spektropolarimetras, įrengtas viename iš keturių Čilėje esančio Labai didelio teleskopo (VLT) 8 metrų teleskopų. Astronomų komanda stebėjo penkias masyvias žvaigždes Magelano debesyse. Taip buvo aptikti magnetiniai laukai dviejose pavienėse žvaigždėse ir vienoje žvaigždėje iš dvigubos sistemos.

"Magnetinių laukų tyrimai masyviose žvaigždėse, esančiose galaktikose su jauna žvaigždžių populiacija, suteikia svarbios informacijos apie magnetinių laukų vaidmenį žvaigždžių formavimuisi ankstyvojoje Visatoje, kurioje žvaigždės formuojasi iš metalais neužterštų dujų", - sakė pirmoji tyrimo autorė daktarė Svetlana Hubrig (Swetlana Hubrig).

Magnetizmas laikomas pagrindiniu masyvių žvaigždžių evoliucijos komponentu. Yra žinoma, kad būtent žvaigždės, kurių masė 8 ir daugiau kartų didesnė už mūsų Saulės masę, savo egzistavimo pabaigoje palieka neutronines žvaigždes ir juodąsias skyles.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.09.2018 laikas 10:24 Receptai Liaudiški patarimai menstruacijų negalavimų gydymui

Menstruacijos (mėnesinės) liaudies medicinoje, Menstruacijos (mėnesinės), receptai nuo menstruacijos, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 21:49 Receptai Gardus šokoladinis pyragas

Paprastai pagaminamas, drėgnas ir gardus šokoladinis pyragas. Šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

03.09.2018 laikas 07:23 Receptai Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti

Pragulos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti, receptai nuo pragulų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vais...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau