- 21.10.2020
- 5.0 Reitingas
- 990 Peržiūros
- Komentarai
Auksas! Ar gali traukti kas nors labiau negu šis taurusis saulės spalvos metalas. Ne veltui nuo seniausių laikų būtent auksas simbolizavo gerovę ir turtingų gyvenimų. Be to, senovės gamtos tyrinėtojai, gydytojai ir filosofai auksui priskirdavo ir gydomąsias savybes. Tačiau aukso magija yra klastinga, o jo jėga apgaulinga, ir tikrai ne kiekvienam turėtojui auksas neša laimę. Kas gi tas auksas: klastingas nedraugas ar galingas gydytojas?
Saulės metalas
Beveik visomis pasaulio kalbomis šio brangaus metalo pavadinimas siejamas su nepaprastu blizgesiu. Už panašumą su dangaus šviesulio švytėjimu egiptiečiai vadino jį saulėveidžiu.
Lotynų kalboje buvo žodis aurum, giminingas su Auroros vardu. Aurora buvo saulės patekėjimo deivė. Slaviškas pavadinimas золото kildinimas iš šaknies зол, bendros su žodžiu солнце - saulė.
Daug amžių žmonės manė, kad auksas turi stebuklingų savybių. |o blizgesys visada simbolizavo turtingumą, sėkmę, grožį, ilgaamžiškumą ir, žinoma, sveikatą. Pavyzdžiui, senovės slavai auksu gydė pačias įvairiausias ligas, laikė jį amuletu. Jie manė, kad nužiūrėjimą galima pašalinti nusiprausus ant aukso užpiltu vandeniu per pirmą griaustinį. Serbai naujagimiui įverdavo į dešinę ausį auksinį auskarą, kad vaikelis augtų stiprus ir sveikas. Tais pačiais tikslais buvo sakomi ypatingi užkalbėjimai, kuriuose kūdikis būdavo vadinamas vaikeliu iš gryno aukso.
Viduramžiais susidomėjimas gydomosiomis aukso savybėmis išaugo neįtikėtinai. Alchemikai iš visų jėgų stengėsi netauriuosius metalus paversti auksu. Jie tikėjo, kad visi metalai yra vienų laiptų pakopos, o tų laiptų viršuje - auksas, pats idealiausias, pats tauriausias metalas, kurio neveikia jokia korozija, jis labai plastiškas ir kartu tvirtas. O ant paties žemiausio laiptelio yra švinas. Viduramžių mokslininkai manė, kad gamtoje nuolat vyksta medžiagų evoliucija nuo netobulų tobulesnių link. O visi jų eksperimentai buvo skirti pagreitinti šį procesą, naudojant filosofinį akmenį, kad švinas ar gyvsidabris taptų auksu, praleidžiant tarpinius etapus. Šie garbūs vyrai visai nesiekė praturtėti. Jie norėjo rasti panacėją - universalų vaistą, kuris apsaugos žmones nuo visų ligų; didysis medikamentas - auksas.
Paslaptinga aukso jėga
Ne tik mokslo vyrai tikėjo aukso jėga. Liaudyje visada buvo manoma, kad auksas - labai stiprus metalas, kuris tinka kūrybingiems, energingiems žmonėms ir visiškai netinka goduoliams bei netikėliams.
Iš Zodiako ženklų auksas kaip talismanas ypač palankus Avinui, Jaučiui, Dvyniams, Liūtui, Mergelei, Ožiaragiui, vandeniui ir Žuvims. Visiems, gimusiems po saulės įtaka, šis metalas atneša autoritetą, populiarumą, padeda Įgyvendinti norus, dovanoja laimę ir ilgą gyvenimą.
O prietarus, susijusius su auksu, ir suskaičiuoti būtų sunku. Pavyzdžiui, jaunoji negali per vestuves užsimauti savo mamos vestuvinio žiedo, kitaip santuoka nebus sėkminga. Arba: labai blogas ženklas - pamesti vestuvinį žiedą. Poros laukia skyrybos. Ir taip toliau...
Beje, visada egzistavo nuomone, kad auksas gali perduoti ir signalus iš ateities. Pavyzdžiui, senais laikais buvęs populiarus būrimas iš grandinėlės šiandien yra beveik pamirštas. Ir be reikalo! Jis gali daug ką papasakoti.
Burti galima, kai namie visi užmiega. Reikia atsisėsti prie stalo, paimti grandinėlę, trinti tarp rankų tol, kol ji sušils. Paskui mintyse suformuluoti savo klausimą. Tada paimti grandinėlę į dešinę ranką ir staigiai mesti ant stalo. Pagal formą, kurią ji suformuos, ir aiškinamas atsakymas. Jei grandinėlė bus kaspino formos, laukia pažintis su mylimuoju, sužadėtuvės arba vestuvės. Jei grandinėle suformavo aštuoniukę, laukia lemtingi įvykiai. Rato forma rodo, kad netrukus pateksite į sunkią padėtį (uždarame rate). Jei grandinėle atrodo kaip gyvatėlė, būkite atsargūs - jus gali išduoti! Trikampis žada sėkmę, ypač meilėje. Lygi juosta pranašauja pasisekimą, laimėjimus ir malonius siurprizus. O jei grandinėlė sudaro supainiotą mazgą, laukia ligos ir nemalonumai. Širdies forma reiškia, kad jus kažkas labai myli, ir ši meilė atneš jums laimę.
Saulės metalo klastingumas
Tačiau per visą žmonijos istoriją auksas buvo ne tik gerovės simbolis. Pavyzdžiui, šeimos auksas gali slėpti ne tik ankstesnių savininkų džiaugsmus, bet ir bėdas. Žmonės paprastai didžiuojasi šeimos brangenybėmis. O tyrinėtojai tvirtina, kad auksas įsirašo į atmintį informaciją apie visus jo savininkus, negatyvią informaciją taip pat. Gerai pagalvokite, prieš užsimaudami mirusios promočiutės žiedą, kurios vyras buvo neištikimas į kairę ir į dešinę, arba prieš įsisegdami nuo vėžio mirusios tetulės auskarus. O jei negalite išsiskirti su šeimos auksu, sudėkite jį į dėžutę, paskui kartkartėmis išimkite ir grožėkitės. Puoštis geriausia naujais papuošalais, kurių iki jūsų niekas nenešiojo. Kuklus žiedelis yra saugesnis, negu brangi įmantri apyrankė, pergyvenusi karus ir sukrėtimus!
Yra paplitusi nuomonė, kad auksas energiniu lygiu gali sugerti ir apdoroti informacijų, gaunamų iš supančios aplinkos. Aukso gaminiai turi galingų energinį laukų, kuris gali perduoti informacijų žmogaus organizmui ir taip veikti jo sveikatų. Pavyzdžiui, kartais moteris metų metais kenčia nuo nevaisingumo, o priežastis - masyvus vestuvinis žiedas, kurį ji nešioja, beveik nenusiimdama, ant bevardžio piršto. Žiedas susijęs su vidaus sekrecijos liaukomis, ir auksas gali daryti neigiamų įtakų kiaušidėms, antinksčiams, pieno liaukoms, reprodukcinei funkcijai.
Siekiant pajungti aukso jėgų savo naudai, prieš pasipuošiant, būdavo priimta septynis kartus sukalbėti užkalbėjimų: Aukse, aukseli! Tu pilnas saulelės jėgos. Kaip padarydavai karalius ir valdovus didžiais ir turtingais, taip ir mane, Dievo tarnų/tarnaitę (vardas), padaryk turtingu ir visagaliu. Tegul taip ir bus!
Kartu įsivaizduokite, kaip į juvelyrinį gaminį skverbiasi saulės spinduliai.
Auksas gydo
Apie gydomųjų aukso galių galima kalbėti ilgai. Gydytojai, žiniuoniai, šarlatanai šimtmečiais skirdavo preparatus su auksu savo pacientams. Žiniuoniai iki šiol naudoja aukso gaminius kaip priemonę nuo įvairių negalavimų. Pavyzdžiui, jei skauda dantis, jie rekomenduoja paimti vestuvinį žiedų, pakabintų ant siūlo, arba auksinį pakabukų, įleisti į stiklainį su vandeniu ir sukti pagal laikrodžio rodyklę, sakant užkalbėjimų: “Kaip tu, aukse, vandenyje negendi, spalvos savo nekeiti, taip ir mano dantys tegul negenda ir tegul visada būna balti ir sveiki”. Po ritualo vandens neišpilti, juo skalauti dantis.
Šiandien auksas naudojamas stomatologijoje, reumatizmui gydyti, o dažniausiai - homeopatijoje, kaip priemone nuo depresijos, fobijų ir lėtinio nuovargio. Todėl šis brangus ir legendomis apipintas metalas tikrai turi gydomųjų galių, dabar tai paaiškinama ir mokslo požiūriu. Mažomis dozėmis jis gali daryti reguliuojančią įtaką žmogaus imuninei sistemai. Aukso druskos mažina proteino išskyrimą iš imuninių ląstelių branduolių. Šis proteinas išprovokuoja uždegimines reakcijas. Naujų atradimų dėka taurusis metalas gali tapti tikrai naudingu praktinėje medicinoje. Tokius papuošalus nešioti ar tiesiog žiūrėti į juos naudinga, kai užklumpa isterija, epilepsija ir depresija. Tai ramina ir kartu suteikia žvalumo, geros nuotaikos. Be to, auksas pasižymi ryškiu baktericidiniu efektu, didina kraujospūdį, suaktyvina apykaitų procesus, gerina kraujo cirkuliaciją.
Šiuolaikinė medicina auksą naudoja piktybinių navikų diagnostikai ir gydymui. Be gana paplitusios chemoterapijos, kurioje naudojami radioaktyvaus aukso koloidiniai tirpalai, šiandien yra ir visai naujas metodas, kai j navikinį audinį įvedamos mikroskopinės aukso kapsulės ir jos paveikiamos infraraudonaisiais spinduliais. Svarbu, kad žūva tik vėžinės ląstelės, sveiki audiniai lieka nepažeisti.
Siekiant išsaugoti jaunystę, auksas naudojamas plastinėje chirurgijoje. Plonyčiai šio metalo siūleliai, naudojant specialų laidininką, įvedami po oda. Po kelių savaičių aplink kiekvieną iš jų formuojasi elastinis kalogeninis audinys, kuris tampa karkasu odai.
Plačiai naudojami saulės metalo junginių turintys preparatai reumatoidiniam artritui gydyti. Pirmą kartą auroterapija (nuo lotyniško žodžio aurum - auksas) buvo panaudota dar 1929 metais. Naujas metodas duodavo ryškų ir stabilų efektą. Auroterapija ir šiandien lieka vienu iš efektyviausių reumatoidinio artrito gydymo metodų kartu su nesteroidinių priešuždegiminių priemonių naudojimu (pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgšties ir natrio salicilato). Auroterapijos poveikio mechanizmas remiasi aukso junginių, įvestų į organizmą, gebėjimu spausti makrofagus, taip lėtinant patologinių imuninių reakcijų vystymąsi. Anot statistikos, aukso junginiai sukelia klinikinį pagerėjimą maždaug 70-80% ligonių, kurie gerai toleruoja auroterapiją. Kartu jie mažina kai kurių nesąnarinių reumatoidinio artrito pasireiškimų vystymąsi, pavyzdžiui, reumatoidinių mazgelių, anemijos.
Pavojingas ratas
Nepaisant visų teigiamų aukso savybių, perdėtas susižavėjimas aukso papuošalais gali sukelti pavojų sveikatai. Nemalonumų priežastimis dažniausiai tampa auksiniai žiedai. Ant rankų yra daugybė jautrių taškų, kurių stimuliavimas veikia tam tikrus organus. Sakoma, kad, ilgai nešiojant vestuvinį žiedą ant bevardžio piršto, gali sustiprėti mastopatijos ir endokrininių liaukų susirgimų pasireiškimai. Aukso žiedas ant vidurinio piršto kartais suaktyvina aterosklerozės ir radikulito vystymąsi, o ant mažojo piršto - dvylikapirštės žarnos uždegimą. Beje, siekiant išvengti tokių nemalonių pasekmių, nebūtina atsisakyti mėgstamų papuošalų. Pakanka kartkartėmis leisti pirštams pailsėti nuo aukso.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau