Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Balandžio » 21

Bendras kada nors Žemėje vaikštinėjusių tiranozaurų skaičius siekia 2,5 mlrd.

Fosilijų įrašų tyrimai leidžia mums matyti atsirandančias ir pranykstančias rūšis, kurių laiko seka yra žymima masinių išnykimų ir biologinės įvairovės sprogimo atvejų.

Žemė matė, kaip atsiranda ir išnyksta nesuskaičiuojami rūšių kiekiai, tačiau nemenku iššūkiu tapo bandymai įvertinti bendrą rūšių populiacijos dydį nuo jų atsiradimo iki išnykimo.

Naujame tyrime, paskelbtame žurnale „Science“, užsibrėžta apskaičiuoti labiausiai apdainuotus pasaulio dinozaurus – tiranozaurus (lot. Tyrannosaurus rex).

Mokslininkų skaičiavimais buvo padaryta išvada, kad tiranozaurų egzistencijos metu po Žemę vaikštinėjo apie 2,5 milijardai šios rūšies dinozaurų, o visų geriausia tai, kad mokslininkams pavyko šį skaičių pasiekti neįsibrovus į fosilinius įrašus.

Norint išsiaiškinti, kaip geriausia apskaičiuoti bendrą išmirusios rūšies populiaciją, prasminga būtų pirmiausia atkreipti dėmesį į tai, kaip mes tai darome su gyvosioms rūšims ir čia yra svarbus vadinamasis Damuth dėsnis.

Jis teigia, kad vidutinį populiacijos tankį galima prognozuoti pagal kūno dydį, kuomet didesnių gyvūnų populiacija yra mažesnė, palyginti su didesne mažų gyvūnų populiacija. Pagalvokite apie dramblių bandą, palyginamą su skruzdžių kolonija.

Tiranozaurai yra garsūs dėl savo didelio kūno ir jie yra vieni didžiausių mokslui žinomų mėsėdžių terapodų. 

Sujungus šios rūšies paleontologinius duomenis su Damuth dėsniu, mokslininkai apskaičiavo, kad bet kuriuo jų egzistavimo metu gyvų buvo apie 20000 tiranozaurų, ir jie savo, kaip mėsėdžių vaidmenis, atliko maždaug 127000 kartose. Taip bendras jų populiacijos dydis, nuo jų atsiradimo iki išnykimo, siekia iki 2,5 milijardų tiranozaurų.

Straipsnio autorių manymu, šis tyrimų metodas turi didelį potencialą, jiems tikint, kad ši sistema galėtų būti panaudojama apskaičiuojant bendrą visų išnykusių rūšių skaičių, jeigu tik turima tam reikalingos informacijos.

Tai apima rūšių kūno masę, ar jie maitinosi mėsa, ar augmenija ir ar tai buvo šaltakraujai, ar karštakraujai gyvūnai. Tuomet ši informacija yra sujungiama su duomenimis iš jų geografinio arealo ir kaip ilgai jie gyvavo kaip rūšys.

Tyrėjai viliasi praplėsti savo darbus tarp visų dinozaurų, kurie žinomi egzistavę tiranozaurų ekosistemoje. Jie taip pat tikisi, kad jų rezultatai apie bendrą populiaciją, sulyginus su žinomais pavyzdžiais, leis susidaryti įspūdį kiek dinozaurų, kadaise vaikštinėjusių po Žemę, buvo pernelyg reti, kad atsidurtų prieinamuose fosiliniuose įrašuose.

Tekstas perpublikuojamas iš gismeteo.lt

© ROGER HARRIS/Science Photo Libra 

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau