Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Medicina » 2021 » Vasario » 6

COVID-19 lydi neurologiniai simptomai

(Paranormal) Remiantis tyrimų duomenimis, įvairaus pobūdžio neurologinius simptomus patiria apie trečdalis COVID-19 infekcija sergančių pacientų. Tiek vaikams, tiek suaugusiesiems neurologiniai simptomai gali pasireikšti bet kuriuo infekcijos laikotarpiu.

Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja neurologė Raminta Godelienė pasakoja, kad neurologiniai simptomai gali formuotis tiek dėl tiesioginio viruso poveikio nervų sistemai, tiek dėl viruso inicijuoto imuninės sistemos atsako.

Dažniausi neurologiniai simptomai yra galvos skausmas, galvos svaigimas, skonio ir uoslės praradimas, raumenų skausmas. Skonio ar uoslės praradimas pripažintas ankstyvu ligą padedančiu įtarti simptomu.

Remiantis įvairių tyrimų rezultatais, nuo 30 iki 70 proc. sergančių pacientų vargina galvos skausmas. Pastebėta, kad su COVID-19 infekcija susijęs skausmas prasideda staiga, jis būna vidutinio ar stipraus intensyvumo, pulsuojantis arba spaudžiantis, smilkinių ir pakaušio srityje, tačiau gali apimti ir kaktą, akiduobių sritį. Jis menkai mažėja nuo įprastinių vaistų nuo skausmo.

Migrena sirgę pacientai COVID-19 infekcijos metu patyrė ilgesnės trukmės, stipresnius ir ankstyvame ligos periode pasireiškusius galvos skausmus.

Dalis neurologinių simptomų išnyksta savaime iš karto pasveikus ar kelių savaičių laikotarpiu. Uoslės ir skonio sutrikimas išnyksta vidutiniškai per dvi savaites, tačiau kartais užtrunka ir iki mėnesio.

Ilgalaikiai simptomai, kurie gali išlikti po persirgtos COVID-19 infekcijos, yra nuovargis, raumenų skausmas, raumenų silpnumas, nerimo ir nuotaikos sutrikimai, miego sutrikimai. Nuovargis gali išlikti net kelis mėnesius po persirgtos ligos. Taip pat pastebėti atminties ir pažinimo funkcijų sutrikimai – sunkiau susikaupti, atlikti tam tikras protines užduotis.

Neurologės teigimu, dažnai liekamosios komplikacijos yra susijusios su sunkia COVID-19 infekcijos forma. Sergant koronavirusu, daugėjant uždegiminių ir kraujo krešėjimą skatinančių faktorių, didėja kraujo krešulių formavimosi rizika. Taip pat esant kvėpavimo funkcijos nepakankamumui, dėl deguonies trūkumo gali atsirasti ir smegenų audinio pažeidimas. Sunkesnės COVID-19 viruso komplikacijos yra insultas, sąmonės sutrikimai, epilepsijos priepuoliai, regėjimo sutrikimas. Sunkios komplikacijos dažniausiai yra siejamos su vyresniu amžiumi ir gretutinėmis pacientų ligomis – širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu.

Buvusi infekcija gali lemti ir tam tikrų autoimuninių uždegiminių arba neurodegeneracinių ligų atsiradimą ateityje.

Koronavirusas taip pat gali pabloginti esamų lėtinių neurologinių ligų simptomus, lemti šių ligų paūmėjimą. Karščiavimas ir infekcija gali būti epilepsijos priepuolius provokuojantis veiksnys.

Didelę riziką susirgti sunkia COVID-19 forma turi pacientai, kurių judėjimo funkcija yra apribota – sergantieji Parkinsono liga, kitomis raumenų ar neurodegeneracinėmis ligomis, taip pat turintys didelį neurologinį deficitą po persirgto insulto, nugaros smegenų traumų.

„Tam tikroms ligoms – išsėtinei sklerozei, miastenijai – gydyti, yra skiriamas imuninę sistemą slopinantis gydymas, kuris padidina riziką susirgti COVID-19 infekcija. Tačiau pastebėta, kad tam tikri imunitetą slopinantys vaistai slopina galimą citokinų audros (būklės, kai imuninės sistemos ląstelės be saiko aktyvina viena kitą ir kursto uždegimą) vystymąsi bei apsaugo nuo sunkių ligos formų“, – pasakoja gydytoja.

Pasak R.Godelienės, karantino metu sumažėjus fiziniam aktyvumui ir reabilitacinių priemonių prieinamumui, daugėja ir dėl kaklinės stuburo patologijos sukelto skausmo atvejų.

Gydytoja primena, kad reguliarus fizinis aktyvumas, sveika mityba, geras miegas ir streso valdymas yra nepaprastai svarbūs šios pandemijos metu. Aktyviai ir sveikai gyvenantys žmonės, susidūrę su COVID-19 infekcija, gali tikėtis greičiau ir lengviau pasveikti.

Šaltinis: valstietis.lt

Paranormal.lt - jeigu Jūs norite sužinoti daugiau, papildomos informacijos (kitokios) apie COVID-19 šalutinius poveikius, vakcinas, medicinos naujienas, skaitykite Health (Sveikata).

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-01-30 laikas 09:01 Receptai Purūs Morkų Blyneliai
Dybenyje sumaišykite miltus, cukrų, druską, cinamoną, maltą muskatą ir kepimo miltelius. Į pasukas supilkite tirpintą sviestą, įmuškite du kiaušinius, išmaišykite ir viską supilkite į jau paruoštą miltų mišinį. Sudėkite smulkiai t...

Skaityti daugiau

2020-04-08 laikas 16:44 Receptai Labai Skanu. Vafliai Elektrinėje Keptuvėje
Į dubenį berkite miltus, druską, kepimo miltelius – išmaišykite. Kiaušinių trynius atskirkite nuo baltymų. Trynius išplakite su cukrumi, vanilės ektraktu, tirpintu sviestu ir puse kiekio pienu. Maišant suberkite birius produktus i...

Skaityti daugiau

2020-03-06 laikas 12:03 Receptai Traškūs bulviniai blyneliai
Dideliame dubenyje išplakite kartu kiaušinius, kepimo miltelius (arba varškės), miltus, druską ir pipirus. Bulves sutarkuokite smulkia tarka, šiek tiek nuspauskite. Dėkite sutarkuotą svogūną ir tarkuotą fermentinį sūrį....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-09 laikas 10:23 Ką Reiškia 15:15 Laikrodyje? Numerologijos Paslaptys ir Mokslinis Požiūris
Ką reiškia 15:15 laikrodyje? Numerologija žada pokyčius, o mokslas aiškina kitaip. Sužinokite, kaip tai veikia meilę, karjerą ir finansus! Šiame straipsnyje mes ne tik atskleisime, ką 15:15 reiškia pagal numerologiją, bet ir patikrinsime šiuos teigin...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 09:22 Mikrožalumynai: kaip jie gydo jūsų virškinimą ir stiprina sveikatą – viskas, ką reikia žinoti
Mikrožalumynai gerina virškinimą, stiprina sveikatą ir imunitetą. Sužinokite, kaip jie veikia, ir išbandykite patys! Šiame straipsnyje atskleisime, kaip šie maži stebuklai veikia jūsų kūną, kodėl jie tokie naudingi ir kaip galite juos įtraukti į savo...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 08:13 Sveikata. Kava po valgio: draugas ar priešas jūsų sveikatai?
Kava po valgio: ar ji naudinga? Sužinokite, kaip kava veikia virškinimą ir geležies įsisavinimą bei kaip apsaugoti savo sveikatą. Tačiau ar kada susimąstėte, kas iš tikrųjų vyksta jūsų kūne, kai išgeriate kavą iškart po valgio? Galbūt šis įprotis, at...

Skaityti daugiau

2025-07-08 laikas 21:23 Pikti vakcinuoti žmonės teisia nevakcinuotuosius už tai, kad „neįspėjo jų“ apie mirtinus mRNR pavojus

Šiame straipsnyje nagrinėjame šią kontroversišką temą, atskleidžiame naujausius tyrimus apie mRNR vakcinų pavojus ir aptariame, kodėl tikroji atsakomybė slypi kitur.

Skaityti daugiau

2025-07-08 laikas 19:39 Pailsėk. 8 Netikros meilės požymiai: Kaip atpažinti, kad jūsų santykiai nėra tikri?
Šiame straipsnyje aptarsime aštuonis netikros meilės požymius, kurie padės jums suprasti, ar verta tęsti santykius, ar geriau pasirinkti vienatvę. Sužinokite, kaip apsaugoti savo emocinę sveikatą ir išvengti toksiškų santykių....

Skaityti daugiau