Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Vasario » 4

Mokslininkai pranešė, kad JK plintanti COVID-19 atmaina dar kartą mutavo: virusas „įgijo supergalią“

Kembridžo mokslininkai praneša, kad pirmiausia Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atmainoje aptikta mutacija, vadinama E484K, aptikta ir dalyje vadinamosios Kento atmainos mėginiuose. Ši mutacija grėsminga tuo, kad gali padėti virusui išvengti imuninės sistemos atsako, rašo news.sky.com.

Tyrėjai pastebėjo, kad atsispirti virusui su E484K mutacija, prireikė 10 kartų daugiau antikūnų, negu įprastinei Kento viruso mutacijai. Profesorius Ravi Gupta sakė: „Mūsų darbas rodo, kad vakcina greičiausiai bus mažiau veiksminga kovojant su E484K mutacija. Kento atmaina ir toliau įgis mutacijų, pastebėtų kituose susirūpinimą keliančiose atmainose, todėl turime pasirūpinti, kad naujos kartos vakcinos būtų atitinkamai tam pritaikytos“.

E484K mutacija buvo rastas 11 iš maždaug 200 000 mėginių, kurie buvo sekvenuoti.

Naujienų kanalo „Sky News“ mokslinis korespondentas Thomas Moore'as teigė, kad E484K mutacijos atradimas yra „nerimą keliantis įvykis“. Jo manymu, mutacijos atsiradimas gali sumažinti COVID-19 vakcinų efektyvumą ir taip pat gali reikšti, kad tie, kurie anksčiau buvo užsikrėtę, gali susirgti pakartotinai.

Pasak T. Moore’o, mutacija E484K reiškia, koronavirusas faktiškai „įgijo supergalią“, leidžiančią ne tik užkrėsti ląsteles, bet ir išvengti imuninės sistemos atsako.

„Mutacija pakeičia viruso formą, todėl antikūnai jo nebeatpažįsta. Faktas, kad ši mutacija buvo rasta kai kuriose Kento atmainos mėginiuose, yra visiškai netikėta ir didelį nerimą keliantis įvykių posūkis“, – dėstė T.Moore'as.

Šaltinis: lrytas.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.04.2021 laikas 21:06 Aukščiausias žmogus pasaulyje Roberto Vodlou istorija

272 cm ūgis leido Robertui Vodlou tapti aukščiausiu žmogumi pasaulyje. Šis faktas oficialiai užregistruotas Gineso rekordų knygoje. Gerasis milžinas, kaip jį vadino aplinkiniai, toliau augo iki mirties. 272, Ūgis, Leido, Robertui, Vodlou, Tapti, Aukščiausiu, Žmogumi, Pasaulyje, Faktas, Oficialiai...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 20:44 Fregatos “Dunbar” Tragedija

Apie šią baisią tragedija 1857 metais rašė visi laikraščiai. Tai buvo didžiausia tų laikų jūrų katastrofa. Iš 122 laive buvusių žmonių žuvo visi, išskyrus vieną jūreivį.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 11:13 Klimato kaita Arktyje gali padvigubinti žaibų iškrovų skaičių
Šiauriniame poliaratyje žaibų iškrovos yra ypač retas fenomenas, tačiau globaliam klimatui pradėjus šiltėti, dažnesni tapo ir šie reiškiniai.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:56 Mįslingas žaibas Portugalijoje pražudė 68 ožkas

Tuo metu kai dalis Europos susidūrė su ekstremalia balandžiui šalčio banga, kurią lydėjo vėlyvos šalnos ir sniegas, pietiniuose žemyno pakraščiuose šaltas oras susidūrė su karštomis tropinių orų masėmis, kurios suformuoja smarkias audras su perkūnija.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:23 Pikantiškas sviestas su ciberžole ir raudonėliu

Kad pasigaminti tokį pikantišką sviestą daug pastangų tikrai nereikia, o rezultatas nuostabus. Šįkart aš jį gaminau su ciberžole ir raudonėliu. Super gerai pavyko, tad dalinuosi ir su Jumis.

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau