Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Sausio » 24

Mokslininkų siūlymas kovoje su „Covid-19“ vitaminas D

(Paranormal) Teigiamas vitamino D poveikis imuninei sistemai žinomas seniai. Atliktų tyrimų metu pastebėta, kad šis vitaminas taip pat padeda apsisaugoti nuo „Covid-19". Žmonės, kuriems trūko šio vitamino, sirgo sunkesne viruso forma. Tyrimus atlikusi mokslininkų grupė ragina suklusti, nes tai nėra paprastas vitaminas - tai steroidinis hormonas, kurio poveikis mūsų organizmui nepelnytai neįvertinamas. Gydytojai jau rengia peticijas užsienio vyriausybėms ir siūlo pakeisti rekomendacijas dėl vitamino D vartojimo. Pasak grupės tyrėjų iš Londono, sunkių koronaviruso komplikacijų padėtų išvengti rekomenduojamą paros normą nuo 400 (TV) padidinus iki 4000 (TV).

Neįvertinta vitamino D svarba

Nepriklausoma mokslininkų grupė išanalizavo 1,6 mln. duomenų iš 240 skirtingų pasaulio vietų, kuriose buvo registruoti mirčių ir pasveikimo atvejai nuo „Covid-19". Nuo praėjusių metų kovo iki liepos mėnesio tyrimus atlikęs Londono karališkojo koledžo medicinos ir fizikos mokslų daktaras Gareth Davies atrado duomenų, kad kovoje su „Covid-19" gali padėti svarbus ginklas - vitaminas D.

Pastebėta, kad šio vitamino nepakankamumą turėję pacientai patyrė rimtesnes „Covid-19" komplikacijas - pacientų, turinčių žemą vitamino D lygį, sergamumas būna sunkesnis, o mirštamumas didesnis, nei turinčių normalų vitamino D lygį. Deja, mokslininkas apgailestauja, kad didžioji žmonių dalis nepelnytai neįvertina šio vitamino svarbos.

„Iš tikrųjų, tai nėra paprastas vitaminas. Tai steroidinis hormonas. Daugelis žmonių galbūt negali patikėti, kaip paprastas, be recepto įsigytas vitaminas gali padėti pandemijos akivaizdoje kovoti su virusu. Tačiau vitaminas D tik vadinamas „vitaminu", nors taip nėra. Jis yra būtinas hormonas, kurio imuninei sistemai reikia norint tinkamai veikti", - teigia birtų gydytojas G. Daviesas.

Gali padėti slopinti „citokinų audrą"

Tyrimus su nepriklausoma gydytojų komanda atlikęs mokslininkas pabrėžia, kad yra viena labai specifinė priežastis, dėl kurios šis hormonas yra svarbus kovojant su „Covid-19" virusu. Vitaminas D stiprina imunitetą ir gerina jo reakciją, pagreitindamas viruso atpažinimą.

„Jei vitamino D kiekis organizme yra pakankamas, imuninės sistemos atsakas yra stiprus. Šis atsakas yra tarsi pagrindinė fronto linija, bandanti sulaikyti virusus. Daugeliu atvejų imuninė sistema gali visiškai įveikti patogenus ir neleisti jiems išplisti. Tačiau kai kuriems žmonėms minėtas imuninis atsakas į virusą tampa per stiprus ir neadekvatus", - paaiškina mokslininkas.

Dėl imuninių ląstelių atsako į virusą išsiskiria įvairios biologiškai aktyvios medžiagos, tarp kurių yra ir tirpūs baltymai citokinai. Jei organizmo imuninis atsakas į virusą labai stiprus, prasideda vadinamoji „citokinų audra". Tai - viena baisiausių koronaviruso sukeliamų komplikacijų, kuri nusineša daugiausia gyvybių. Kita sunki „Covid-19" komplikacija, kai imuninės ląstelės labai aktyviai reaguoja į virusą, taip pažeisdamos plaučius ir sukeldamos netipinę pneumoniją.

„Citokinų audra" ir uždegimo pažeidžiami plaučiai - priežastys, kurios gali nulemti mirtį. Tačiau vitaminas D turi įtakos uždegiminių citokinų kiekio reguliavimui, gali sumažinti pneumonijos ir viršutinių kvėpavimo takų virusinių infekcijų riziką. Šis hormonas ne tik slopina viruso dauginimąsi, bet ir gali padėti sumažinti pernelyg aktyvią imuniteto reakciją į infekcinės ligos sukėlėją bei slopinti „citokinų audrą", - neabejoja mokslininkas.

Ragina keisti paros normos rekomendacijas

Vartoti vitaminą D būtina. Tačiau daktaras G. Davies įsitikinęs, kad dabartinės vitamino D paros rekomendacijos yra 10 kartų mažesnės. Mokslininkų komanda ruošiasi įteikti peticiją pasaulio šalių vyriausybėms su raginimais padidinti rekomenduojamą paros normą. Pasak jų, pasaulinės pandemijos metu vitamino D norma turėtų būti ne 400 TV, bet bent jau 4000 (TV) per parą (2.5 mikrogramai (ug) = 100 TV). Tai padėtų užtikrinti stipresnį imunitetą apsisaugant nuo viruso komplikacijų daugeliui žmonių. Vitamino D ypač reikia šaltuoju metu, rudenį ir žiemą (nuo spalio iki kovo pabaigos), kai organizmas negauna pakankamai saulės šviesos, kad pagamintų reikiamą jo kiekį. Todėl vitamino D būtina gauti su maistu ar papildais.

Peticiją dėl rekomenduojamos vitamino D paros normos didinimo pasirašė kelios dešimtys mokslininkų, gydytojų, tyrėjų iš Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Pietų Afrikos Respublikos.

Kol kas Jungtinės Karalystės Vyriausybė rekomenduoja vartoti iki 100 mikrogramų (4000 TV) vitamino D per dieną. Mokslų daktaras, molekulinės endokrinologijos profesorius ir Edukologijos instituto švietimo direktorius Martin Hewison apgailestauja, kad dabartinės JK rekomendacijos dėl vitamino D vartojimo yra „itin konservatyvios". Pasak jo, jei žmogus jaučia vitamino D stoką, organizmui atstatyti reikia net 10 kartų didesnės paros dozės. „Profilaktinė 400 TV dozė per dieną situacijos nepagerins. 10 mikrogramų per dieną nepadeda optimizuoti vitamino D kiekio", - teigia mokslų daktaras.

Autorius: Armina Staniulienė

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 207
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
08.03.2021 laikas 22:40 Diagnozė: vėžys. Ką daryti?
Efektyviausiai metastazavimo mechanizmas blokuojamas, vienu metu vartojant vitaminą C, liziną, proliną ir žaliosios arbatos ekstrakto polifenolio komponentą (epigalokatechino galatą).

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 19:54 Liaudies priemonės jei kepenys nesveikos, hepatito, tulžies latakų diskinezijos
Mūsų vaistinėje atsirado paketėliai su kininių ožerškių vaisiais (Lycium chinense/barbarum). Apie šiuos augalus skaičiau nemažai literatūros ir supratau, kad jie - tiesiog lobis, jei turite problemų su kepenimis.

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 10:06 Įminta Diatlovo perėjos paslaptis? Dėl 9 šiurpių mirčių buvo kaltinami „ateiviai ir sniego žmonės“
Naujas tyrimas atskleidė, kad devynis studentus, 1959 m. keliavusius slidėmis Sibire, pražudė snigo griūtis. Ne ateiviai ar sniego žmonės, kaip kadaise buvo tikima.

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 08:55 Brandi ir nebrandi meilė: nuo poreikio iki savęs priėmimo
„Myliu tave, nes tu man esi labai reikalingas“. Nebrandi meilė – tai spąstai, kurių pagrindas yra vidinis poreikis. Jeigu norite sukurti tvirtus santykius, būtina suvokti, kuo skiriasi brandi meilė nuo nebrandžios....

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 23:06 Sveikatą atstatantis receptas: 1 burokėlis, 2 morkos, 1 obuolys

Kurdamas šį receptą specialistas rėmėsi tuo, kad ingredientai turi būti paprasti ir prieinami, kad kiekvienas žmogus galėtų paruošti šią priemonę. Receptas tikrai lengvas, todėl kad burokėliai, morkos ir obuoliai turi visus būtinus mikroelementus ir kainuoja nebrangiai.

...

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 22:06 Kiaulienos kepsneliai užkepti orkaitėje, su svogūnais sūriu ir majonezu
Genialumas slypi paprastume. Šie kiaulienos nugarinės kepsneliai tokie ir yra! Visiškai paprasti ingredientai, kaip sūris, svogūnai ir majonezas. Juos galima rasti kiekvieno virtuvėje. O skani vakarienė bus garantuota. Pamėginkite....

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 22:06 Greitai pagaminamas purus biskvitinis pyragas su slyvomis arba obuoliais
Gaunasi nuostabiai purus, vos keletas paprastų, virtuvėje randamų ingredientų ir ant stalo puikuojasi fantastiškas pyragas.

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 20:55 Kiaušinis keptas orkaitėje, dviguboje batono riekelėje
Savaitgalį užsinorėjau išsikepti karštų sumuštinių su kiaušiniais. Ir šį kartą sugalvojau juos išsikepti orkaitėje, dviguboje batono riekelėje. Tikrai labai paprasta.

Skaityti daugiau