Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2021 » Sausio » 24

Mokslininkų siūlymas kovoje su „Covid-19“ vitaminas D

(Paranormal) Teigiamas vitamino D poveikis imuninei sistemai žinomas seniai. Atliktų tyrimų metu pastebėta, kad šis vitaminas taip pat padeda apsisaugoti nuo „Covid-19". Žmonės, kuriems trūko šio vitamino, sirgo sunkesne viruso forma. Tyrimus atlikusi mokslininkų grupė ragina suklusti, nes tai nėra paprastas vitaminas - tai steroidinis hormonas, kurio poveikis mūsų organizmui nepelnytai neįvertinamas. Gydytojai jau rengia peticijas užsienio vyriausybėms ir siūlo pakeisti rekomendacijas dėl vitamino D vartojimo. Pasak grupės tyrėjų iš Londono, sunkių koronaviruso komplikacijų padėtų išvengti rekomenduojamą paros normą nuo 400 (TV) padidinus iki 4000 (TV).

Neįvertinta vitamino D svarba

Nepriklausoma mokslininkų grupė išanalizavo 1,6 mln. duomenų iš 240 skirtingų pasaulio vietų, kuriose buvo registruoti mirčių ir pasveikimo atvejai nuo „Covid-19". Nuo praėjusių metų kovo iki liepos mėnesio tyrimus atlikęs Londono karališkojo koledžo medicinos ir fizikos mokslų daktaras Gareth Davies atrado duomenų, kad kovoje su „Covid-19" gali padėti svarbus ginklas - vitaminas D.

Pastebėta, kad šio vitamino nepakankamumą turėję pacientai patyrė rimtesnes „Covid-19" komplikacijas - pacientų, turinčių žemą vitamino D lygį, sergamumas būna sunkesnis, o mirštamumas didesnis, nei turinčių normalų vitamino D lygį. Deja, mokslininkas apgailestauja, kad didžioji žmonių dalis nepelnytai neįvertina šio vitamino svarbos.

„Iš tikrųjų, tai nėra paprastas vitaminas. Tai steroidinis hormonas. Daugelis žmonių galbūt negali patikėti, kaip paprastas, be recepto įsigytas vitaminas gali padėti pandemijos akivaizdoje kovoti su virusu. Tačiau vitaminas D tik vadinamas „vitaminu", nors taip nėra. Jis yra būtinas hormonas, kurio imuninei sistemai reikia norint tinkamai veikti", - teigia birtų gydytojas G. Daviesas.

Gali padėti slopinti „citokinų audrą"

Tyrimus su nepriklausoma gydytojų komanda atlikęs mokslininkas pabrėžia, kad yra viena labai specifinė priežastis, dėl kurios šis hormonas yra svarbus kovojant su „Covid-19" virusu. Vitaminas D stiprina imunitetą ir gerina jo reakciją, pagreitindamas viruso atpažinimą.

„Jei vitamino D kiekis organizme yra pakankamas, imuninės sistemos atsakas yra stiprus. Šis atsakas yra tarsi pagrindinė fronto linija, bandanti sulaikyti virusus. Daugeliu atvejų imuninė sistema gali visiškai įveikti patogenus ir neleisti jiems išplisti. Tačiau kai kuriems žmonėms minėtas imuninis atsakas į virusą tampa per stiprus ir neadekvatus", - paaiškina mokslininkas.

Dėl imuninių ląstelių atsako į virusą išsiskiria įvairios biologiškai aktyvios medžiagos, tarp kurių yra ir tirpūs baltymai citokinai. Jei organizmo imuninis atsakas į virusą labai stiprus, prasideda vadinamoji „citokinų audra". Tai - viena baisiausių koronaviruso sukeliamų komplikacijų, kuri nusineša daugiausia gyvybių. Kita sunki „Covid-19" komplikacija, kai imuninės ląstelės labai aktyviai reaguoja į virusą, taip pažeisdamos plaučius ir sukeldamos netipinę pneumoniją.

„Citokinų audra" ir uždegimo pažeidžiami plaučiai - priežastys, kurios gali nulemti mirtį. Tačiau vitaminas D turi įtakos uždegiminių citokinų kiekio reguliavimui, gali sumažinti pneumonijos ir viršutinių kvėpavimo takų virusinių infekcijų riziką. Šis hormonas ne tik slopina viruso dauginimąsi, bet ir gali padėti sumažinti pernelyg aktyvią imuniteto reakciją į infekcinės ligos sukėlėją bei slopinti „citokinų audrą", - neabejoja mokslininkas.

Ragina keisti paros normos rekomendacijas

Vartoti vitaminą D būtina. Tačiau daktaras G. Davies įsitikinęs, kad dabartinės vitamino D paros rekomendacijos yra 10 kartų mažesnės. Mokslininkų komanda ruošiasi įteikti peticiją pasaulio šalių vyriausybėms su raginimais padidinti rekomenduojamą paros normą. Pasak jų, pasaulinės pandemijos metu vitamino D norma turėtų būti ne 400 TV, bet bent jau 4000 (TV) per parą (2.5 mikrogramai (ug) = 100 TV). Tai padėtų užtikrinti stipresnį imunitetą apsisaugant nuo viruso komplikacijų daugeliui žmonių. Vitamino D ypač reikia šaltuoju metu, rudenį ir žiemą (nuo spalio iki kovo pabaigos), kai organizmas negauna pakankamai saulės šviesos, kad pagamintų reikiamą jo kiekį. Todėl vitamino D būtina gauti su maistu ar papildais.

Peticiją dėl rekomenduojamos vitamino D paros normos didinimo pasirašė kelios dešimtys mokslininkų, gydytojų, tyrėjų iš Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Pietų Afrikos Respublikos.

Kol kas Jungtinės Karalystės Vyriausybė rekomenduoja vartoti iki 100 mikrogramų (4000 TV) vitamino D per dieną. Mokslų daktaras, molekulinės endokrinologijos profesorius ir Edukologijos instituto švietimo direktorius Martin Hewison apgailestauja, kad dabartinės JK rekomendacijos dėl vitamino D vartojimo yra „itin konservatyvios". Pasak jo, jei žmogus jaučia vitamino D stoką, organizmui atstatyti reikia net 10 kartų didesnės paros dozės. „Profilaktinė 400 TV dozė per dieną situacijos nepagerins. 10 mikrogramų per dieną nepadeda optimizuoti vitamino D kiekio", - teigia mokslų daktaras.

Autorius: Armina Staniulienė

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.06.2019 laikas 11:44 Receptai – Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragaičiai su bananų įdaru

Šie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su baananų įdaru greitai ir labai paprastai pagaminami, puiki idėja užsimanius kažko skanaus. Taigi, paprastai ir greitai pagaminamų sluoksniuotos tešlos pyragėlių receptas. Snanaus!

...

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 19:51 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai Tulžies akmenligės gydymui
Tulžies akmenligė liaudies medicinoje, Tulžies akmenligė, receptai nuo akmenligės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 09:45 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo vidurių užkietėjimo
Vidurių užkietėjimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo vidurių užkietėjimo, receptai nuo vidurių užkietėjimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.04.2024 laikas 09:24 Mėnulio šventyklos Maču Pikču paslapčių atskleidimas: inkų išradingumo ir dvasinio ryšio liudijimas
Giliai Andų kalnų masyve slypi istorikus ir turistus šimtmečius žavinti šventa vieta - Mėnulio šventykla Maču Pikču. Šį inkų civilizacijos pastatytą architektūros stebuklą iki šiol gaubia paslaptis, tačiau jo svarba inkų dvasingumui ir astronominiams...

Skaityti daugiau

26.04.2024 laikas 08:31 Kokio ūgio buvo Jėzus Kristus?
2015 m. birželio 21 d. nuotraukoje popiežius Pranciškus liečia Šventąją drobulę Turino katedroje. Ji yra Šventojo Sosto nuosavybė.

Skaityti daugiau

26.04.2024 laikas 08:12 2024 m. balandžio 26 d. horoskopas visiems Zodiako ženklams: kas laukia kiekvieno iš mūsų?

Šiandien Merkurijus baigia savo retrogradinį judėjimą, tampa tiesioginiu ir pamažu įsibėgėja. Tai reiškia, kad daugelis žmonių šiandien bus sulėtėję, sutrikę, pamirš įprastus dalykus ir viską darys lėčiau nei įprastai.

...

Skaityti daugiau