Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 15

Elonas Muskas vėl sulaukė kritikos dėl reakcijos į COVID-19 pandemiją - pareiškė, kad jo šeima nesiskiepys

Elonas Muskas nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios sulaukia nemažai kritikos. Anksčiau jis teigė, kad reakcija į COVID-19 yra perdėta, pyko dėl sustabdytos „Tesla“ gamyklos veiklos, nuolat ėjo į darbą ir dalyvavo susibūrimuose. O dabar vienoje laidoje pareiškė, kad jo šeima nesiskiepys, nes tai nėra būtina.

Iš tikrųjų, Elonas Muskas apie savo sprendimą nesiskiepyti pranešė dar praeitų metų rudenį, pakartojo jį šiemet. Tačiau dabar juo vėl dalinamasi socialiniame tinke „Reddit“, nes apie savo sprendimą nesiskiepyti pareiškė ir populiariausios tinklalaidės internete vedėjas Joe Roganas. Tie Roganas, tiek Muskas sulaukė labai daug kritikos.

Muskui tai nėra naujiena, nes jo požiūris į COVID-19 pandemiją ir jos valdymą nuo pat pradžių buvo kitoks nei daugelio. Dar balandį raginimą likti namuose Muskas pavadino „fašistiniu“. „SpaceX“ ir „Tesla“ dirbo įprastu režimu. Tiesa, Kalifornijos valdžia vėliau privertė stabdyti automobilių gamyklos veiklą - šis sprendimas, žinoma, Muskui nepatiko. Muskas ragino užbaigti karantiną ir kartojo, kad COVID-19 yra labai greitai plintanti, bet ne visiems pavojinga liga. Vėliau jis abejojo testų tikslumu, nes pats vienu metu gavo ir teigiamų, ir neigiamų rezultatų.

Muskas teigia, kad nesiskiepys, nes jo patiriama COVID-19 rizika yra pakankamai žema. Jis neneigia skiepų naudots, tačiau mano, kad jie jam ir jo šeimai yra tiesiog nereikalingi.

Šis požiūris greitai sulaukė ir palaikymo, ir kritikos. Vieni mano, kad Muskas elgiasi teisingai, nes būdamas fiziškai stiprus ir sveikas eilėje jis neužima vietos, kuri yra svarbesnė seniems ir ligotiems žmonėms. Yra ir manančių, kad Muskas taip rodo, kad skiepai yra kiekvieno asmeninis reikalas ir turime išlaikyti galimybę rinktis. Aišku, jo požiūrį sveikina ir daug skiepų priešininkų ir sąmokslo teorijų mėgėjų.

Kita vertus, Muskas ir Roganas yra aršiai kritikuojami kaip nesuprantantys bandos imuniteto svarbos. Taip manantys teigia, kad net jei šie du vyrai susiduria su žema COVID-19 komplikacijų ir mirties rizika, visi turėtume pasiskiepyti, kad virusas tiesiog nebeturėtų kur plisti ir išnyktų. Kitaip tariant, skiepytis reikia ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų - tikriausiai nenorėtumėte, kad dėl jūsų atnešto viruso sunkiai susirgtų jums artimas žmogus. Galiausiai, Muskas juk eina į darbą ir bendrauja su savo darbuotojais - negi jis neturėtų pertraukti COVID-19 plitimo grandinės, taip bent šiek tiek sumažindamas šios ligos plitimo kelius savo įmonėse?

Aišku, į visą tai galima pažvelgti ir kitaip. Skiepijimasis dėl kitų nėra toks akivaizdus faktas, kaip daugeliui atrodo. Vakcina greičiausiai neužkerta kelio viruso plitimui - net ir vakcinuotas žmogus gali įkvėpti SARS-CoV-2 virusų ir juos pernešti, net jei pats ir nepatiria jokių simptomų. Tai nėra kokia nors sąmokslo teorija - Trejybės koledžo Dubline mokslininkas imunologas ir biochemikas Kingstonas Millsas teigia, kad net paskiepiję absoliučiai visus pasaulio gyventojus neatsikratysime šio viruso. Vakcinoms sumažinus jaučiamus simptomus, žmonės mažiau tirsis ir statistika atrodys gražiau, bet tik išsamūs moksliniai tyrimai parodys, ar SARS-CoV-2 iš tikrųjų nebeplinta. Jei vakcinos viruso plitimo nestabdo, tuomet skiepijimosi svarba sumažėja iki asmeninės apsaugos. Arba, kaip mano Michaelas Headas iš Sautamptono universiteto, teks skiepyti daug daugiau žmonių, kad pasiektume bandos imunitetą.

Ir taip svorius ant skirtingų svarstyklių lėkštučių galima dėti be galo. Viena vertus, Muskas ir Roganas turėtų vertinti visuomenės skiepijimo svarbą. Kita vertus, ar žinome, kokia ta svarba?

Pagrindinė vakcinos užduotis yra gyvybių gelbėjimas. Muskas, Roganas ir daug kitų mano, kad pavojus jų gyvybėms nėra didelis. Bet ar jų nuomonės ir pasirinkimai turėtų formuoti jūsiškius? Greičiausiai ne. Galbūt laikas ir išsamūs moksliniai tyrimai parodys, ar COVID-19 vakcina tikrai padeda formuoti bandos imunitetą iš išnaikinti šią ligą.

Šaltinis: Technologijos.lt

Parengta pagal:

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 206
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
08.03.2021 laikas 10:06 Įminta Diatlovo perėjos paslaptis? Dėl 9 šiurpių mirčių buvo kaltinami „ateiviai ir sniego žmonės“
Naujas tyrimas atskleidė, kad devynis studentus, 1959 m. keliavusius slidėmis Sibire, pražudė snigo griūtis. Ne ateiviai ar sniego žmonės, kaip kadaise buvo tikima.

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 08:55 Brandi ir nebrandi meilė: nuo poreikio iki savęs priėmimo
„Myliu tave, nes tu man esi labai reikalingas“. Nebrandi meilė – tai spąstai, kurių pagrindas yra vidinis poreikis. Jeigu norite sukurti tvirtus santykius, būtina suvokti, kuo skiriasi brandi meilė nuo nebrandžios....

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 23:06 Sveikatą atstatantis receptas: 1 burokėlis, 2 morkos, 1 obuolys

Kurdamas šį receptą specialistas rėmėsi tuo, kad ingredientai turi būti paprasti ir prieinami, kad kiekvienas žmogus galėtų paruošti šią priemonę. Receptas tikrai lengvas, todėl kad burokėliai, morkos ir obuoliai turi visus būtinus mikroelementus ir kainuoja nebrangiai.

...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 17:07 Žudanti saulė: Trečiojo reicho veidrodis

Tarp daugybės išties unikalių technologijų, kurias Antrojo pasaulio karo metu sukūrė vokiečių mokslininkai, yra daug labai keistų. Kitaip projektą „Saulės patranka“ pavadinti neįmanoma – didžiulis orbitinis veidrodis, kuris savo spinduliu degina ištisus miestus, išgarina upes ir...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 16:05 Legenda apie Konvio upę ir pabaisą Afanką
Kalbama, jog kažkada buvo laikai, kai žmonės, gyvenantys Konvio slėnyje, nuolat kentėdavo nuo didžiulių potvynių, kurie pražudydavo jų galvijus ir pasėlius. Tačiau šių nelaimių priežastis nebuvo natūralus reiškinys: visi žinojo, kad potvynius sukelia Afankas....

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:47 Kaimiški tradiciniai bulviniai vėdarai su pienu

Daugelio lietuvių pamėgti ir metai iš metų gaminami kaimiški bulviniai vėdarai. Man asmeniškai patinka ir bulviniai, ir kraujiniai vėdarai. Tad gaminu kartais vienokius, o kartais kitokius, pagal tos dienos norus.

...

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:28 Veganiški / vegetariški raudonųjų lęšių ir morkų maltinukai (orkaitėje)
Tokie raudonųjų lęšių ir morkų maltinukai mūsų šeimą labai sužavėjo. Kepsime juos dar tikrai ne vieną kartą. Skonis šiek tiek net priminė tikrą mėsą. Todėl jei ieškote, ką pagaminti tiems, kurie nenori valgyti veganiškai, toks receptas gali būti nuostabus kompromisas tarp įprastų bei veganiškų malti...

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:20 Omletas su pienu, keptas orkaitėje
Tai fantastiškas patiekalas vėlyviems pusryčiams - omletui padaryti prireiks vos kelių minučių ir kol jis keps orkaitėje, galėsite laiką leisti lovoje. Man asmeniškai šis omletas labai primena, lygiai tokį koks būdavo patiekiamas darželiuose....

Skaityti daugiau