Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2020 » Gruodžio » 4

Ar reikės skiepytis nuo COVID-19, jei šia liga jau sirgote?

Apie vakciną nuo koronaviruso kasdien kalbama vis drąsiau ir garsiau. Skiepas jau patvirtinas Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje jau laukiama dar šį gruodį. Vis aktualesniu tampa klausimas, ar nuo koronaviruso reikės pasiskiepyti ir tiems, kurie persirgo šia infekcija.

Sveikatos priežiūros specialistai tiki, kad vakcina padės suvaldėti pasaulyje siautėjančią koronaviruso pandemiją. Tačiau kol kas nėra iki galo aišku, kaip COVID-19 persirgusiųjų organizmai reaguoja į naująsias vakcinas, tačiau specialistai mano, kad jiems gresianti rizika – nykstančiai maža.

Neigiamas poveikis nenustatytas

„Bendra rekomendacija siūlo pasiskiepyti net tuomet, jei virusu jau buvai susirgęs“, – sako Davidas Thomasas, medicinos profesorius ir Džono Hopkinso universiteto medicinos mokyklos infekcinių ligų padalinio vadovas. „Vis dar yra keletas smulkių neatsakytų klausimų, bet iš to, ką mes žinome, sprendimas pasinaudoti vakcina yra teisingas“, – pridūrė jis.

Manoma, kad COVID-19 infekcija pakartotinai susergama tik retais atvejais, bet jei natūralių antikūnių persirgusiojo organizme su laiku ima mažėti, asmuo gali užsikrėsti ir vėl. Gydytojai ir infektologai sutinka, kad dauguma žmonių turėtų pasiskiepyti net, jei jie ir turi natūralų imunitetą.

Klinikinių tyrimų metu „Pfizer“ ir „Moderna“ kompanijos savo vakcinų veiksmingumą išbandė su įvairių rasių žmonėmis, bet papildomas dėmesys tiems, kurie jau persirgo koronavirusu skirtas nebuvo.

Neaišku, ar duos naudos

Vakcinos poveikio klausimas imunitetą jau įgijusiems asmenims yra svarstomas prieš patvirtinant skiepą, sako D.Thomasas, tad farmacijos bendrovės turės pateikti papildomų duomenų už vaistų patvirtinimą atsakingoms institucijoms.

„Paprastai po to, kai koks nors medicinis preparatas yra patvirtinamas, Amerikos Maisto ir vaistų administracija (FDA) tarsi pasako suteikianti įmonei palaiminimą, tačiau užduoda papildomų klausimų ir nustato per kokį laiką į juos turi būti atsakyta, kitu atveju farmacijos bendrovė ir jos produktas netenka patvirtinimo. Tokia sistema leidžia neužvilkinti procesų“, – sakė D.Thomasas.

Kol kas nėra jokių įrodymų, kad sukurtos vakcinos būtų nesaugios persirgusiems koronavirusu, tačiau dėl šventos ramybės reikėtų atlikti papildomus tyrimus, sako Harvardo universiteto T.H. Chan visuomenės sveikatos mokyklos imunologijos ir infekcinių ligų padalinio vadovė Sarah Fortune.

„Nebuvo jokių neigiamų reakcijų, kurios verstų manyti, kad tai didelė problema, bet manau, kad reikalinga išsamesnė analizė. Pirmiausia reikia užduoti sau klausimą apie saugumą, o po to: ar vakcina sustiprina jau susiformavusį persirgusiojo imunitetą? Ar ji duoda naudos“, – sakė ji.

Nors „Pfizer“ ir „Moderna“ klinikiniuose tyrimuose specialiai nesidairyta dalyvių jautusių COVID-19 simptomus, manoma, kad maždaug dešimtadalis savanorių galėjo būti sirgę virusu. Neatmetama galimybė, kad tarp jų galėjo būti besimptome ligos forma sirgusių asmenų.

Nežinia dėl dalies pacientų

Dideliu nežinomuoju išlieka tai, kaip į vakciną gali sureaguoti žmonės, kurie dėl viruso jaučia ilgalaikius sveikatos sutrikimus, sakė Michaelas Bettsas, imunologas ir Pensilvanijos universiteto profesorius.

Iki galo neaišku, kiek žmonių kenčia dėl ilgalaikių COVID-19 simptomų, bet dar liepos mėnesį publlikuotas tyrimas teigė, kad 35 procentai suaugusiųjų, kurie jautė viruso simptomus, bet nesusirgo taip sunkiai, kad jiems būtų prireikę hospitalizacijos pilnai nepasveiko net ir praėjus trims savaitėms nuo koronaviruso diagnozavimo.

 

Mokslininkai nėra tikri, kokia bus šių žmonių reakcija į vakciną, nes jie didele dalimi iki šiol negali paaiškinti, kodėl ligos simptomai juos kamuoja taip ilgai.

„Mes nesuprantame, kodėl šie žmonės šitaip serga, o tai kelią nemažą nerimą“, – sakė M. Bettsas.

D.Thomasas taip pat tvirtino, kad lieka neaišku koks bus tokių pacientų imuniteto atsakas į vakciną, nežinia jis duos naudos ar bus žalingas. „Žmonės, kurie dėl COVID-19 jaučia lėtinius kvėpavimo takų sutrikimus patenka į kategoriją asmenų, kuriems staigūs imuninės sistemos pokyčiai gali būti nepageidaujami. Tačiau gali būti, kad vakcina padės jiems pasijusti geriau. Mes, iš tikrųjų, žinome dar labai nedaug“, – pripažino mokslininkas.

Medikai sutarė, kad dėl tokių pacientų sprendimas turėtų būti priimtas kiekvieną atvejį išnagrinėjus individualiai. Gydytojai prieš imdamiesi veiksmų turės įvertinti galimas rizikas ir privalės atidžiai prižiūrėti paciento būklę.

Šaltinis: lrytas.lt

Parengta pagal nbcnews.com

Paranormal.lt pastaba, šiandiena patalpintas mokslinis straipsnis, kuriuo galite susipažinti angliškai "Ekspertai įspėja, kad mRNR vakcinos gali sukelti negrįžtamą genetinę žalą"  /  Experts warn mRNA vaccines could cause irreversible genetic damage. Sekite bus anglų kalba naujienose tiek apie sveikata, tiek apie geopolitinius reiškinius apie kuriuos niekas nerašo.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.09.2018 laikas 07:49 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo hemorojaus
Hemorojus liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo hemorojaus, hemorojus, hemorojo gydymas, hemorojo receptai, hemorojaus vaistažolės, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažo...

Skaityti daugiau

22.06.2019 laikas 09:18 Receptai Sveikuoliški moliūgų blynai

Gardžių ir sveikų moliūgų blynų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

01.07.2019 laikas 18:13 Receptai Orkaitėje kepta višta
Gaminame. Orkaitėje kepta višta. Prieš kepant vištą dedame į kepimo maišą arba rankovę ir rankovę užrišame. Kepame apie 1,5-2 valandos (priklausimai nuo dydžio), vidutinio karštumo orkaitėje. Likus pusei valandos iki kepimo pabaig...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 21:54 Kodėl CŽV manė, kad Bormanas buvo sovietų šnipas, o SSRS - amerikiečių šnipas, ir kur dingo Hitlerio «rudasis kardinolas»
Martinas Bormanas, per visą Trečiojo reicho egzistavimo laikotarpį, tapo neatsiejamu Adolfui Hitleriui, tačiau jo paslaptingas dingimas paskutinėmis karo dienomis sužadino daugybę spekuliacijų. Kaip šis „pilkasis kardinolas“ įgijo tokį stiprų poveikį...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau