Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 4

Ar reikės skiepytis nuo COVID-19, jei šia liga jau sirgote?

Apie vakciną nuo koronaviruso kasdien kalbama vis drąsiau ir garsiau. Skiepas jau patvirtinas Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje jau laukiama dar šį gruodį. Vis aktualesniu tampa klausimas, ar nuo koronaviruso reikės pasiskiepyti ir tiems, kurie persirgo šia infekcija.

Sveikatos priežiūros specialistai tiki, kad vakcina padės suvaldėti pasaulyje siautėjančią koronaviruso pandemiją. Tačiau kol kas nėra iki galo aišku, kaip COVID-19 persirgusiųjų organizmai reaguoja į naująsias vakcinas, tačiau specialistai mano, kad jiems gresianti rizika – nykstančiai maža.

Neigiamas poveikis nenustatytas

„Bendra rekomendacija siūlo pasiskiepyti net tuomet, jei virusu jau buvai susirgęs“, – sako Davidas Thomasas, medicinos profesorius ir Džono Hopkinso universiteto medicinos mokyklos infekcinių ligų padalinio vadovas. „Vis dar yra keletas smulkių neatsakytų klausimų, bet iš to, ką mes žinome, sprendimas pasinaudoti vakcina yra teisingas“, – pridūrė jis.

Manoma, kad COVID-19 infekcija pakartotinai susergama tik retais atvejais, bet jei natūralių antikūnių persirgusiojo organizme su laiku ima mažėti, asmuo gali užsikrėsti ir vėl. Gydytojai ir infektologai sutinka, kad dauguma žmonių turėtų pasiskiepyti net, jei jie ir turi natūralų imunitetą.

Klinikinių tyrimų metu „Pfizer“ ir „Moderna“ kompanijos savo vakcinų veiksmingumą išbandė su įvairių rasių žmonėmis, bet papildomas dėmesys tiems, kurie jau persirgo koronavirusu skirtas nebuvo.

Neaišku, ar duos naudos

Vakcinos poveikio klausimas imunitetą jau įgijusiems asmenims yra svarstomas prieš patvirtinant skiepą, sako D.Thomasas, tad farmacijos bendrovės turės pateikti papildomų duomenų už vaistų patvirtinimą atsakingoms institucijoms.

„Paprastai po to, kai koks nors medicinis preparatas yra patvirtinamas, Amerikos Maisto ir vaistų administracija (FDA) tarsi pasako suteikianti įmonei palaiminimą, tačiau užduoda papildomų klausimų ir nustato per kokį laiką į juos turi būti atsakyta, kitu atveju farmacijos bendrovė ir jos produktas netenka patvirtinimo. Tokia sistema leidžia neužvilkinti procesų“, – sakė D.Thomasas.

Kol kas nėra jokių įrodymų, kad sukurtos vakcinos būtų nesaugios persirgusiems koronavirusu, tačiau dėl šventos ramybės reikėtų atlikti papildomus tyrimus, sako Harvardo universiteto T.H. Chan visuomenės sveikatos mokyklos imunologijos ir infekcinių ligų padalinio vadovė Sarah Fortune.

„Nebuvo jokių neigiamų reakcijų, kurios verstų manyti, kad tai didelė problema, bet manau, kad reikalinga išsamesnė analizė. Pirmiausia reikia užduoti sau klausimą apie saugumą, o po to: ar vakcina sustiprina jau susiformavusį persirgusiojo imunitetą? Ar ji duoda naudos“, – sakė ji.

Nors „Pfizer“ ir „Moderna“ klinikiniuose tyrimuose specialiai nesidairyta dalyvių jautusių COVID-19 simptomus, manoma, kad maždaug dešimtadalis savanorių galėjo būti sirgę virusu. Neatmetama galimybė, kad tarp jų galėjo būti besimptome ligos forma sirgusių asmenų.

Nežinia dėl dalies pacientų

Dideliu nežinomuoju išlieka tai, kaip į vakciną gali sureaguoti žmonės, kurie dėl viruso jaučia ilgalaikius sveikatos sutrikimus, sakė Michaelas Bettsas, imunologas ir Pensilvanijos universiteto profesorius.

Iki galo neaišku, kiek žmonių kenčia dėl ilgalaikių COVID-19 simptomų, bet dar liepos mėnesį publlikuotas tyrimas teigė, kad 35 procentai suaugusiųjų, kurie jautė viruso simptomus, bet nesusirgo taip sunkiai, kad jiems būtų prireikę hospitalizacijos pilnai nepasveiko net ir praėjus trims savaitėms nuo koronaviruso diagnozavimo.

 

Mokslininkai nėra tikri, kokia bus šių žmonių reakcija į vakciną, nes jie didele dalimi iki šiol negali paaiškinti, kodėl ligos simptomai juos kamuoja taip ilgai.

„Mes nesuprantame, kodėl šie žmonės šitaip serga, o tai kelią nemažą nerimą“, – sakė M. Bettsas.

D.Thomasas taip pat tvirtino, kad lieka neaišku koks bus tokių pacientų imuniteto atsakas į vakciną, nežinia jis duos naudos ar bus žalingas. „Žmonės, kurie dėl COVID-19 jaučia lėtinius kvėpavimo takų sutrikimus patenka į kategoriją asmenų, kuriems staigūs imuninės sistemos pokyčiai gali būti nepageidaujami. Tačiau gali būti, kad vakcina padės jiems pasijusti geriau. Mes, iš tikrųjų, žinome dar labai nedaug“, – pripažino mokslininkas.

Medikai sutarė, kad dėl tokių pacientų sprendimas turėtų būti priimtas kiekvieną atvejį išnagrinėjus individualiai. Gydytojai prieš imdamiesi veiksmų turės įvertinti galimas rizikas ir privalės atidžiai prižiūrėti paciento būklę.

Šaltinis: lrytas.lt

Parengta pagal nbcnews.com

Paranormal.lt pastaba, šiandiena patalpintas mokslinis straipsnis, kuriuo galite susipažinti angliškai "Ekspertai įspėja, kad mRNR vakcinos gali sukelti negrįžtamą genetinę žalą"  /  Experts warn mRNA vaccines could cause irreversible genetic damage. Sekite bus anglų kalba naujienose tiek apie sveikata, tiek apie geopolitinius reiškinius apie kuriuos niekas nerašo.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Sveiki, nesuspėjo o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 4
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.01.2021 laikas 13:05 Endokrinologas: „Skydliaukės problemos? Kiekvieną dieną būtinai suvalgykite bent po 1 trynį"
„Tu esi nusiteikusi isteriškai… Valgyk, dukra, dietinį kiaušinį“- bandė nuraminti vargšas karalius princesę iš animacinio filmo „Brėmeno muzikantai“. Ne veltui jis tikėjo maistine kiaušinių verte, nes skydliaukės ligų simptomai yra nervingumas, dirglumas ir depresija. Todėl kiaušinių valgymas yra vi...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:59 Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ...
Garsaus akademiko Amosovo pasta: "Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ..." Nė viena sezoninė cholera manęs negriebę! Kada paskutinį kartą sirgau - nepamenu (vienos dienos peršalimas kas 2 metus nesiskaito) ......

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:10 Ilgalaikis kosulys pas vaiką. Padedame jūsų kūdikiui atsikratyti ligos!
Visos motinos žino, kaip sunku išgydyti savo mylimą vaiką nuo kosulio. Aš irgi tai žinau. Paprastai aš 3 kartus per dieną vaikui duodu kokių nors vaistų, o gydymas trunka 5 dienas. Vaikas lėtai atsigauna ir ilgai kosėja....

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 20:09 Tapo Žinoma. Pirmoji Informacija Apie COVID-21 Simptomus
2021 m. gruodžio mėn. PSO medicinos „šviesuoliai“ pranešė pasauliui apie naują COVID-19 padermę, dėl kurios visa Anglija buvo pakelta ant ausų, o paskui ir visą Europą. Tačiau žmonės, kurie dirba vietose, tai yra dirbantys EMS (greitosios medicinos pagalbos tarnyboje), dar rudenį įspėjo apie šį štam...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 10:08 Vakcinos nuo COVID-19 ligos: kur tiesa, o kur melagiena?
Ką turime žinoti apie skiepus nuo COVID-19 ligos? Ar galima pasitikėti vakcinomis, kurios sukurtos per trumpą laiką? Kuo jos skiriasi nuo įprastų vakcinų? Ar skiepais galima žmones „sučipuoti“, kaip teigia antivakseriai?...

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 12:57 Vienos skardos patiekalas - vištienos blauzdelės su kopūstais
Dar viena nuostabi idėja Jūsų pietums iš vištienos, gaminsime vienoje skardoje su kopūstais. Tai yra visiškai mano tipo patiekalas, nes vištienos blauzdeles aš labai mėgstu, kopūstus taip pat, todėl visus mėgstamus ingredientus sudėjusi į kepimo skardą pasigaminau nuostabius pietus....

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 11:59 Kiaulienos Ir Ryžių Kukulaičiai Su Bulvėmis Orkaitėje
Kaip aš mėgstu tokius patiekalus, kai tupinėti aplink viryklę visai nereikia, kai tiesiog produktus sudedi į kepimo indą, o visą kitą darbą už tave atlieka orkaitė.

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 23:10 Scientists warn that global 5G rollout should be halted due to risks to public health
A scientist from the United Kingdom has warned that the rollout of 5G networks around the globe should be halted until the technology’s safety has been tested and proven.

Skaityti daugiau