Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Gegužės » 3

Gamtos Vaistinėlėje – Paprastasis Čiobrelis

Gražus, kvapnus ir veiksmingas - tai trumpiausias čiobrelio apibūdinimas.

Pietų Europoje laukinėmis sąlygomis augančių, o Lietuvoje darželiuose auginamų vaistinių čiobrelių artimas giminaitis-paprastasis čiobrelis (Thymus serpyllum L.) - liaudies medicinoje gerai žinomas augalas. Jo ekstraktas taip pat naudojamas farmacinėje gamyboje, pvz., jo esama daugelio sirupų nuo kosulio sudėtyje.

Dėl jame esančio eterinio aliejaus paprastasis čiobrelis pasižymi uždegimo slopinamuoju, atkosėjimą skatinančiu, antiseptiniu ir stimuliuojamuoju poveikiu.

Kada rinkti ir kaip paruošti čiobrelius

Paprastai gydymo tikslams augalo antžeminės dalys renkamos žydėjimo metu, bet išoriniam naudojimui šviežios antžeminės dalys yra tinkamos visą vegetacijos laikotarpį. Minėtas dalis reikia džiovinti ant sieto ar natūralaus audinio gerai ventiliuojamoje patalpoje, kurioje oro temperatūra neviršija 30 °C. Džiovintų vaistažolių reikia laikyti uždarame stikliniame ar keraminiame inde.

Švieži ar džiovinti paprastieji čiobreliai - sveikas prieskonis, ypač tinka mėsos patiekalams.

Atsiminkite!
Augalų gydymo tikslams galima skinti ir po vasaros saulėgrįžos!

Čiobreliai, vaistažolės, liaudies medicina, augalai, gamta

Ko esama paprastuosiuose čiobreliuose?

Žydinčiuose augaluose yra eterinio aliejaus, rauginimo medžiagų, organinių rūgščių, flavonoidų ir fenilo karbono rūgščių. Augalo cheminė sudėtis nėra iki galo ištirta. Eterinio aliejaus koncentracija būna įvairi, tai priklauso nuo augimo vietos ir sąlygų.

Čiobreliais pakvepinkite kambarį!

Čiobrelių eteriniu aliejumi galima aromatizuoti patalpą siekiant išvengti virusinių ligų, taip pat pagerinti joje esančių žmonių savijautą, mažinti nuovargį, malšinti galvos skausmą, o vakarais pagerinti miegą.

Kada vartoti?

Antpilo reikia gerti

  • sergant kvėpavimo organų ligomis, kaip uždegimo malšinančios priemonės;
  • kaip atkosėjimą skatinančios priemonės;
  • kaip priemonės nuo karščiavimo;
  • kaip priemonės nuo skausmo sergant radikulitu;
  • kaip lengvos šlapimą varančios priemonės;
  • siekiant mažinti pilvo pūtimą;
  • potencijai pagerinti vyrams.

Kada naudoti?

  • odos priežiūrai ir burnos ertmei skalauti;
  • vonioms.

Su savimi į pirtį

Truputį šviežių ar džiovintų paprastųjų čiobrelių galima pasiimti su savimi į pirties peryklą - tai pagerins savijautą ir kvėpavimo organų veiklą. Pasikaitinus jais galima naudotis kaip kompresais ant skaudamų sąnarių ar nugaros.

Čiobreliai, vaistažolės, liaudies medicina, augalai, gamta

Dangaus tėvo barzda darže

Paprastieji čiobreliai - gražūs ir nereiklūs augalai. Jų sėklų galima nusipirkti parduotuvėse. Pasėkite jų saulėtoje lysvėje, ir keletą mėnesių per metus turėsite puikaus žalio „kilimo" - kvapaus ir sveiko, tokio, koks yra visas liepos mėnuo.

Kaip pagaminti antpilo?

6 g džiovintų antžeminių dalių užpilkite 250 ml virinto vandens, kuris ataušintas iki kambario temperatūros, ir palikite 6 valandas (kambario temperatūroje). Proceso pabaigoje skystį reikia pašildyti iki 50 °C temperatūros, perkošti ir nuspausti tirščius. Paruošto antpilo suaugusieji paprastai geria po 1/5 stiklinės 3-5 kartus per dieną trumpai prieš valgį.

Arbatos mišinys nuo kosulio

Imkite vienodomis dalimis džiovintų čiobrelių antžeminių dalių, ankstyvųjų šalpusnių lapų, paprastųjų raudonėlių antžeminių dalių ir pavasarinių raktažolių žiedų. Susmulkinkite ir sumaišykite. Antpilui pagaminti, 4 g mišinio užpilkite 250 ml verdančio vandens ir leiskite nustoti 15-20 min. Proceso pabaigoje nukoškite per marlę (tirščių galima nusunkti).

Suaugusieji vartoja po 1/5-1/3 stiklinės 3-5 kartus per dieną trumpai prieš valgymą. Vaikams, kurių amžius 10-14 metų, galima duoti po valgomąjį šaukštą 3-4 kartus per dieną trumpai prieš valgį.

Kad pilvui būtų gerai!

Imkite vienodomis dalimis džiovintų antžeminių dalių, ramunėlių žiedų ir pipirmėčių antžeminių dalių, Susmulkinkite ir sumaišykite. Antpilui pagaminti, imkite 3 g mišinio ir užpilkite 250 ml verdančio vandens, leiskite nustoti 15 min., proceso pabaigoje nukoškite per marlę.

Tokio antpilo suaugusieji paprastai vartoja po 1/4 stiklinės 2-4 kartus per dieną po valgio. Ypatingu atveju galima išgerti visą stiklinę.

Savo gamybos čiobrelių ekstraktas

Čiobrelių ekstraktas gaminamas iš džiovintų vaistažolių. Užpilkite 1 svorio dalį susmulkintų antžeminių dalių 5 svorio dalimis 45-70 % etilo spirito vandens tirpalo (galima naudoti ir degtinės). Palaikykite 14 dienų šiltoje, tamsioje vietoje, proceso pabaigoje filtruokite per lino ar medvilnės skiautę.

Paprastai vartojama po 30-40 lašų 2-4 kartus per dieną prieš valgį kaip priemonės nuo peršalimo ir kosulio, taip pat pilvo pūtimui mažinti.

Vyrams, vartojant šio ekstrakto po 10 lašų 2 kartus per dieną bent 30 dienų, juntamai pagerėja potencija, sumažėja prislėgtumas ir pagerėja miego kokybė.

Juris Bušas, gydomųjų augalų žinovas, žolininkas, holistinės medicinos gydytojas, žolininkystės mokyklos steigėjas Latvijoje, kasmetis sveikatos festivalio HELSUS dalyvis.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.11.2017 laikas 10:33 Receptai Arbata nuo laringito (šalavijas, ramunės žiedai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: šalavijas, ramunės žiedai

Skaityti daugiau

21.06.2019 laikas 06:57 Receptai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

11.06.2019 laikas 08:28 Receptai Tradiciniai virti varškėtukai
Pasigaminkime skanius varškėtukus. Skanių varškėtukų receptas.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.11.2024 laikas 11:31 Nijolės pamoka: kaip pensija pakeitė gyvenimą suaugusiems vaikams
Kai Nijolė priėmė sprendimą išeiti į pensiją, ji ne tik paliko darbą, bet ir pradėjo naują gyvenimo etapą, kuris išbandė jos santykius su suaugusiais vaikais. Su keturiais vaikais, iš kurių du vis dar gyvena namuose, Nijolė jautė, kad atėjo laikas pa...

Skaityti daugiau

17.11.2024 laikas 10:53 Meilės kvadratas: kovos su jausmais istorija
Meilė gali būti sudėtinga ir netikėta. Kartais ji atneša džiaugsmą, o kartais – skausmą. Ši istorija pasakoja apie jauną moterį, kuri kovoja su jausmais žentui, tėvui savo jauniausios dukros. Išsiskyrusi su vyru, ji susiduria su sunkiais sprendimais,...

Skaityti daugiau

17.11.2024 laikas 10:31 Pasirinkta šeima: kaip kaimynystės ryšys keičia gyvenimą

Gyvenimas gali būti netikėtas, ypač kai artimi žmonės nusprendžia pasitraukti. Kartais, būdami vieniši, surandame tikrų draugų ir paramą ne iš ten, kur to tikėjomės. Ši istorija pasakoja apie 82 metų moterį, kuri, susidūrusi su pažįstamų abejingum...

Skaityti daugiau

17.11.2024 laikas 10:07 Aliuminio kiekio didėjimas vakcinose ir autizmo ryšys

Nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio medicinos praktikoje vyko reikšmingi pokyčiai, ypač kalbant apie vakcinas. Padidėjęs aliuminio kiekis vakcinose ir sparčiai augantis autizmo diagnozių skaičius neabejotinai kelia klausimų. Šiame straipsnyje gilinsim...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 22:16 Geriausi gėrimai nuo gerklės skausmo

Gerklės skausmas – nemalonus jausmas, kuris gali pasireikšti dėl įvairių priežasčių, įskaitant temperatūros pokyčius, alergijas ar infekcijas. Nors šis simptomas gali būti skausmingas ir varginantis, siūlome jums daugybę natūralių gėrimų rec...

Skaityti daugiau