- 01.04.2023
- 0.0 Reitingas
- 212 Peržiūros
- Komentarai
Ugnikalniai daro didžiulę įtaką gyvybei Žemėje. Didelių ugnikalnių išsiveržimo padariniai prilygsta branduolinės bombos sprogimui. Išsiveržimai gali užtemdyti saulę ir atvėsinti atmosferą, drastiškai pakeisdami planetos klimatą.
Kovo 30-ąją minimą Ugnikalnių dieną Otto Schmidto Žemės fizikos instituto direktoriaus pavaduotojas moksliniam darbui, RAS narys korespondentas, Aplinkos geofizikos ir vulkanologijos fundamentinių problemų laboratorijos vadovas, fizinių ir matematikos mokslų daktaras Aleksejus Sobisevičius papasakojo apie didįjį Amerikos Jeloustono ugnikalnį.
Jeloustonas (Yellowstone) yra aktyvus ugnikalnis, ankstyvieji jo išsiveržimai buvo katastrofiški planetos masto įvykiai. Tačiau dabar, pasak eksperto, ugnikalnis "miega".
Aleksejus Sobisevičius mano, kad ilgainiui galimas ugnikalnio išsiveržimas. Taigi Šiaurės Amerikos gyventojai turi dešimtis ar net šimtus tūkstančių metų pasiruošti šiam katastrofiškam įvykiui, praneša "Parlamentskaja gazeta".
Anksčiau "Neva.today" pranešė, kad Indonezijos Javos salos gyventojus sekmadienio rytą 2022 m. gruodžio 4 d. pasitiko ne pačios džiugiausios žinios. Pabudo aukščiausias salos ugnikalnis Semeru.
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau