Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Teisė | Patarimai » 2023 » Kovo » 27

Kaip laikyti bulves?

Kaip laikyti bulves?

Atminkite, kad daržovės nemėgsta šalčio ir šalnų, todėl saugiai uždenkite jas maišais ir apšildykite rūsį iki pavasario.

Populiariausias ir praktiškiausias būdas jas laikyti - rūsyje. Taip rūsyje palaikoma optimali temperatūra tiek žiemą, tiek vasarą - apie 4 laipsnius Celsijaus. Tačiau prieš nuleisdami bulves, turėtumėte leisti joms išdžiūti lauke, geriausia saulėje. Taip užtikrinama, kad jos išdžiūtų, o tai neleis joms supūti.

Tačiau daržovių nereikėtų dėti į maišus - jos turi kvėpuoti. Tam padarykite lentines dėžes, su 4-5 cm plyšiais, arba išklokite rūsio grindis mediena, lentomis, storu pjuvenų sluoksniu. Tada bulvės sukraunamos ne aukščiau kaip pusantro metro.

Atminkite, kad daržovės nemėgsta šalčio ir šalnų, todėl saugiai uždenkite jas maišais ir apšildykite rūsį iki pavasario. Niekada neatidarykite jo anksčiau, nes galite sugadinti visą produktą.

Kaip laikyti bulves bute?

Yra 4 būdai, kaip laikyti bulves bute tinkamu naudoti, tiksliau, virti, pavidalu.

Laikymas po kriaukle arba virtuvės kriaukle

Bulvėms laikyti bute pasirinkite tamsią ir vėsią vietą, kurioje būtų optimali drėgmė, ir venkite plastikinių maišelių ar neperpučiamų, sandarių maišelių. Geriausiai tinka pintas krepšys, bet jei tokio neturite, nesijaudinkite, galite įsigyti ir kibirą ar dubenį ir jame padaryti skylių, kad cirkuliuotų oras.

Bulvių laikymas balkone arba lodžijoje

Štai dar vienas būdas laikyti daržoves, įskaitant bulves, patalpoje. Galite pasigaminti arba nusipirkti dėžę iš lentų ar kitos medinės medžiagos, pavyzdžiui, medienos arba presuotų pjuvenų. Jei jūsų balkonas neįstiklintas ir neturi apsaugos nuo oro sąlygų, dėžę iš vidaus apšildykite polistireniniu putplasčiu, o iš išorės - senais šiltais drabužiais - striukėmis, avikailiais, kailiniais ar antklodėmis. Polistireninis putplastis nesuyra ir nesuyra nuo temperatūros pokyčių, o žieminiai drabužiai išlaiko šilumą viduje.

Patarimas: jei laikydami bulves susiduriate su daigų problema, į konteinerį galite įdėti obuolių arba mėtų lapelių. Laikydami bulves ir šiuos produktus kartu, užtikrinsite, kad jie ilgai išsilaikys be jokių matomų gedimo ar dygimo požymių.

Bulvių laikymas šaldytuve

Chruščiovo šaldytuvas - tai spintelė, įrengta po virtuvės langu. Žiemą jo temperatūra kinta priklausomai nuo oro sąlygų jūsų regione. Ji būna aukštesnė nei lauke, bet žemesnė nei buto viduje. Geriausia, jei jūsų gyvenamojoje patalpoje yra tokia "technika", galite įsidiegti termometrą, kuris parodys, ar reikia uždengti ir apšiltinti bulves, ar, atvirkščiai, pašalinti visą izoliaciją.

Prabangiuose namuose arba butuose, kuriuose atliktas kapitalinis remontas, Chruščiovo šaldytuvai gaminami iš plastiko su reguliavimo skyle, pagal plastikinio butelio kaklelio vaizdą ir panašumą. Čia paprasčiau, jei reikia žemesnės temperatūros - atsukite dangtelį, jei reikia aukštesnės - užsukite.

Kalbant apie patį laikymą, principas toks pat, kaip ir visais ankstesniais atvejais. Vienintelis laikymo šaldytuvuose trūkumas - maža produkto talpa, sutikite, kad netikslinga jį nuo viršaus iki apačios užkimšti viena bulve.

Laikymas prieškambaryje arba koridoriuje

Biuruose temperatūra visada žemesnė nei gyvenamosiose patalpose. Tačiau verta pasirūpinti savo bulvių saugumu, nes visada atsiras vagis, kuris norės pavogti laisvai laikomą daiktą. Todėl reikėtų pastatyti stalčių su gerai užrakinama spyna, o dar geriau - pritvirtinti jį prie grindų prikalant vinimis arba prisukant ilgais varžtais.

Nepamirškite, kad jei nusprendėte laikyti gaminį koridoriuje, vedančiame į gyvenamąją erdvę, pasirūpinkite optimalia gaminio drėgme.

Jei bute karšta ir temperatūra viršija 26 laipsnius, bulvės gali tiesiog išdžiūti, o kad taip nenutiktų, šalia laikymo indo galite pastatyti perpjautą plastikinį butelį, kuriame stebėsite, ar yra vandens.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau