Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 8

Kas silpnina imuninę sistemą? Kaip sustiprinti?

Stipri imuninė sistema - patikima apsauga nuo mikrobų, virusų ir įvairių ligų sukėlėjų. Jei norite nesusirgti žiemų, privalote žinoti tai, kas silpnina imuninę sistemų, ir tai, kas jų padeda stiprinti.

Trumpai miegate

Jei nakties poilsis yra trumpesnis nei 8 valandos, padidėja pavojus peršalti ar susirgti kokia nors infekcine liga. Čikagos (JAV) universitete buvo atlikti tyrimai ir nustatyta, kad tik pusės studentų, kurie 6 paras miegojo ne ilgiau nei po 4 valandas, o vėliau buvo paskiepyti nuo gripo, organizmai pagamino reikiamą kiekį antikūnų. Be to, kai trūksta miego, organizme padaugėja streso hormonų kurie padidina pavojų susirgti uždegiminėmis ligomis. Norėdami jaustis gerai ir pasigirti stipria imunine sistema, naktimis turite miegoti ne trumpiau nei 7-9 valandas.

Fiziniai krūviai

Organizmas žymiai sėkmingiau kovos su infekcijomis, jei jam reguliariai teks saikingi fiziniai krūviai, pavyzdžiui, bent pusės valandos trukmės pasivaikščiojimai lauke. Fizinis krūvis ne tik pagerina savijautą, bet ir padeda gerai išsimiegoti, o geras miegas stiprina imuninę sistemą.

Apie sveikos mitybos įpročius

Gausūs cukraus kiekiai silpnina imuninės sistemos ląsteles, kurios mūsų organizmą apsaugo nuo žalingųjų bakterijų. Šis poveikis juntamas kelias valandas po to, kai suvalgėte kažką saldaus. Imuninė sistema bus stipri, jei valgysite pakankamai gausiai vaisių ir daržovių, nes juose gausu maistinių medžiagų, vitaminų C ir E, beta karotino ir cinko. Šaltuoju metų laiku naudinga valgyti ryškiaspalvius vaisius ir daržoves: citrusinius vaisius, kivius, obuolius, mėlynąsias vynuoges, kopūstus, svogūnus, špinatus, saldžiąsias bulves (batatus), morkas bei vartoti uogų.

Imuninei sistemai taip pat naudingi česnakai (padeda kovoti su bakterijomis ir virusais), grybai ir vištienos sultinys, kuris efektyviai šildo ir padeda greičiau atgauti jėgas persirgus peršalimo ligomis.

Apie žalingąjį stresą

Kiekvienas žmogus dažniau ar rečiau jaučia įtampą. Tai neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Jei įtampa ar streso poveikis juntamas ilgai, imuninė sistema nusilpsta, todėl dažniau sergame įvairiomis ligomis. Norėdami išvengti streso ar bent kontroliuoti jo poveikį:

• pernelyg nesijaudinkite dėl smulkmenų; • dažniau bendraukite su aplinkiniais; • medituokite; • išliekite, o ne savyje kaupkite emocijas.

Jei pavyks nusiraminti, streso hormonų lygis kraujyje sumažės, pagerės miegas, o imuninė sistema sustiprės.

Bendraujate pernelyg mažai

Nustatyta, kad tie žmonės, kurie turi daug draugų ir plačius socialinius ryšius, gali pasidžiaugti stipresne imunine sistema nei tie, kurie jaučiasi vieniši. Todėl pasistenkite daugiau bendrauti, nes tai padės neatitrūkti nuo gyvenimo, pagerins nuotaiką bei sustiprins imuninę sistemą.

Apie humoro jausmą

Juokas nuslopina streso hormonus bei pagausina baltųjų kraujo kūnelių, kurie efektyviai kovoja su infekcinių ligų sukėlėjais. Todėl pabandykite pozityviau vertinti gyvenimą ir dažniau šypsokitės.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 206
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
08.03.2021 laikas 10:06 Įminta Diatlovo perėjos paslaptis? Dėl 9 šiurpių mirčių buvo kaltinami „ateiviai ir sniego žmonės“
Naujas tyrimas atskleidė, kad devynis studentus, 1959 m. keliavusius slidėmis Sibire, pražudė snigo griūtis. Ne ateiviai ar sniego žmonės, kaip kadaise buvo tikima.

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 08:55 Brandi ir nebrandi meilė: nuo poreikio iki savęs priėmimo
„Myliu tave, nes tu man esi labai reikalingas“. Nebrandi meilė – tai spąstai, kurių pagrindas yra vidinis poreikis. Jeigu norite sukurti tvirtus santykius, būtina suvokti, kuo skiriasi brandi meilė nuo nebrandžios....

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 23:06 Sveikatą atstatantis receptas: 1 burokėlis, 2 morkos, 1 obuolys

Kurdamas šį receptą specialistas rėmėsi tuo, kad ingredientai turi būti paprasti ir prieinami, kad kiekvienas žmogus galėtų paruošti šią priemonę. Receptas tikrai lengvas, todėl kad burokėliai, morkos ir obuoliai turi visus būtinus mikroelementus ir kainuoja nebrangiai.

...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 17:07 Žudanti saulė: Trečiojo reicho veidrodis

Tarp daugybės išties unikalių technologijų, kurias Antrojo pasaulio karo metu sukūrė vokiečių mokslininkai, yra daug labai keistų. Kitaip projektą „Saulės patranka“ pavadinti neįmanoma – didžiulis orbitinis veidrodis, kuris savo spinduliu degina ištisus miestus, išgarina upes ir...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 16:05 Legenda apie Konvio upę ir pabaisą Afanką
Kalbama, jog kažkada buvo laikai, kai žmonės, gyvenantys Konvio slėnyje, nuolat kentėdavo nuo didžiulių potvynių, kurie pražudydavo jų galvijus ir pasėlius. Tačiau šių nelaimių priežastis nebuvo natūralus reiškinys: visi žinojo, kad potvynius sukelia Afankas....

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:47 Kaimiški tradiciniai bulviniai vėdarai su pienu

Daugelio lietuvių pamėgti ir metai iš metų gaminami kaimiški bulviniai vėdarai. Man asmeniškai patinka ir bulviniai, ir kraujiniai vėdarai. Tad gaminu kartais vienokius, o kartais kitokius, pagal tos dienos norus.

...

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:28 Veganiški / vegetariški raudonųjų lęšių ir morkų maltinukai (orkaitėje)
Tokie raudonųjų lęšių ir morkų maltinukai mūsų šeimą labai sužavėjo. Kepsime juos dar tikrai ne vieną kartą. Skonis šiek tiek net priminė tikrą mėsą. Todėl jei ieškote, ką pagaminti tiems, kurie nenori valgyti veganiškai, toks receptas gali būti nuostabus kompromisas tarp įprastų bei veganiškų malti...

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:20 Omletas su pienu, keptas orkaitėje
Tai fantastiškas patiekalas vėlyviems pusryčiams - omletui padaryti prireiks vos kelių minučių ir kol jis keps orkaitėje, galėsite laiką leisti lovoje. Man asmeniškai šis omletas labai primena, lygiai tokį koks būdavo patiekiamas darželiuose....

Skaityti daugiau