- 10.10.2020
- 5.0 Reitingas
- 1574 Peržiūrų
- Komentarai
Beveik visi mes turime laiko patikrintus peršalimo ligų gydymo būdus. Kai kas kaitina kojas karšto vandens vonelėje, kai kas kvėpuoja pasilenkęs virš puodo su karštomis bulvėmis, o kai kas yra įsitikinęs, kad geriausia peršalimo ligų gydymo priemonė - aviečių uogienė. Tačiau ar visos liaudiškos peršalimo ligų gydymo priemonės yra efektyvios ir saugios?
Gydymas garstyčių pleistrais
Garstyčių pleistrai - šildo, dirgina odą, malšina skausmus ir uždegiminius procesus. Garstyčių pleistrais patariama gydyti bronchitą, tracheitą ir pneumoniją bei malšinti raumenų ir galvos skausmus. Dėmesio! Kai kūno temperatūra yra aukštesnė nei 37,5°C, tai nei garstyčių pleistrų, nei medicininių taurių statyti negalima. Garstyčių pleistrų negalima vartoti sergantiems bet kokiomis odos ligomis.
• Garstyčių pleistrais ypač atsargiai turi gydytis alergiški žmonės, nes jie gali sukelti alergiją.
• Garstyčių pleistrų negalima dėti ant stuburo, krūtų ir krūtinės širdies plote.
• Garstyčių pleistrų negalima laikyti pernelyg ilgai. Jų laikymo trukmė priklauso nuo ligonio amžiaus. Suaugusiems garstyčių pleistrus galima laikyti 5-10 minučių, vaikams - 2-5 minutes.
Gydymas medicininėmis taurėmis
Medicininių taurių pastatymo vietose susidaro vakuumas, todėl į šias vietas plūsteli kraujas. Medicininių taurių dėka pagerėja kraujotaka, suaktyvėja biologiškai aktyvios medžiagos, pagreitėja medžiagų apykaita. Dėmesio! Visgi gydymas medicininėmis taurėmis - gana pavojingas, nes tenka panaudoti atvirą ugnį.
Vaikams iki 12 metų medicininių taurių statyti nepatariama, nes jų kraujagyslės yra pernelyg trapios, todėl medicininės taurės jas pažeidžia. Visgi, jei norite gydytis medicininėmis taurėmis, vietoje įprastinių stiklinių taurių panaudokite saugias pneumatines taures, kurios ne tik sudaro vakuumą, bet ir masažuoja, todėl jų poveikis žymiai efektyvesnis. Statant pneumatines taures, atviros liepsnos nereikia vartoti.
Kojų kaitinimas karstame vandenyje
Kojas kaitinant karštame vandenyje prasiplečia kraujagyslės, pagreitėja kraujotaka, pakyla kūno temperatūra, suaktyvėja leukocitai ir limfocitai.
Dėmesio! Jei žmogaus kūno temperatūra jau pakilusi, organizmo perkaitin-ti nereikia. Be to, kojas karštame vandenyje galima kaitinti ne ilgiau nei 15 minučių, nes karštas vanduo padidina krūvį širdžiai ir kraujotakos sistemai; kraujagyslės prasiplečia, todėl patinsta vietos aplink nosį, o kvėpuoti tampa dar sunkiau.
Gerklės skausmų malšinimas kompresais
Kompresų poveikis yra toks pats, kaip ir kojų mirkymas karštame vandenyje. Dėmesio! Jei kūno temperatūra yra aukštesnė nei 38°C, o gerklėje yra prasidėję pūliniai uždegiminiai procesai, kompresas gali ne padėti, o tik pakenkti. Kompresų verčiau atsisakyti sergantiems angina.
Gydomosios inhaliacijos su karšiomis bulvėmis
Neretai sergantiems sloga patariama pakvėpuoti karštų bulvių garais. Visgi to geriau nedalyti, nes pasildžius nosį, į pašildytas vietas plūsteli kraujas ir gydomos vietos patinsta. Gydantis inhaliacijomis patinimai nepranyksta, o dar labiau padidėja, todėl nosis užsikemša dar stipriau.
Aviečių uogienė
Sergantiems peršalimo ligomis verta vartoti aviečių uogienės. Avietėse yra askorbino, nikotino, pantoteno, skruzdėlių, vyno, obuolių salicilo, citrinų ir folio rūgščių. Aviečių uogose taip pat gausu kalcio, kalio, magnio, fosforo, geležies, kobalto. Aviečių lapuose yra žalinguosius virusus ir bakterijas naikinančių fitoncidų. Dėmesio! Avietės gali būti alergenų šaltinis; jose yra acetilsalicilo rūgšties, kurios negalima vartoti sergantiems bronchine astma alerginiu rinitu. Be to, aviečių negalima vartoti žmonėms, kurie individualiai nepakenčia nesteroidinių uždegiminius procesus malšinančių preparatų. Aviečių uogienėje gausu cukraus, todėl kur kas geriau vartoti džiovintas aviečių uogas arba gerti arbatos su aviečių lapeliais.
Haimorito gydymas karšiu kiaušiniu
Kai kas sergantiems haimoritu (sinusitu) pataria prie nosies priglausti karštą kiaušinį. Pasak specialistų, to daryti negalima, nes pakaitinus kraujas plūsteli į nosies ančias, todėl jos patinsta, pūliai negali išbėgti pro nosį, kaupiasi nosies viduje. Verta atminti, kad pūliai yra pagrindinė maistinė terpė daugintis žalingosioms bakterijoms. Pagreitėjus kraujotakai, infekcija iš nosies ančių gali krauju patekti į galvos smegenis, o tai labai pavojinga.
Stipri karšia arbata
Arbata naudinga sergantiems peršalimo ligomis, nes ji tonizuoja, gerina apetitą, padeda iš organizmo išplauti toksines medžiagas. Dėmesio! Juodojoje ir žaliojoje arbatoje yra kofeino, kuris iš organizmo išplauna skysčius. Kai organizme sumažėja skysčių, padidėja krūvis širdžiai, todėl neruoškite labai stiprios arbatos, o geriau į arbatžolių arbatą priberkite vaistinių ramunėlių, mėtų, aviečių, serbentų lapų bei džiovintų uogų.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau