Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Kovo » 5

Nuo peršalimo ligų saugančios ir imuninę sistemą stiprinančios daržovės

Juodieji ridikai

Juodaisiais ridikais efektyvu gydyti peršalimo ligas, naikinti žalinguosius virusus ir bakterijas. Vos vieno vidutinio dydžio juodojo ridiko pakanka, kad parai savo organizmą aprūpintumėte pakankamu vitamino C kiekiu.

Nupjovę juodojo ridiko kepurėlę, jį išskobkite, pripilkite skysto medaus, leiskite nusistovėti ir šio medaus vartokite kelis kartus per dieną. Taip vaikų peršalimo ligas gydė dar mūsų senoliai.

  • Juoduosiuose ridikuose yra fitoncidų, kurie neretai vadinami natūraliais antibiotikais, padedančiais naikinti žalinguosius mikrobus.
  • Juodųjų ridikų eterinis aliejus (kuris šioms daržovėms suteikia aitrumą ir aštrumą) padeda numalšinti įsisenėjusį kosulį ir išvalyti bronchus.

Norėdami numalšinti įsisenėjusį kosulį, 3 kartus per dieną vartokite po 1 valgomąjį šaukštą lygių dalių juodųjų ridikų sulčių ir skysto medaus ar cukraus mišinio.

Ridikai - puikus garnyras riebiems patiekalams, nes juose gausu sunkų maistą padedančių suvirškinti organinių rūgščių. Be to, ridikuose gausu cholino, kuris kraujyje mažina padidėjusį žalingojo cholesterolio lygį.

Svogūnai

Kaip ir juoduosiuose ridikuose, taip ir svogūnuose gausu vitamino C. Beje, vienoje vidutinio dydžio svogūno galvutėje šio vitamino yra daugiau nei viename apelsine.

Jei pakvėpuosite svogūnų kvapais, nosies ir gerklės gleivinės negalės pažeisti žalingieji mikrobai, todėl gripo ir peršalimo ligų sezono metu naudinga ne tik svogūnais skaninti sriubas ir salotas, bet ir gydytis šių daržovių inhaliacijomis. Pjaustomos svogūnų galvutės neišvengiamai sukelia ašarojimą. Ašarojimą sukelia ypatingos svogūnuose esančios medžiagos lakrimatoriai, kurie dirgina akių gleivinę.

Laimei, nuo šios medžiagos galima apsisaugoti, nes lakrimatoriai tirpsta vandenyje. Jei pjaustydami svogūnus nenorite ašaroti, pjaustymo peilį sudrėkinkite vandens srove.

Receptas

Sumaišykite smulkiai supjaustytą svogūno galvutę su 3 valgomaisiais šaukštais skysto medaus, šaldytuve palaikykite bent 6 valandas, nukoškite. Gydydami peršalimo ligas ir stengdamiesi nuo jų apsisaugoti, taip paruoštų svogūnų sulčių vartokite kas 3 valandas po 1 valgomąjį šaukštą.

Česnakai

Svarbiausia, česnakuose esanti medžiaga - aliinas. Ši medžiaga česnakams suteikia aštrumą ir specifinį kvapą. Pats aliinas žmogaus organizmui nesuteikia jokios naudos, tačiau, kai česnakai pjaustomi ar kramtomi, aliinas virsta alicinu - natūraliu antibiotiku. Alicinas malšina uždegiminius procesus, neleidžia daugintis ligas sukeliančioms bakterijoms, stiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo virusų ir infekcijų. Tačiau, jei norite sulaukti gydomojo česnakų poveikio, jį turite kruopščiai susmulkinti.

Numalšinti nemalonų česnakų kvapą padeda obuoliai, citrinos, blakinės kalendros, kmynai, bazilikai.

Receptas

Gydyti peršalimo ligas, malšinti gerklės skausmus ir kosulį padeda česnakų nuoviras. Į 1 stiklinę verdančio vandens suberkite 1/4 arbatinio šaukštelio stambiai supjaustytų česnakų. Ant silpnos ugnies virinkite 5 minutes, dangčiu uždengtame inde atvėsinkite 45 minutes, nukoškite. Šio nuoviro patariama gerti po 1/2 stiklinės 1 kartą per dieną.

Kopūstai

Žiemą kopūstuose daugiau nei kitų rūšių daržovėse yra vitamino C. Nors per žiemą šio vitamino kopūstuose sumažėja 30 proc., visgi suvalgę vos 100 g šių naudingų daržovių organizmą parai aprūpinsite reikalingu vitamino C kiekiu. Be to, vitaminas C pilnai išlieka raugintuose kopūstuose ir juose šio vitamino yra netgi daugiau nei šviežiuose.

Skaniausi yra medinėse statinėse ar stikliniuose induose rauginti kopūstai. Kopūstus galima rauginti ir emaliuotuose induose, tačiau svarbu, kad emalis nebūtų pažeistas. Aliuminio puoduose rauginti kopūstai gali tapti pavojingais sveikatai produktais. Raugintuose kopūstuose esanti pieno rūgštis pragraužia aliuminio indų sieneles, todėl į žmogaus organizmą patenka žalingosios medžiagos.

Receptas

Peršalus, sergant angina, faringitu ar laringitu, gerklę naudinga skalauti raugintų kopūstų sultimis, kurios mažina ir aukštą kūno temperatūrą. Šių sulčių patariama gerti po 1/2 stiklinės 2-3 kartus per dieną.
 

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.04.2021 laikas 08:54 Tatuiruotės ir jų magiška galia
Iki šių laikų kai kurie žmonės tiki, kad piešiniai ant kūno gali kaip nors paveikti santykius ar įvykius žmogaus gyvenime. Yra begalė tatuiruočių, kurios turi stebuklingų ženklų arba magišką prasmę, nors ne visada tikrąją jų reikšmę suprantame....

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 22:23 Svarbus Tarptautinis Mokslinis Perspėjimo Pranešimas | 4 Dalis

4 dalis - Prie pasaulio mokslininkų, demaskuojančių didžiausią XXI amžiaus aferą, prisijungė ir lietuvių mokslininkė AUŠRA BLAŽĖNIENĖ. Mokslininkės komentaras laidoje. SUSTABDYKITE: terorą, beprotybę. manipuliavimą, diktatūrą, melą ir didžiausią 21 amžiaus sveikatos apsaugos apgaulę.

...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 18:18 Viena žiauriausių avarijų istorijoje: kaip įvyko „Byford Dolphin“ katastrofa
Norint vykdyti naftos ir dujų operacijas jūroje, reikia įrengti ir prižiūrėti dideliame, maždaug 50 metrų gylyje esančią įrangą. Tam, kad nardytojai pasiektų tokį gylį, jie turi nusileisti ir pakilti ypač atsargiai. Taip pat reikia skirti laiko slėgio sumažinimui, kad išvengtų siaubingos dekompresin...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 17:51 Jei įvyktų tokia nelaimė - skristi į kosmosą taptų nebeįmanoma

Kosminės šiukšlės – neveikiantys palydovai, raketos ir jų dalys – tampa vis didesne problema. Vienas iš didžiausių pavojų yra jų susidūrimai: du objektai, lekiantys kilometrų per sekundę greičiu vienas kito atžvilgiu, susidūrę pažyra į šipulius, kurie gali sunaikinti gretimus objektus...

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 21:13 Dinozauras kieme: padaras, kuris atrodo kaip „Velociraptorius“, užfiksuotas kameroje
Krokodilas ar didelis pitonas gali tikrai ateiti į Floridos gyventojo kiemą, tačiau vietoj to, kad pamatytume būtybę, labai panašią į dviejų kojų dinozaurą iš filmo „Jūros periodo parkas“, yra dar vienas nervų sistemos išbandymas....

Skaityti daugiau

23.04.2021 laikas 08:18 Genetic vaccines: Are they the new thalidomide?
Many Americans have heard the news account of Dr. Gregory Michael, a 56-year-old Florida physician who, after receiving his first dose of a Pfizer COVID vaccine on December 18 of last year, was hospitalized three days later....

Skaityti daugiau

23.04.2021 laikas 06:54 At least 60 percent of all new Covid-19 “cases” are occurring in people who were already vaccinated
Dr. Harvey Risch, a professor of epidemiology at Yale University, has calculated that upwards of 60 percent of all new “cases” of the Wuhan coronavirus (Covid-19) are occurring in people who were already “vaccinated” for the disease....

Skaityti daugiau

23.04.2021 laikas 06:54 Trump email announcement says refusing Covid-19 vaccination is “deranged pseudoscience”
In an email blast sent out to his supporters on Monday, former President Donald Trump bashed those who are just saying no to the experimental Wuhan coronavirus (Covid-19) gene therapy injections being administered under his “Operation Warp Speed” mass vaccination scheme....

Skaityti daugiau