- 05.03.2021
- 0.0 Reitingas
- 1185 Peržiūros
- Komentarai
Juodieji ridikai
Juodaisiais ridikais efektyvu gydyti peršalimo ligas, naikinti žalinguosius virusus ir bakterijas. Vos vieno vidutinio dydžio juodojo ridiko pakanka, kad parai savo organizmą aprūpintumėte pakankamu vitamino C kiekiu.
Nupjovę juodojo ridiko kepurėlę, jį išskobkite, pripilkite skysto medaus, leiskite nusistovėti ir šio medaus vartokite kelis kartus per dieną. Taip vaikų peršalimo ligas gydė dar mūsų senoliai.
- Juoduosiuose ridikuose yra fitoncidų, kurie neretai vadinami natūraliais antibiotikais, padedančiais naikinti žalinguosius mikrobus.
- Juodųjų ridikų eterinis aliejus (kuris šioms daržovėms suteikia aitrumą ir aštrumą) padeda numalšinti įsisenėjusį kosulį ir išvalyti bronchus.
Norėdami numalšinti įsisenėjusį kosulį, 3 kartus per dieną vartokite po 1 valgomąjį šaukštą lygių dalių juodųjų ridikų sulčių ir skysto medaus ar cukraus mišinio.
Ridikai - puikus garnyras riebiems patiekalams, nes juose gausu sunkų maistą padedančių suvirškinti organinių rūgščių. Be to, ridikuose gausu cholino, kuris kraujyje mažina padidėjusį žalingojo cholesterolio lygį.
Svogūnai
Kaip ir juoduosiuose ridikuose, taip ir svogūnuose gausu vitamino C. Beje, vienoje vidutinio dydžio svogūno galvutėje šio vitamino yra daugiau nei viename apelsine.
Jei pakvėpuosite svogūnų kvapais, nosies ir gerklės gleivinės negalės pažeisti žalingieji mikrobai, todėl gripo ir peršalimo ligų sezono metu naudinga ne tik svogūnais skaninti sriubas ir salotas, bet ir gydytis šių daržovių inhaliacijomis. Pjaustomos svogūnų galvutės neišvengiamai sukelia ašarojimą. Ašarojimą sukelia ypatingos svogūnuose esančios medžiagos lakrimatoriai, kurie dirgina akių gleivinę.
Laimei, nuo šios medžiagos galima apsisaugoti, nes lakrimatoriai tirpsta vandenyje. Jei pjaustydami svogūnus nenorite ašaroti, pjaustymo peilį sudrėkinkite vandens srove.
Receptas
Sumaišykite smulkiai supjaustytą svogūno galvutę su 3 valgomaisiais šaukštais skysto medaus, šaldytuve palaikykite bent 6 valandas, nukoškite. Gydydami peršalimo ligas ir stengdamiesi nuo jų apsisaugoti, taip paruoštų svogūnų sulčių vartokite kas 3 valandas po 1 valgomąjį šaukštą.
Česnakai
Svarbiausia, česnakuose esanti medžiaga - aliinas. Ši medžiaga česnakams suteikia aštrumą ir specifinį kvapą. Pats aliinas žmogaus organizmui nesuteikia jokios naudos, tačiau, kai česnakai pjaustomi ar kramtomi, aliinas virsta alicinu - natūraliu antibiotiku. Alicinas malšina uždegiminius procesus, neleidžia daugintis ligas sukeliančioms bakterijoms, stiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo virusų ir infekcijų. Tačiau, jei norite sulaukti gydomojo česnakų poveikio, jį turite kruopščiai susmulkinti.
Numalšinti nemalonų česnakų kvapą padeda obuoliai, citrinos, blakinės kalendros, kmynai, bazilikai.
Receptas
Gydyti peršalimo ligas, malšinti gerklės skausmus ir kosulį padeda česnakų nuoviras. Į 1 stiklinę verdančio vandens suberkite 1/4 arbatinio šaukštelio stambiai supjaustytų česnakų. Ant silpnos ugnies virinkite 5 minutes, dangčiu uždengtame inde atvėsinkite 45 minutes, nukoškite. Šio nuoviro patariama gerti po 1/2 stiklinės 1 kartą per dieną.
Kopūstai
Žiemą kopūstuose daugiau nei kitų rūšių daržovėse yra vitamino C. Nors per žiemą šio vitamino kopūstuose sumažėja 30 proc., visgi suvalgę vos 100 g šių naudingų daržovių organizmą parai aprūpinsite reikalingu vitamino C kiekiu. Be to, vitaminas C pilnai išlieka raugintuose kopūstuose ir juose šio vitamino yra netgi daugiau nei šviežiuose.
Skaniausi yra medinėse statinėse ar stikliniuose induose rauginti kopūstai. Kopūstus galima rauginti ir emaliuotuose induose, tačiau svarbu, kad emalis nebūtų pažeistas. Aliuminio puoduose rauginti kopūstai gali tapti pavojingais sveikatai produktais. Raugintuose kopūstuose esanti pieno rūgštis pragraužia aliuminio indų sieneles, todėl į žmogaus organizmą patenka žalingosios medžiagos.
Receptas
Peršalus, sergant angina, faringitu ar laringitu, gerklę naudinga skalauti raugintų kopūstų sultimis, kurios mažina ir aukštą kūno temperatūrą. Šių sulčių patariama gerti po 1/2 stiklinės 2-3 kartus per dieną.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau