Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Rugsėjo » 27

Atkirtis pirmiesiems ligos požymiams

Pastaraisiais metais labiau negu anksčiau bijome peršalti ir pasigauti virusinių peršalimo ligų. Ką daryti, kad, pajutę pirmuosius peršalimo požymius, neįsisirgtume? Kaip efektyviai gydytis kuo natūralesniais būdais? Šįkart tokių pasidairykime savo virtuvėse, juolab kad pasireiškus pirmiems peršalimo požymiams vaistų po ranka dažnai net neturime.

Nepamirškime, kad, infekcinėmis peršalimo ligomis rečiau serga užsigrūdinę, visavertį maistą valgantys žmonės.

Puikus vaistas nuo visų ligų - grynas oras ir fizinis aktyvumas, tinkamas darbo ir poilsio režimas. Net ir šaltu oru sveika kasdien bent pusvalandį ar valandą sparčiu žingsniu pasivaikščioti. Fizinis krūvis padeda palaikyti imunitetą, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, sąnarius, stuburą, išjudina visą organizmą.

SPECIFINIO GYDYMO NĖRA

Peršalimu liaudiškai dažniausiai vadinama ūmi virusinė respiratorinė infekcija - užkrečiama virusinė viršutinių kvėpavimo takų, nosies ir gerklės infekcija, kurios pagrindiniai simptomai yra užgulta nosis, gerklės perštėjimas, čiaudulys, užkimimas, kosulys, anot medikų, ji kiekvieną mūsų vidutiniškai užklumpa po 4 kartus per metus, o vaikus - bent dvigubai dažniau. O kaip pabrėžia medikai, nuo virusinių ligų - tiek paprasčiausios virusinės viršutinių kvėpavimo takų, nosies ir gerklės infekcijos, tiek ir visą pasaulį sukausčiusio COVID-19, specifinio gydymo nėra. Rekomenduojama gerti daug skysčių, šiltos arbatos, mat mikroorganizmai ir jų išskiriami toksinai sukelia organizmo
intoksikaciją, o skysčiai padeda toksinus greičiau pašalinti. Be to, skysčiai neleidžia džiūti gerklei ir nosies gleivinei, padeda išlikti atviroms gleivinės liaukoms, o tai skatina geresnį savaiminį jų valymąsi. Būtina stengtis daugiau pagulėti lovoje - tai leidžia organizmui greičiau įveikti infekciją.

VIETOJ PASTILIŲ - KRIENAI

Ajurvedos ir liaudies medicinos žinovai pirmiausia pataria imtis nieko nekainuojančio gydymo būdo - kad organizmas pats geriau kovotų, gerti daug vandens. Kad organizmui nereikėtų eikvoti energijos virškinimui ir jis turėtų daugiau jėgų įveikti su infekciją, reikėtų valgyti kuo lengviau virškinamą maistą - vaisius ir daržoves, įvairias košes. Taip pat peršalus labai svarbu gerti kuo daugiau šiltos arbatos, pavyzdžiui, rekomenduojama išgerti 3-4 puodelius imbierų arbatos su citrina ir medumi. Žali imbierai yra kone kaip antibiotikai. Imbiero šaknį galima sutarkuoti ar smulkiai supjaustyti 2-3 cm ilgio gabalėliais. Paruoštą žaliavą reikėtų užplikyti 300-400 g karšto vandens, kai kiek pravesta, įdėti daug medaus (galima įspausti ir citrinos sulčių) ir tokį stipriai aštrų gėrimą gurkšnoti per dieną nedideliais gurkšneliais. Nepratusiems prie imbierų jų kiekį vertėtų kiek sumažinti.

Taip pat galima du šaukštus medaus sumaišyti su šaukšteliu ciberžolės miltelių ir šį mišinį čiulpti kelis kartus per dieną, kol nustos skaudėti gerklę - tik neišsigąskite aštraus šio mišinio skonio. Abi pastarosios priemonės veikia panašiai kaip ir kosulį mažinančios įvairios pastilės.

Lietuvių liaudies medicinos žinovai peršalus pataria gerti kvapių vaistažolių arbatos, o vietoj imbierų rekomenduoja vartoti česnakų, svogūnų, krienų. Ne kartą įsitikinta, kad čiulpiami džiovintų krienų šaknų gabalėliai veiksmingesni už gerklės skausmą mažinančias pastiles. Populiari lietuvių liaudies medicinos priemonė peršalus - pakaitinti kojas. Jas reikėtų įmerkti iki pusės blauzdų į sūrų karštą vandenį su druska (2-3 saujos puskibiriui vandens). Rekomenduojama kojų vonelės trukmė - 10-20 min. Po procedūros būtina apsimauti šiltas vilnones kojines ir gultis į lovą.

DRUSKA SLOPINA UŽDEGIMĄ

Druska - natūralus antiseptikas. Ji slopina uždegimą, naikina bakterijas, dezinfekuoja odą ir gleivinę. Druskos tirpalai ir vonelės greitina žaizdų gijimą, mažina prakaitavimą, vonia su druska padeda atsikratyti įtampos, šalina nuovargį ir atpalaiduoja. Gydomąsias druskos savybes pripažįsta ir tradicinė medicina. Su jūros druskos vandeniu gaminami purškalai nuo slogos, įvairūs tepalai. Įrengiami druskų kambariai (halokameros), kuriuose sukurtas druskų kasyklų mikroklimatas padeda sergant alerginėmis, odos ar kvėpavimo takų ligomis.

NUO GERKLĖS PERŠTĖJIMO, SKAUSMO

1. Skalaukite gerklę šiltu vandeniu su druska (nepilnas šaukštelis druskos stiklinei vandens. Gerai išmaišykite, kad visiškai ištirptų). Procedūrą kartokite bent 5-8 k. per dieną, kol atsikratysite skausmo.

2. Gerklę skalaukite šiltu vandeniu, kuriame ištirpinta valgomosios druskos ir sodos bei keletas lašų jodo.

3. Pasiruoškite šiltos druskos kompresą gerklei. Puode ar keptuvėje pašildykite rupios druskos, suvyniokite ją į drobinį skudurėlį, uždėkite ant kaklo ir apsivyniokite šiltu šaliku. Tai labai gerai daryti tik tada, jei neketinat eiti iš namų bent keletą valandų.

NUO SLOGOS

1. Į nosį lašinkite nesūraus druskos tirpalo (vėsaus - jei nosis varva, šiltesnio - jei užsikimšusi).

2. Į mažą arbatinuką pripilkite drungno virinto vandens ir jame ištirpinkite pusę šaukštelio druskos. Palenkite galvą virš kriauklės taip, kad viena šnervė būtų nukreipta į viršų, arbatinuko nosele pilkite vandenį į viršutinę šnervę. Po truputį vanduo pradės bėgti iš kitos šnervės. Paskui palenkite galvą į kitą pusę ir procedūrą pakartokite. Neblogai taip praplauti nosį ir paprastu vandeniu.

3. Puode ar keptuvėje pašildykite rupios druskos, suvyniokite ją į drobinį skudurėlį, uždėkite ant nosies pagrindo ir palaikykite 10-15 min. Tai tinka daryti tik tada, jeigu neisite iš namų.

4. Į nosį porą kartų per dieną lašinkite po kelis sodos tirpalo lašus. Šias procedūras kartokite ne ilgiau nei 5-6 dienas, nes sodos tirpalas kaip ir vaistai nuo slogos gali išsausinti nosies gleivinę.

NUO KOSULIO

Į litrą verdančio vandens įberkite 2 kupinus šaukštus druskos ir kuo ilgiau kvėpuokite šiais garais, uždengę galvą ir puodą storesne paklode. Šilti druskos prisotinti garai atpalaiduoja ir dezinfekuoja bronchus, lengvina kvėpavimą, todėl greičiau praeina kosulys, sloga ir užkimimas. Dėmesio: esant balso stygų uždegimui, kvėpuoti druskos garais netinka, nes sausina gleivinę.

SODA

Beveik kiekvienoje virtuvėje rasime natrio bikarbonato, vadinamo maistine soda. Ji tinka ne tik kepant pyragus ar valant namus, bet ir pajutus pirmus virusinės viršutinių kvėpavimo takų, nosies ir gerklės infekcijos simptomus: užgulus nosį, pradėjus perštėti gerklę. Liaudies medicina siūlo nemažai priemonių su soda.

KOSULIUI PALENGVINTI

1. Pakaitinkite nedideliame inde vandens ar pieno, įberkite į jį porą saujų sodos ir kuo ilgiau kvėpuokite šiais garais, uždengę galvą ir puodą drobine skepeta ar storesne paklode.

2. Išgerkite puodelį karšto pieno, kuriame ištirpinta po pusę šaukštelio sodos ir sviesto. Taip sekretas suskystės, sausas kosulys virs drėgnu, pavyks lengviau atsikosėti.

KAI SKAUDA GERKLĘ

1. Skalaukite gerklę šiltu vandeniu su soda (nepilnas šaukštelis sodos stiklinei vandens). Gerai išmaišykite, kad ištirptų). Procedūrą kartokite 5-8 kartus per dieną.

2. Dar efektyviau gerklę skalauti druskos ir sodos tirpalais: pirmiausia reikėtų paskalauti 2,5-5 proc. stiprumo druskos tirpalu, vėliau -tokios pat koncentracijos sodos tirpalu.

NEPAMAINOMIEJI CITRINA IR ČESNAKAS

Česnakas dažnai vadinamas universalia gydymo priemone, natūraliu antibiotiku, minimas Biblijoje, indų šventraščiuose, senovės romėnų medicinos literatūroje. Visi puikiai žinome, kad pajutus pirmus peršalimo požymius verta suvalgyti sumuštinuką su česnaku, suslogavus - į nosį lašinti vandeniu praskiestų česnakų sulčių. Arba tiesiog nuluptą česnako skiltelę padėti ant pagalvės, ant kurios miega susirgęs žmogus. Jis vartydamasis kvėpuos sveikatinančiais kvapais. Judant gerai būtų tą česnako skiltelę pritvirtinti prie nosies, kad gydomieji eteriniai aliejai ir fitoncidai veiktų visą laiką.

Citrinos tarp pat yra stiprus antiseptikas, galintis pristabdyti beprasidedančią infekciją. Jei skauda gerklę ir užgulė nosį, išspauskite vienos citrinos sultis. Suvilgykite jose ausų krapštuką ir juo ištepkite abi nosies šnerves. Likusias sultis išgerkite, kuo ilgiau palaikydami gerklėje. Jei skauda gerklę, labai tinka čiulpti citrinos griežinėlį.

Pasidarykite citrinos ežiuką: perpjaukite citriną ir į ją iš visų pusių prismaigstykite kvapiųjų gvazdikėlių. Šį „ežiuką“ laikykite prie nosies ar ant pagalvės, kad žmogus kvėpuotų jų fitoncidais ir kitomis veikliosiomis medžiagomis.

KITOS PRIEMONĖS IŠ VIRTUVĖS

Jei užpuolė sloga, praplaukite abi nosies šnerves ūkišku muilu. Tiesiog pamuilinkite pirštą, ir juo pavalykite nosį.

Jei skauda gerklę, labai tinka ją skalauti ir su obuolių actu (ypač pačių pasidarytu namuose, valgomasis šaukštas stiklinei vandens). Tada galima uždėti medaus kompresą.

Kosint padeda toks gėrimas: pusėje litro pieno išvirkite vidutinio dydžio svogūną ir įdėkite šaukštą medaus. Šį mišinį vartokite prieš miegą. Pienas tampa labai skanus, svogūno nesijaučia ir jį lengvai geria netgi vaikai.

Įsikosėję pasidarykite juodojo ridiko sirupo su medumi: paimkite didesnį ridiką, kruopščiai nuplaukite, nupjaukite jo viršūnę, toje vietoje išskobkite duobutę ir į ją įvarvinkite medaus. Ridiką įstatykite į dubenėlį, kad tekančios sultys neišsipiltų. Po dienos dubenėlyje bus nemažai gydomojo ridiko skysčio. Gerkite jo po valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną prieš valgį

INHALIACIJOS

Peršalus labai naudingos ir įvairios inhaliacijos - bulvių su lupenomis, valgomosios sodos ar druskos, įvairių vaistažolių, eukaliptų, arbatmedžių, pušų ir kitų spygliuočių eterinių aliejų arba stiprių jų nuovirų.

TIK NEDELSKIME

Šių priemonių peršalus reikėtų imtis kuo skubiau, vos pajutus pirmuosius peršalimo požymius. Patirtis rodo, kad jeigu nemalonius simptomus pajunti naktį, svarbu nepatingėti iškart atsikelti, paskalauti gerklę druskos ar sodos tirpalu ir uždėti pakaitintos druskos kompresą ant gerklės ar krūtinės - ryte atsikelsi nejausdamas jokių negalavimo požymių. O jeigu patingėsi atsikelti, ryte gali tikėtis slogos ir prasidėjusio kosulio.

Dėmesio! Visos terminės procedūros, t. y. inhaliacijos, kojų mirkymas, šildomieji kompresai, netinka pakilus kūno temperatūrai. Taip pat smarkiau karščiuojant nerekomenduojama gerti imbierų arbatos.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju. P.S: pagal pasaulio globalistų tikslus - numatyta, sunaikinti visą liaudies medicina ir ją nepripažinti. Todėl, spaudoje yra visais būdais naikinamas senovės paveldas, liaudies išmintis ir jos patarimai. Medicina ir liaudies medicina turėtų viena kitą papildyti.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.09.2019 laikas 22:00 Receptai Pyragaičiai su kumpiu ir sūriu prie arbatos!

Aš myliu skanius ir paprastus receptus! Išsamų maisto gaminimo receptą rasite trumpame vaizdo įraše

Skaityti daugiau

16.08.2019 laikas 19:58 Receptai Bandeles su obuoliais. Be orkaitės ir be mielių
Labai paprastos ir skanios keptos bandeles su obuoliais. Gaminame keptuvėje, orkaitė nereikalinga. Pabadykite pasigaminti! Išsamų bandelių su obuoliais paruošimą žiūrėkite vaizdo įraše žemiau. Skanaus!

Skaityti daugiau

26.07.2018 laikas 20:56 Receptai Ką reikia daryti jei yra pariebėjusi kasa ir būna rytinis atsirūgimas be skonio burnoje? Gal esat kas nors susidūrę?

Ką reikia daryti jei yra pariebėjusi kasa ir būna rytinis atsirūgimas be skonio burnoje? Gal esat kas nors susidūrę? Mišinys mažina ir naikina visceralinius riebalus.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
18.12.2024 laikas 20:13 Švedija: įtariama, kad 31 metų siras išprievartavo ir apvaisino 12-metę mergaitę, bet negali būti deportuotas
Šis atvejis Švedijoje kelia didelį viešąjį susirūpinimą ir diskusijas apie teisėsaugą bei migracijos politiką. 31-erių vyras iš Sirijos, kuris tapo Švedijos piliečiu, kaltinamas sunkiu nusikaltimu – 12 metų mergaitės išžaginimu. Nors įrodymai, tokie ...

Skaityti daugiau

18.12.2024 laikas 15:06 ‘Pelnas iš masinės imigracijos į Vokietiją’ - Izraeliui priklausanti įmonė, Berlyne apgyvendinusi tūkstančius migrantų, gali uždirbti 300 ml
Migrantų krizė Vokietijoje sukelia didelių iššūkių, tačiau kai kurios įmonės mato galimybes uždirbti. Izraelio nekilnojamojo turto bendrovė „Aroundtown“ planuoja gauti didžiulę sumą už migrantų apgyvendinimą Berlyne. Šis projektas, skirtas 1 500 migr...

Skaityti daugiau

18.12.2024 laikas 14:47 Antimaterijos raketa, 300 kartų stipresnė už termobranduolinę, galėtų daug greičiau pasiekti artimiausias žvaigždes

Kosmoso tyrinėjimai visada buvo iššūkis mokslininkams ir inžinieriams, siekiantiems atrasti naujas galimybes tarpžvaigždinėms kelionėms. Nors tradicinės raketos užtikrina didelę trauką, jų efektyvumas yra ribotas. Mokslininkai dabar kreipia savo d...

Skaityti daugiau

18.12.2024 laikas 11:30 Saturno žiedai: nauji tyrimai atskleidžia milijardų metų paslaptis
Saturno žiedai, vienas iš įspūdingiausių ir paslaptingiausių mūsų Saulės sistemos bruožų, ilgą laiką buvo laikomi jauni. Tačiau naujausi tyrimai, atskleidę galimą milžinišką jų amžių, keičia tai, kaip žvelgiame į šiuos nuostabius ledinius žiedus. Mok...

Skaityti daugiau

18.12.2024 laikas 09:52 Rauginti kopūstai: nauda, vartojimo rekomendacijos ir atsargumo priemonės
Rauginti kopūstai – tai ne tik tradicinis patiekalas, bet ir vertingas maisto produktas, siejamas su daugybe sveikatos privalumų. Juose gausu probiotikų, vitaminų ir mineralų, kurie padeda stiprinti imunitetą ir gerina virškinimą. Tačiau, kaip ir bet...

Skaityti daugiau