Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.0K) Komentarų: (0) (13.09.2018 - 21:05)

Medicina nepajėgi išgydyti skausmo apatinėje nugaros dalyje

Geriausias patarimas, kokį būtų galima duoti kiekvienam asmeniui, kurį vargina apatinės nugaros dalies skausmai, - išsaugoti aktyvų gyvenimo būdą.

Medicina teturi tik kelis sprendimus, kurie galėtų padėti skaudant nugarai, nors problema yra taip plačiai paplitusi, kad atrodo - kuriuo nors gyvenimo etapu nugaros skausmas vargina kone kiekvieną suaugusįjį. Vis dėlto vienoje plataus masto apžvalgoje padaryta išvada, kad gydytojams neleidžiama siūlyti kitų alternatyvų, pvz., akupunktūros, kuri galėtų būti efektyvesnė. Daugiausia taikomi stiprūs vaistai nuo skausmo, injekcijos ar chirurginė intervencija, o tai radikalios priemonės.

nugara, nugaros skausmas, medicina, skausmas

Vienas iš apžvalgos autorių, Didžiosios Britanijos Voriko universiteto (The University of Warwick) profesorius Martinas Underwoodas mano, kad šiuo metu taikomi gydymo metodai neefektyvūs: „Gana daug žmonių priversti patirti technologiškai sudėtingas ir invazines manipuliacijas, tačiau turima labai mažai įrodymų, kurie pagrįstų jų taikymo tikslingumą."

Deja, kaip sakoma apžvalgoje, gydytojų rankas suriša „geros praktikos" gairės, kurios neleidžia jiems rekomenduoti ar ordinuoti alternatyviuosius metodus, pvz., akupunktūrą, manualinę terapiją ar elektroterapiją.

Geriausias patarimas, kokį būtų galima duoti kiekvienam asmeniui, kurį vargina apatinės nugaros dalies skausmai, - išsaugoti aktyvų gyvenimo būdą, nors tai prieštarauja daugumai mitų, gaubiančių šią problemą (tarkim, kai skauda, reikia daug laiko ilsėtis lovoje). Judesiai yra ne tik leistini, bet net patartini, įskaitant ir pasilenkimus ar daiktų kėlimą (atsargiai, lankstant klubus ir kojas), jie netgi gali paspartinti sveikimą.

Savo ruožtu vaistai nuo skausmo pacientui nepadės, nors, žinoma, teiks trumpalaikį palengvėjimą.

Deja, medikamentai gali sukelti situaciją, kai asmuo turi vartoti vis stipresnius opioidinius vaistus nuo skausmo, o tai gali greitai suformuoti priklausomybę.

Į nugaros skausmus būtinai reikia atkreipti dėmesį ir gydytis, jei papildomai prie skaudančios nugaros būna pasunkėjęs ir (ar) dažnas šlapinimasis, jei sutrikusios lytinės funkcijos ar atsiranda maudimo pojūtis, jei lytiniai organai ar sėdmenys pasidarė nejautrūs, jei nebeįmanoma kontroliuoti šlapimo pūsles ir žarnyno tuštinimosi, taip pat, jei pasidarė silpnos kojos.

Lancet, 2018-03-20

Būkite visada sveiki su paranormal.lt. Prisijunkite prie paskyros, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar