Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Rugsėjo » 13

Medicina nepajėgi išgydyti skausmo apatinėje nugaros dalyje

Geriausias patarimas, kokį būtų galima duoti kiekvienam asmeniui, kurį vargina apatinės nugaros dalies skausmai, - išsaugoti aktyvų gyvenimo būdą.

Medicina teturi tik kelis sprendimus, kurie galėtų padėti skaudant nugarai, nors problema yra taip plačiai paplitusi, kad atrodo - kuriuo nors gyvenimo etapu nugaros skausmas vargina kone kiekvieną suaugusįjį. Vis dėlto vienoje plataus masto apžvalgoje padaryta išvada, kad gydytojams neleidžiama siūlyti kitų alternatyvų, pvz., akupunktūros, kuri galėtų būti efektyvesnė. Daugiausia taikomi stiprūs vaistai nuo skausmo, injekcijos ar chirurginė intervencija, o tai radikalios priemonės.

nugara, nugaros skausmas, medicina, skausmas

Vienas iš apžvalgos autorių, Didžiosios Britanijos Voriko universiteto (The University of Warwick) profesorius Martinas Underwoodas mano, kad šiuo metu taikomi gydymo metodai neefektyvūs: „Gana daug žmonių priversti patirti technologiškai sudėtingas ir invazines manipuliacijas, tačiau turima labai mažai įrodymų, kurie pagrįstų jų taikymo tikslingumą."

Deja, kaip sakoma apžvalgoje, gydytojų rankas suriša „geros praktikos" gairės, kurios neleidžia jiems rekomenduoti ar ordinuoti alternatyviuosius metodus, pvz., akupunktūrą, manualinę terapiją ar elektroterapiją.

Geriausias patarimas, kokį būtų galima duoti kiekvienam asmeniui, kurį vargina apatinės nugaros dalies skausmai, - išsaugoti aktyvų gyvenimo būdą, nors tai prieštarauja daugumai mitų, gaubiančių šią problemą (tarkim, kai skauda, reikia daug laiko ilsėtis lovoje). Judesiai yra ne tik leistini, bet net patartini, įskaitant ir pasilenkimus ar daiktų kėlimą (atsargiai, lankstant klubus ir kojas), jie netgi gali paspartinti sveikimą.

Savo ruožtu vaistai nuo skausmo pacientui nepadės, nors, žinoma, teiks trumpalaikį palengvėjimą.

Deja, medikamentai gali sukelti situaciją, kai asmuo turi vartoti vis stipresnius opioidinius vaistus nuo skausmo, o tai gali greitai suformuoti priklausomybę.

Į nugaros skausmus būtinai reikia atkreipti dėmesį ir gydytis, jei papildomai prie skaudančios nugaros būna pasunkėjęs ir (ar) dažnas šlapinimasis, jei sutrikusios lytinės funkcijos ar atsiranda maudimo pojūtis, jei lytiniai organai ar sėdmenys pasidarė nejautrūs, jei nebeįmanoma kontroliuoti šlapimo pūsles ir žarnyno tuštinimosi, taip pat, jei pasidarė silpnos kojos.

Lancet, 2018-03-20

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau