Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2021 » Birželio » 15

Mokslininkai stebi slaptus raketų paleidimo garsus, kurių žmonės negirdi

(Paranormal) Raketų paleidimas - tikrai triukšmingas reikalas, tačiau ne visi jo metu skleidžiami garsai yra girdimi žmogaus ausiai. Raketoms skrendant iš Žemės, jos skleidžia infragarsą - žemo dažnio garso bangas, kurioms aptikti reikia specialių prietaisų.

Mokslininkai iš tiesų jas aptinka. Naujajame tyrime išsamiai aprašomas infragarsas, sklindantis per 1001 raketų paleidimą, įskaitant erdvėlaivių "Space Shuttle", raketų "Falcon 9", raketų "Sojuz", raketų "Ariane 5", rusiškų raketų "Proton" ir kiniškų raketų "Long March".

Šie įrašai buvo padaryti naudojant Tarptautinę stebėsenos sistemą (IMS) - daugiau kaip 50 stebėsenos stočių tinklą visame pasaulyje, sukurtą pagal 1996 m. Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutartį. Šis tinklas buvo sukurtas branduoliniams sprogimams aptikti, tačiau puikiai tinka ir raketų paleidimams aptikti.

Vieną iš tokių paleidimų galite išgirsti toliau - 2009 m. lapkričio 16 d. iš Kenedžio kosmoso centro Floridoje paleistas erdvėlaivis "Atlantis". Čia garso bangos pagreitintos 250 kartų, kad būtų girdimos žmonėms.

Kai kuriais atvejais IMS naudojami prietaisai yra pakankamai tiksliai sureguliuoti, kad būtų galima nustatyti atskirus kiekvienos raketos paleidimo etapus, tačiau kadangi šios raketos skrieja greičiau už garsą, pirmiau pateiktame pavyzdyje girdimas raketų stiprintuvų purslų pliūpsnis vandenyne, o ne starto riksmas.

Tyrėjai tikisi, kad tokie įrašai leis jiems įvertinti atskirų raketų paleidimų sėkmę ir nustatyti visas problemas, kurios galėjo kilti pakeliui. Jei raketos paleidimas nepavyko taip, kaip planuota, infragarsiniai signalai galėtų padėti mokslininkams išsiaiškinti priežastis.

Šios infragarso bangos gali sklisti labai dideliais atstumais, todėl IMS tinklas jas galėtų aptikti net už 9 000 km. 1001 raketos paleidimas buvo užregistruotas kaip dalis iš 7 637 infragarso signatūrų, užfiksuotų ir išanalizuotų 2009-2020 m. IMS stotyse.

Mokslininkams pavyko atpažinti 733 raketų paleidimų infragarsinius parašus, t. y. kiek daugiau nei 73 proc. Likusių buvo per mažos traukos jėgos, kad juos būtų galima atpažinti, arba jie buvo paleisti tokiomis atmosferos sąlygomis, kurios neleido garso bangoms nukeliauti pakankamai toli ir pakankamai detaliai.

Floridos technologijos instituto kompiuterių inžinerijos ir mokslų profesorius Adrianas Piteris (Adrian Peter) tiesiogiai tyrime nedalyvavo, tačiau anksčiau yra tyrinėjęs infragarsinius raketų parašus. Peteris sako, kad džiugu matyti, jog IMS naudojamas kitiems tikslams, o surinkti duomenys ateityje gali būti įvairiai pritaikomi.

"Dabar mes ją panaudojame kitoms mokslinėms reikmėms", - sako Peteris. "Galimybė aptikti įvairių tipų raketas gali būti naudinga".

Tyrimas paskelbtas žurnale "Geophysical Research Letters".

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 22:07 NESIBAIGIANTIS KOŠMARAS: Didžioji farmacija dabar diktuoja visą viešąją politiką, nes tikrasis mokslas yra nutildytas
Stephane Bancel, dabartinis Moderna generalinis direktorius, paskelbė, kad visi, kurie pasiskiepijo dviem pirmosiomis bendrovės Vuchano koronaviruso (Covid-19) mRNA "vakcinomis", jei tikisi gyventi, visą likusį gyvenimą turės nuolat gauti "stiprinamuosius" skiepus....

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 20:23 Atkirtis pirmiesiems ligos požymiams
Pastaraisiais metais labiau negu anksčiau bijome peršalti ir pasigauti virusinių peršalimo ligų. Ką daryti, kad, pajutę pirmuosius peršalimo požymius, neįsisirgtume? Kaip efektyviai gydytis kuo natūralesniais būdais? Šįkart tokių pasidairykime savo virtuvėse, juolab kad pasireiškus pirmiems peršalim...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 19:54 Polipai skrandyje: ką siūlo liaudies medicina?
Polipai skrandyje - tai nuo 1,5 iki 3 cm dydžio dariniai ant skrandžio gleivinės. Medicina tokius darinius laiko gerybiniais navikais, vadinasi, juos reikia kuo greičiau gydyti. Kiekvienas gerybinis darinys gali peraugti į piktybinį ir, kaip patys suprantate, pasekmės gali būti ne pačios smagiausios...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 18:31 NSO kosminių turistų skrydžio "Inspiration 4" metu

Rugsėjo 19 d. "SpaceX" paskelbė sėkmingai užbaigusi pirmąją istorijoje kosminę misiją "Inspiration 4": turistai leidosi į trijų dienų ekspediciją į kosmosą be profesionalios įgulos ir, kaip paaiškėjo, tai buvo gerai, nes neprofesionalai pradėjo skelbti vaizdo įrašus iš Žemės o...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 12:50 Kanados slaugytojai informatoriai teigia, kad daug žmonių miršta pasiskiepiję, o ligoninės pilnos visiškai paskiepytų

Dvi Kanados slaugytojos tapo informatorėmis ir žurnalistams papasakojo, ką matė Vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu. Tarp jų - žmonės, mirštantys pasiskiepiję, ir ligoninės, pilnos visiškai paskiepytų žmonių, sergančių COVID-19 virusu.

...

Skaityti daugiau

Kepta žuvis sojų ir imbiero padaže (video)
28.09.2021 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Kepta žuvis sojų ir imbiero padaže (video)
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta žuvis sojų ir imbiero padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 15:23 Receptai | Patiekalai Baltas spirgučių padažas su pienu kugeliui ar prie cepelinų
Toks baltas spirgučių padažas pagamintas su pienu labai tinka kugeliui arba prie cepelinų. Žinoma, jį galite naudoti ir prie daugelio kitų bulvių patiekalų. Taip pat jį galite naudoti ir gamindami įvairias košes. Tikrai rekomenduoju pamėginti, nenusivilsite....

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 15:23 Receptai | Patiekalai Keto cukinijų kugelis su faršu, varške ir sūriu pagal Beatą
Neseniai papuoliau į diskusiją, kurioje viena pusė sakė, kad cukinija - labai skanu, o kiti - kad visiškai neskanu. Turiu pripažinti, kad iš dalies pritariu ir tai pusei, ir kitai. Man asmeniškai daugelį metų cukinija nepatiko, blyneliai iš jos - atrodė, kaip pats didžiausias nesusipratimas, o visi ...

Skaityti daugiau