Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Teisė | Patarimai » 2023 » Balandžio » 10

Ką daryti, jei man įkando gyvatė?

Ką daryti, jei man įkando gyvatė?

Pirmieji veiksmai įkandus gyvatei

Gyvatė yra labai savita gyvūnų grupė, turinti unikalių anatominių, fiziologinių ir elgsenos bruožų. Gyvatės yra atskiras žvynuotųjų būrio pošeimis. Iš pirmo žvilgsnio jas lengva atskirti nuo driežų pagal galūnių buvimą ar nebuvimą. Tačiau iš tiesų kojų nebuvimas nėra pagrindinis gyvatėms būdingas bruožas, yra ir bekojų driežų rūšių, kurias išoriškai sunku atskirti nuo gyvatės. Šie ropliai pasiekė didžiulę įvairovę - pasaulyje yra 2500 gyvatės rūšių!

Pavasario pabaiga, vasara ir rudens pradžia - tai metas, kai daugelis žmonių vyksta į mūsų Lietuvos miškus rinkti grybų ir uogų. Kartais tai susiję su tam tikrais pavojais. Norėčiau apsistoti ties vienu iš jų - gyvatėmis. PSO (Pasaulinės sveikatos organizacijos) duomenimis, kasmet pasaulyje daugiau kaip 10 mln. žmonių įkanda nuodingi gyvūnai. Apie 50 tūkst. iš jų miršta. Ypač didelis nuodų pavojus kyla vaikams. Todėl svarbu, kad gyventojai žinotų apie mūsų šalyje esančius nuodinguosius gyvūnų pasaulio atstovus ir ikikarinės pagalbos priemones jiems pakenkus.

Pirmieji veiksmai įkandus gyvatei

1. Nepanikuokite

Jokiomis aplinkybėmis negalima panikuoti. Pirma, apimti panikos neįmanoma ramiai suteikti veiksmingos pagalbos. Antra, panikuojant pakyla kraujospūdis ir pagreitėja kraujotaka - nuodai greičiau pasklis su kraujotaka. Pirmiausia reikia nusiraminti.

2. Išsiurbti nuodus

Atvirai kalbant, įvykis "Aš ramus" turėtų būti atliekamas tuo pačiu metu kaip ir nuodų siurbimas. Šiuo atveju atidėliojimas yra netinkamas. Po kelių minučių nuodai išsisklaidys kraujyje ir juos išsiurbti bus beprasmiška. Beje, šios procedūros metu beveik neįmanoma apsinuodyti gyvatės nuodais. Bent jau taip teigia gyvatės prižiūrėtojai. Ir nepamirškite, kad siurbti reikia ilgai, bent 15 minučių, spjaudyti nuodus ir skalauti burną vandeniu.

3. "Atidarykite" įgėlimo angą

Gyvatės danties dūriai greitai susitraukia. Prieš išsiurbdami nuodus, "atidarykite" žaizdas. Suimkite odos raukšlę įkandimo vietoje ir švelniai paminkite ją pirštais. Apie pradurtos žaizdos atsivėrimą rodys išsiveržę skysčio lašeliai. Dabar tęskite siurbimą.

4. Imobilizacija

Įkąstą kūno dalį reikia imobilizuoti. Tai galima padaryti naudojant įtvarą arba marlę. Jei įtvaro nėra, tiesiog leiskite įkandimo vietai pailsėti ir nejudėti.

5. Skatinimas gerti

Gerti daug skysčių rekomenduojama visų rūšių apsinuodijimų, įskaitant apsinuodijimą gyvatės nuodais, atvejais. Organizme esantys nuodai turi būti labai praskiesti, o jų pašalinimu pasirūpins inkstai. Beje, gerti daug vandens - tai įprastas geriamasis vanduo, o ne arbata, kava ir tikrai ne alkoholis.

6. Antihistamininiai (priešnuodžiai) vaistai

Nepriklausomai nuo to, ar bus duodamas priešnuodis, ar ne, reikėtų išgerti 1-2 tablečių antihistamino. Suprastin, Tavegil ar bet kuris kitas yra skonio reikalas. Sunkiais atvejais vaistas nuo alergijos leidžiamas į raumenis.

7. Neperspauskite.

Įprasta gyvatės įkandimo praktika - dėti varžtį. To daryti kategoriškai nereikėtų. Varžtis suspaudžia arterijas, todėl atsiranda mikrocirkuliacijos sutrikimų ir nekrozinių audinių pokyčių. Labai lengva netekti galūnės, jei po gyvatės įkandimo uždedamas varžtis. Galima uždėti kompresinį tvarstį, kuris blokuos limfos tekėjimą, bet leis arterijoms funkcionuoti. Svarbiausia - netaikyti per didelio spaudimo.

8. Neuždeginkite.

Uždegimas yra dar vienas neteisingas reagavimo būdas. Tai ne tik nenaudinga, bet ir pavojinga. Uždegdami žaizdą užblokuosite galimybę nuodams išsiurbti.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.10.2023 laikas 23:20 Receptai | Patiekalai Skanus naminis vištienos troškinys
Nuo vištienos nuimkite odą, supjaustykite nedideliais gabalėliais, atskirkite mėsą nuo kaulų, sudėkite ją į puodą, pasūdykite, pagardinkite pipirais, naudokite bet kokius mėgstamus prieskonius. Puodą su mėsa apie 40 minučių padėki...

Skaityti daugiau

03.10.2023 laikas 08:23 Receptai | Patiekalai Paprastas mamos obuolių pyragas su grietinine tešla

Ganėtinai paprastas bei skanus pyragas; labiausiai čia tinka antaniniai obuoliai. Iš nurodyto kiekio iškepamas pyragas per visą didelę kepimo skardą. Jei norisi storesnio tešlos sluoksnio imame mažiau obuolių, tešlos plonai nek...

Skaityti daugiau

28.09.2023 laikas 10:19 Receptai | Patiekalai Traškūs avižiniai dribsniai su jogurtu ir keptais vaisiais
Itin skanus pasiūlymas Jūsų bene kiekvienos dienos pusryčiams - traškūs avižiniai dribsniais! Aš juos gaminu su šviežiais persikais ir abrikosais (tai mano kol kas labiausiai patikęs atrastas variantas), bet galite naudoti ir kons...

Skaityti daugiau

Įdomus pasaulis:

Taip pat skaitykite:
03.10.2023 laikas 22:42 Jei per lietų ar šaltį jus peršalote - skubios pagalbos receptas

Jums nebūtina iš karto griebtis tablečių. Yra natūralesnis ir skanesnis skubios pagalbos receptas jūsų sveikatai!

Skaityti daugiau

03.10.2023 laikas 10:20 Johno Kerry duktė įsakė vyriausybei iki 2030 m. masiškai eutanazuoti MILIJARDUS žmonių
Johno Kerio (John Kerry) dukra paragino pasaulio vyriausybes skubiai sustiprinti VŽV propagandą, kad visuomenės nariai būtų psichologiškai pasirengę stebėti milijardų žmonių mirtį, kurią pasaulinis elitas vykdys vykdydamas didįjį depopuliacijos vajų....

Skaityti daugiau

03.10.2023 laikas 09:04 Mirusių žmonių širdyse rastas mirtinas mRNA kiekis, rodo tyrimas
Naujame recenzuojamame tyrime nustatyta, kad mirusių žmonių, kurie mirė staiga sustojus širdžiai, širdyse aptinkamas mirtinai pavojingas mRNA kiekis.

Skaityti daugiau