Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasąmonės Galios » 2023 » Balandžio » 26

Prieštaringos nuostatos, kurios trukdo išsaugoti gerus santykius

Prieštaringos nuostatos, kurios trukdo išsaugoti gerus santykius

Santykiai visada vyksta tarp dviejų žmonių. Jie patys nieko nereikalauja ir nieko neduoda: nei aukų, nei gėrybių. Tai daro žmonės. Jie prisigalvoja visokių mitų ir visuomenės padedami susikuria įsitikinimus, kurie kartais prieštarauja vieni kitiems ir sukelia vidinius bei išorinius konfliktus.

Toliau panagrinėsime kelias populiariausias prieštaringas nuostatas, kurios neišvengiamai veda prie konfliktų.

1. Reikia priimti žmogų tokį, koks jis yra – aš galėsiu jį pakeisti (su manimi jis taps geresnis).

Ši kraštutinumų pora – pagrindinė nusivylimų ir nuoskaudų priežastis. Žmogus gali pasikeisti tik tada, kai pats to norės. O kartais ir to neužtenka. Dažnai mes matome ne kitą žmogų, o mūsų fantazijas apie jį. Ir dar: priimti žmogų tokį, koks jis yra, nereiškia, kad reikia kentėti pažeminimus ar leisti jam pažeisti savo asmenines ribas.

2. Tikros meilės be kančių nebūna – geri santykiai visada yra šventė.

Romeo ir Džiuljeta, Tristanas ir Izolda mylėjo gražiai, bet nebuvo laimingi ir mirė greitai. O realybėje santykiai, kurie taip smarkiai alina nervus, verčia mus merdėti ilgai ir sunkiai.

Būti blaškomiems emocinių bangų, kilti į palaimos viršūnes ir kristi į nevilties bedugnes, žinoma, yra stipru ir įsimena visam gyvenimui. Jeigu pavyks išgyventi ir išsaugoti savivertę. Kitas kraštutinumas – amžinas džiaugsmas. Deja, net pavieniams žmonės ilgai pasidžiaugti nepavyksta. Po to seka išsekimo ir depresijos fazė.

Iš to galima padaryti išvadą: bet koks labai stiprus išgyvenimas (aistra, baimė, laimė, skausmas) per ilgesnį laiką išsekina. Bet kokiam normaliam žmogui reikia laiko, ramybės, tylos, kad atstatytų savo resursus.

Kentėjimai ir sunkumai nėra vienas ir tas pats. Krizės ir nesėkmės pasitaiko kiekvienam žmogui ir bet kokiuose santykiuose. Jeigu sugebėsite išspręsti problemas, nesileisdami į kentėjimus, tai bus būtent tai, ko reikia.

3. Kad ir blogas, bet užtat savas – blogus santykius reikia nutraukti nedelsiant.

Šių kraštutinumų pagrindą sudaro priklausomybės ir priešinimosi prisirišimui fenomenai.

Priklausomybė reiškia visišką paklusnumą, ištirpimą kitame ir savęs praradimą dėl galimybės būti santykiuose. O priešinimasis prisirišimui: „Aš nė sekundės nebūsiu su tavimi, jei tu man kuo nors neįtinki. Aš apskritai nenoriu įsijungti į tavo gyvenimą.“

Deja, nei viena, nei kita pozicija netinka santykiams. Santykiai atsiranda erdvėje tarp AŠ ir TU. Yra aš, tu ir santykiai tarp mūsų. Priklausomybės atveju yra tik vienas didelis TU, neprisirišimo atveju – tik vienas didelis AŠ, bet nėra santykių.

4. Jis man privalo (vyras turi, moteris turi…) – santykiuose neturi būti reikalavimų.

Jeigu vienas per daug investuoja į santykius (laiko, jėgų, dėmesio, resursų), o gauna mažai, tai jam ims kauptis nuoskauda. Dar labiau padėtį komplikuoja stereotipai apie vyriškas ir moteriškas pareigas. Sveikuose santykiuose kiekvienas daro tai, kas jam geriausiai išeina.

Kitas kraštutinumas – visiškas reikalavimų nebuvimas. Pirmoji darnių santykių taisyklė – gerai nustatytos ribos.

5. Visą save atiduoti kitam (viskas bendra) – priešingybės traukia.

Jeigu save visą atiduosite, tai su kuo reikės santykius kurti? O jeigu mes tokie skirtingi, tai kur surasime sąlyčio taškus?

Savęs išsižadėjimas dėl kito nužudys santykius. Atiduodamas visą save, žmogus išsenka ir tampa neįdomus kitam.

Dauguma įsimylėjėlių pereina susiliejimo etapą. Ir gerai, tada jiems lengviau sekasi surasti tai, kas tarp jų yra bendra. Bet tai turi būti tik pradinis etapas, paskui reikia pastebėti skirtumus ir atskirti, kas yra aš, o kas yra tu. Kiekvienam reikia turėti savo erdvės, kuri reikalinga, kad galėtų vystytis ir turėtų, kuo praturtinti kitą.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 19:10 Klounai: Baidenas patvirtino įsakymą, kuriuo Amerikoje bus uždrausta nepriklausoma žiniasklaida

Ketvirtadienį JAV prezidentas J. Bidenas (J. Biden) pritarė planui uždrausti "visas nepriklausomos žiniasklaidos svetaines" Amerikoje, kad "apsaugotų amerikiečius nuo neapykantos".

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau