Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Vasario » 6

Net ir tvyrant –50°C Sibire liepsnoja „gaisrai zombiai“

(Paranormal) Nepaisant dabartinio ilgalaikio ypač šaltų orų periodo, įsitvirtinusio praėjusią vasarą gaisrų alintame regione, šiuo metu čia filmuojami dūmų stulpai, rašo siberiantimes.com. 

Naujausias žiemos „zombiškų gaisrų“ atvejis buvo nufilmuotas sausio 23 d. netoli Saydy kaimo, Tomponskiy regione, Jakutijoje, už maždaug 400 km. į šiaurės rytus nuo Jakutsko.

Vietos gyventojas Ivan Zakharov, kuris ir nufilmavo –50°C laipsnių šaltyje rusenančius gaisrus, „The Siberian Times“ pasakojo: „Jie dega netoli vietovės, kurioje praėjusią vasarą siautėjo gaisrai. Ši vietovė kentėjo ekstremaliai karštus ir sausus orus. Čia turbūt dega arba durpės, arba, kaip pastebėjo kai kurie medžiotojai, jaunos anglys (lignitas).“

Kur kas didesnė deganti teritorija buvo nufilmuota tolyn į šiaurę nuo Saydy, netoli Udarnik kaimo, kuris praėjusią vasarą taip pat sulaukė didžiulio gaisrų smūgio.

„Gaisrai dega netoli vietovės, esančios greta Udarnik kaimo. Vasaros gaisrai nesiliovė. Šis filmavimas vyko lapkričio mėnesį, tačiau kaip mums pranešė vietos gyventojai, keli gaisrai vis dar yra aktyvūs,“ – pranešė laikraštis „Tomponsky Vestnik“, kuris ir pasidalino vaizdo įrašu.

Praėjusią vasarą didžiausią ir šalčiausią Rusijos regioną – Jakutijos Respubliką, ištiko vieni didžiausių gaisrų istorijoje, kurie sekė po ekstremaliai karštų ir sausų orų.

Visoje Respublikos teritorijoje liepsnojo gaisrai, o milžiniškas dūmų sluoksnis, išplitęs net iki šiaurėje esančio Arkties vandenyno, buvo matomas net iš kosmoso.

Kai kurie gaisrai liepsnojo tokiose atokiose vietovėse, kad jų nebuvo įmanoma pasiekti, visgi, daugelis jų degė pavojingai arti apgyvendintų regionų, pavyzdžiui greta Arkties Čerskio miesto.

Teigiama, kad daugybę metų nebuvo susidurta su taip toli šiaurėje liepsnojančiais gaisrais.

Ši žiema yra šalčiausia Jakutijoje nuo 2006 metų, kuomet piko dienomis temperatūros nukrenta iki –59°C, o rekordinis šaltas oras kelias savaites čia laikėsi nuo 2020 m. gruodžio mėnesio iki  2021 metų sausio.

Bet kaip matyti, net ir stingdantis šaltis nesustabdo „gaisrų zombių“.

Šaltinis: Gismeteo.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau