Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamtos Paslaptys » 2021 » Vasario » 6

Net ir tvyrant –50°C Sibire liepsnoja „gaisrai zombiai“

(Paranormal) Nepaisant dabartinio ilgalaikio ypač šaltų orų periodo, įsitvirtinusio praėjusią vasarą gaisrų alintame regione, šiuo metu čia filmuojami dūmų stulpai, rašo siberiantimes.com. 

Naujausias žiemos „zombiškų gaisrų“ atvejis buvo nufilmuotas sausio 23 d. netoli Saydy kaimo, Tomponskiy regione, Jakutijoje, už maždaug 400 km. į šiaurės rytus nuo Jakutsko.

Vietos gyventojas Ivan Zakharov, kuris ir nufilmavo –50°C laipsnių šaltyje rusenančius gaisrus, „The Siberian Times“ pasakojo: „Jie dega netoli vietovės, kurioje praėjusią vasarą siautėjo gaisrai. Ši vietovė kentėjo ekstremaliai karštus ir sausus orus. Čia turbūt dega arba durpės, arba, kaip pastebėjo kai kurie medžiotojai, jaunos anglys (lignitas).“

Kur kas didesnė deganti teritorija buvo nufilmuota tolyn į šiaurę nuo Saydy, netoli Udarnik kaimo, kuris praėjusią vasarą taip pat sulaukė didžiulio gaisrų smūgio.

„Gaisrai dega netoli vietovės, esančios greta Udarnik kaimo. Vasaros gaisrai nesiliovė. Šis filmavimas vyko lapkričio mėnesį, tačiau kaip mums pranešė vietos gyventojai, keli gaisrai vis dar yra aktyvūs,“ – pranešė laikraštis „Tomponsky Vestnik“, kuris ir pasidalino vaizdo įrašu.

Praėjusią vasarą didžiausią ir šalčiausią Rusijos regioną – Jakutijos Respubliką, ištiko vieni didžiausių gaisrų istorijoje, kurie sekė po ekstremaliai karštų ir sausų orų.

Visoje Respublikos teritorijoje liepsnojo gaisrai, o milžiniškas dūmų sluoksnis, išplitęs net iki šiaurėje esančio Arkties vandenyno, buvo matomas net iš kosmoso.

Kai kurie gaisrai liepsnojo tokiose atokiose vietovėse, kad jų nebuvo įmanoma pasiekti, visgi, daugelis jų degė pavojingai arti apgyvendintų regionų, pavyzdžiui greta Arkties Čerskio miesto.

Teigiama, kad daugybę metų nebuvo susidurta su taip toli šiaurėje liepsnojančiais gaisrais.

Ši žiema yra šalčiausia Jakutijoje nuo 2006 metų, kuomet piko dienomis temperatūros nukrenta iki –59°C, o rekordinis šaltas oras kelias savaites čia laikėsi nuo 2020 m. gruodžio mėnesio iki  2021 metų sausio.

Bet kaip matyti, net ir stingdantis šaltis nesustabdo „gaisrų zombių“.

Šaltinis: Gismeteo.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:27 „Argi jūs nežinojote, kad jūsų?“ sūnus ją vedė, kai ji jau buvo nėščia?“— pareiškė nepažįstamas svečias

Prieš daugelį metų jos sūnus Jegoras paliko tėvų namus ir išvyko toli toli. Tokio pabėgimo priežastis buvo tame, kad jis nenorėjo susitaikyti su tokia ateitimi, kokią jam buvo numatę tėvai. Iš pradžių jis net neskambindavo, pyko ant jų ir niekaip ...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:21 Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Išmintinga ir pamokanti pasakėčia apie pavydą
Pavydi – reiškia myli. Tuo , kad ši nuomonė klaidinga, įsitikino dauguma. Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Ypač skaudu, kai pavydas yra be pagrindo, ir jūs patys tai žinote.

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau