Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Liepos » 13

Paslaptingasis ežeras Antarktidoje

(Paranormal) Antarktida – neištirta šaltoji žemė, paslaptinga  ir užduodanti nemažai klausimų tiek mokslininkams, tiek paprastiems žmonėms. Ir nors tyrinėjimai čia vyksta pastoviai, paslapties šydas dar ir šiandien yra kaip tirštas, nepermatomas rūkas.

Maždaug 48–ies km atstumu nuo Pietų ašigalio esantis dižiulis Vostok ežeras, aptiktas ne per seniausiai (1996 m.), dar ir šiandien neatsako į daugelį klausimų. Apie 3750 m storio  ledo sluoksnis slepia vieną iš didžiausių gėlo vandens šaltinių žemėje – ežero Vostok ilgis yra 250 km, o plotis siekia 50 km.

Virš ežero, toje vietoje, kur gylis yra apie 650 m, yra išsidėsčiusi Rusijos Antarkties stotis ,,Vostok“ (rus. Восток). Čia ir tiriamas šis unikalus gamtos stebuklas ir, nors užduotis nėra paprasta, bet labai įdomi.

Gamta, Antarktida, Versijos, Mokslas, hoipotezės, Vostok ežeras

Iš besisukančių JAV palydovų buvo gauta informacija apie oro erdvę, esančią tarp ledo ir ežero paviršiaus. Be to, prietaisai joje aptiko ir didelį magnetinį aktyvumą, ir svyruojančią ežero vandens temperatūrą. Mokslininkai teigia, kad tam įtakos gali turėti geoterminiai šaltiniai arba kažkokie kiti šilumos šaltiniai, kurių niekas dar tiksliai nežino. Esant oro erdvei su ,,pašildoma“ ežero temperatūra ir dar iš viršaus saugoma ledo sluoksniu, visiškai tikėtina, kad po ledu virš ežero yra savarankiškai besivalanti atmosfera ir, galbūt, jei ne augmenija (kai kurių mokslininkų nuomonė), tai gali būti kažkokia gyvybės forma, pavyzdžiui, mikroorganizmai.

Atradus Vostok ežerą ir pradėjus jį tyrinėti, vadovavimas šiai mokslinei tyrinėjimų programai buvo perduotas Vyriausybės departamento Nacionalinio saugumo agentūrai (NSA). Daugumai kyla klausimas, kas gi tokio šioje žemės vietoje yra paslaptingo, kad tiek Rusija, tiek JAV siunčia čia mokslininkų ekspedicijas su labai brangia įranga. Todėl ir smalsu – ką slepia Antarktida? Labai įdomiai ir imponuojančiai skamba kai kurių mokslininkų hoipotezės: gal čia yra Trečiojo Reicho bazė? Šiandien yra žinoma, kad šis kraštas labai domino Hitlerį, čia buvo siunčiami daugybė mokslininkų, inžinierių, įvairių techninių sričių specialistai, čia buvo vykdomi aktyvūs darbai pagal ,,skraidančių lėkščių“ programą. Kiek ir ką vokiečiams pavyko nustatyti ar pasiekti šioje stityje, niekas nežino. Taip pat niekas nežino ar buvo nutraukti tyrinėjimo darbai po Antrojo pasaulinio karo. O gal jie tęsiasi iki šiolei? Tada kur? Klausimų daugiau nei atsakymų. Mes norime viską žinoti ir domimės viskuo, ką teigia ir svarsto rankų nenuleidžiantys aktyvistai. Kai kurie mokslininkai kelia versiją, kad Vokietijos mokslinių tyrimų bazė išliko iki šios dienos ir ji yra Antarktidoje, kad šiame žemyne yra požeminis miestas ,,Naujasis Berlynas“ su maždaug dviem milijonais gyventojų, kurių pagrindinis užsiėmimas yra skraidymas į kosmosą ir genų inžinerija. Tačiau, tai tik kai kurių mokslininkų, nors, deje, jų yra ne vienas, hipotezės.

Vostok ežero tyrimas yra labai svarbus. Jis gal duos atsakymų į taip rūpimus klausimus apie dažnai minimą klimato pasikeitimą mūsų žemėje, apie buvusias gyvybės formas ir daugelį kitų, taip pat paneigs ar patvirtins keliamas įvairias versijas.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau