Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Liepos » 28

Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse. Kai kurie net išmoko atidaryti šiukšliadėžių dangčius, kad galėtų iš jų pasiimti maisto - šis reiškinys greitai paplito.

Mokslininkai pastebėjo, kad paukščiai greitai išmoko iš savo kolegų, kaip atidaryti šiukšliadėžes, ir dabar tai daro dešimtyse Sidnėjaus priemiesčių vietų.

Kakadu yra ne tik balsingi, bet ir labai išradingi. Net kai gyventojai savo šiukšliadėžių stogą apsunkina plytomis ar akmenimis, kakadu randa būdų, kaip nuversti krovinį ant žemės. Tada alkani paukščiai gali snapu išlaužti dangtį, pakelti jį galva arba tiesiog prieiti prie jo taip, kad jis būtų visiškai apverstas ant vyrių, kaip parodyta toliau pateiktame vaizdo įraše:

Šis unikalus įgūdis Sidnėjuje taip paplitęs, kad tyrėjai netyčia atkreipė dėmesį į paukščių gebėjimą mėgdžioti žmonių elgesį ir mokytis vieniems iš kitų - tai kultūrinės evoliucijos požymis.

Įtarimai grindžiami šimtais miesto gyventojų pastebėjimų. Biologės Barbaros Klump iš Makso Planko gyvūnų elgsenos instituto Vokietijoje vadovaujama tyrėjų grupė surinko 1396 pranešimus iš 478 Sidnėjaus priemiesčių gyventojų, kurie pranešė apie kakadu, atidarinėjančius šiukšliadėžes ir konteinerius.

Pasak pranešimų, iki 2018 m. kakadu taip elgėsi tik trijuose Sidnėjaus priemiesčiuose, kurių kiekvienas buvo gana toli nuo kitų dviejų. Tačiau po 2019 m. "įsilaužimo" įgūdžiai smarkiai išplito į 41 aplinkinę sritį - tai labai spartus šuolis.

Tačiau ne visi kakadu vienodai susidoroja su šiukšliadėžėmis. Pavyzdžiui, Sidnėjaus tolimoje šiaurėje kakadu dažniau apeina dešinę šiukšliadėžės pusę, laikydamiesi už dangčio, o miesto centre šie paukščiai gali kratyti šiukšliadėžę arba šokinėti su dangčiu ant galvos.

paukščiai, kakadu, gamta, Australija, paranormal.lt

Tai tikriausiai priklauso nuo to, ką paukščiai mėgdžiojo, kai pirmą kartą išmoko šio įgūdžio. Pastebėta, kad vyresni ir labiau patyrę kakadu atstumia jauniklius, todėl šie tiesiog stebi procesą. Paaiškėjo, kad daugiau nei 90 % atvejų Sidnėjaus gyventojai pastebėjo, jog šalia kakadu, atidarančių šiukšliadėžę, visada būna keli paukščiai, atidžiai stebintys giminaičio bandymus. Toks atidus stebėjimas yra puiki galimybė perduoti įgūdžius per socialinį mokymąsi.

Jei atradimo autoriai yra teisūs ir paukščiai iš tiesų kolektyviai įvaldė šiukšliadėžių plėšimą, meškėnai ir didžiosios antys ką tik įgijo rimtą konkurenciją.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.09.2021 laikas 19:56 Paslaptingas metalo gabalas iš Vaddo salos
Po NSO nusileidimo Švedijos Vaddo saloje rastas nepaprastai tvirto metalo gabalas domina ne tik ufologus. Ne kartą buvo bandoma išpirkti jį iš šeimininko už tikrai didelius pinigus. Buvo ir tokių, kurie norėdami turėti tą paslaptingą metalo gabalą, buvo pasiryžę net nusikaltimui....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 17:02 Dabar "išprotėję" mokslininkai, siekiantys skiepų, nori paversti jūsų GROCERIJAS mRNA vakcinomis

Pasaulinė darbotvarkė skiepyti kiekvieną vyrą, moterį ir vaiką artėja tiesiai į jūsų pietų lėkštę. Kalifornijos Riversaido universiteto mokslininkų komanda tiria būdus, kaip jūsų GROCERIJAS paversti mRNA vakcinomis. Billas Gatesas atskleidžia masinio žemės ūkio paskirties žemės pirkimo priežastis...

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 16:18 Kodėl nugriuvo Babelio bokštas?

Babelio bokštas, anot legendų, buvo vienas iš didžiausių senovės statinių. bet vienu metu milžiniškas tiems laikams statinys griuvo. kodėl taip nutiko?

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 15:41 Dangoraižį Niujorke 1945 metais taranavo bombonešis B-25
1931 metais Niujorke buvo iškilmingai atidarytas biurų pastatas Empire State Building. Pastatas buvo 443 metrų aukščio ir turėjo 103 aukštus. Dangoraižis tapo aukščiausiu pastatu pasaulyje ir šį titulą išlaikė iki 1970 metų, kai buvo pastatyti liūdnai išgarsėję bokštai dvyniai....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 13:33 Imunizacijos ekspertas įspėja, kad skiepyti žmonės kelia tikrą grėsmę, "pavojingą" kitiems

Galbūt didžiausią grėsmę šiuo metu kelia Wuhan koronavirusas (Covid-19) - žmonės, kurie vartojo "vakcinas", mano profesorius Christianas Perronne'as (Christian Perronne), buvęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos patariamosios imunizacijos ekspertų grupės vadovas.

...

Skaityti daugiau

Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)
23.09.2021 laikas 18:47 Receptai | Patiekalai Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)
23.09.2021 laikas 18:39 Receptai | Patiekalai Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 12:40 Receptai | Patiekalai Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis. Skanaus!

Skaityti daugiau