Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Rugpjūčio » 11

Turkijos Juodosios jūros regioną vėl užklupo dideli potvyniai

Praėjus mėnesiui po to, kai Turkijos Juodosios jūros regione per potvynius ir nuošliaužas žuvo šeši žmonės, antradienį ir trečiadienį centrinėje regiono dalyje smarkiai lijo. Bartine, vienoje iš labiausiai nuo liūčių nukentėjusių provincijų, dingo moteris. Apie potvynius taip pat pranešta Karabük ir Kastamonu provincijose.

Antradienį po gausių liūčių Bartinoje potvynio vanduo užliejo daug namų ir įmonių, nušlavė transporto priemones. Didžiausia žala padaryta Uluso rajone. Dalis kelio, jungiančio provinciją su Karabuku, sugriuvo, o buldozeriai braidė po potvynio vandenis, kad išgelbėtų 20 žmonių, įstrigusių savo namuose. Į nuo potvynio nukentėjusias vietoves buvo išsiųstos paieškos ir gelbėjimo komandos. 

Provincijos gubernatorius Sinanas Güneris žurnalistams sakė, kad pirmieji pranešimai apie potvynio padarytą žalą ir įstrigusius žmones pradėti gauti apie 3 val. ryto. Trečiadienį jis kalbėjosi su žurnalistais dėl nuošliaužų uždarytame kelyje. "Gelbėjome žmones, įstrigusius savo namuose netoli upės vagos. Mūsų ekipažai taip pat gelbėjo automobiliuose įstrigusius žmones", - sakė jis.

Güner sakė, kad Akeren Söküler kaime dingo pagyvenusi moteris, kurios medinis namas beveik sugriuvo dėl potvynio, kuris ją nusinešė. "Regione sugriuvo daug tiltų, kelių į kaimus ir namų", - apgailestavo jis. Nelaimių ir nepaprastųjų situacijų valdymo tarnyba (AFAD) pranešė, kad sugriuvus tiltui kelyje, jungiančiame Bartyno ir Karabiuko provincijas, buvo sužeista 13 žmonių.

Potvyniai, nelaimės, gamta, stichinės nelaimės, orai, klimatas

Trečiadienį nuo potvynių smarkiai nukentėjo ir šiaurinėje šalies dalyje esanti Sinopo provincija. Smarkios liūtys ypač smarkiai nuniokojo Ajančiko vietovę, kur upelis išgraužė krantus ir išplėšė gabalus iš virš jo esančio tilto. Stipri upės srovė nuplovė šalia krantų stovėjusius automobilius, o pareigūnai paskelbė, kad atsargumo sumetimais evakuojama rajone esanti valstybinė ligoninė. 

Žiniasklaida pranešė, kad gamyklos darbuotojai įstrigo dėl potvynio. Sraigtasparniais buvo evakuota daug gyventojų, įstrigusių potvynio užliejamose teritorijose. Darbininkai taip pat bandė išvalyti kelią, jungiantį Sinopo centrą su Ajančuku, kurį užtvėrė nuošliaužos suneštos nuolaužos. AFAD pranešė, kad į potvynio paveiktas teritorijas išsiuntė įgulas ir laivus evakuoti gyventojus.

Karabukos mieste staigus ir smarkus lietus sutrikdė kasdienį gyvenimą, užtvindė pastatų rūsius, žmonės liko įkalinti namuose ir automobiliuose. Visą antradienio vakarą gelbėtojai stengėsi išgelbėti įstrigusius žmones.

Potvyniai, nelaimės, gamta, stichinės nelaimės, orai, klimatas

Ne kitokia situacija buvo ir Kastamonu provincijoje, kur dėl užsikimšusių drenažo sistemų dar labiau užtvindė gatves. Potvynio vanduo taip pat apgadino provincijos žemės ūkio laukus. Dėl nuošliaužos uždarytas kelias, jungiantis Kastamonu centrą su Inebolu rajonu. 

Trečiadienį Kastamonu gubernatorius Avni Chakir žurnalistams sakė, kad nuo potvynių nukentėjo Abanos ir Bozkurto rajonai bei Azdavai. "Antradienio vakarą dėl liūčių Azdavų miestelyje iš krantų išsiliejo upė. Dėl kelio griūties dar negalėjome pasiekti vietovės", - sakė jis, pažymėdamas, kad kelių priežiūros komandos dirba taisydamos kelią. Čakiras sakė, kad nukentėjusiųjų nėra, tačiau paragino vietos gyventojus likti patalpose "tik esant būtinybei".

Valdžios institucijos įspėjo, kad trečiadienį Juodosios jūros regione laukiama daugiau lietaus. Gyventojai buvo įspėti apie potvynius ir nuošliaužas kai kuriose regiono dalyse, įskaitant Tokato, Erzinčano, Gumušanės, Baiburto, Sinopo, Samsuno, Ordos, Kastamonu ir Bartyno provincijas.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 09:30 Keraloje, Indijoje, išprotėjo šventyklos dramblys

Nors dramblių dalyvavimas Keralos šventyklų kasdienėse maldos apeigose nėra nieko neįprasto, vienas dramblys sukėlė maldininkų siautulį, kai susijaudinęs, parbloškė ant jo sėdintį žmogų.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:15 Stiprėja ugnikalnio išsiveržimas Kanarų salose
Šeštadienį La Palmoje, atsivėrus naujai ugnikalnio angai, ugnikalnio sprogimai į orą išmetė įkaitusią lavą, todėl maža Ispanijos sala buvo priversta uždaryti oro uostą, o kai kurie žmonės negalėjo išvykti.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:02 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Henane, Kinijoje

Rugsėjo 24-25 d. smarkios liūtys smogė Henanui, Nanyangui, Luoyangui, Pingdingshanui ir daugeliui Henano kaimų, juos užtvindė purvo nuošliaužos ir nuošliaužos, buvo apgadinta daug pastatų ir automobilių.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 08:28 Kaimo gyventojai išsigando 5G "spinduliuotės" ir nugriovė mobiliojo ryšio bokštą
Baškirijos kaimų gyventojai išsigando 5G "radiacijos" ir traktoriumi nugriovė mobiliojo ryšio bokštą.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 23:33 Vyras ir tėvas miršta po to, kai ligoninė neleido vartoti ivermektino

Vakarų medicina nužudė dar vieną amerikietį po to, kai jam buvo atsisakyta skirti gyvybiškai svarbų gydymą ivermektinu nuo sunkios Wuhan koronaviruso (Covid-19) infekcijos. 

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 16:06 Receptai | Patiekalai Dietinis pyragas be miltų su obuoliais
Dietinis pyragas be miltų su obuoliais. Galite valgyti prieš naktį, nors kiekvieną dieną. Sveikas ir visiškai nekaloringas pyragas, puikus skanėstas.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 15:58 Receptai | Patiekalai Kefyriniai sausainiai prie arbatos

Kefyro tešla visada išsiskiria savo savybėmis, kad ilgai išliktų gaivi ir minkšta. Šis receptas yra lengviausias ir greičiausias, jam reikia tik kelių produktų, kurie visada yra virtuvėje.

Skaityti daugiau

25.09.2021 laikas 15:57 Receptai | Patiekalai Greitas ir labai skanus ryžių ir vištienos plovas greitpuodyje
Mano šeima itin mėgsta šį greitai pagaminamą, rytietišką plovą su vištiena ir basmati ryžiais, gamintą greitpuodyje.

Skaityti daugiau