Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Rugsėjo » 9

Nufilmuotas ilgiausias vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas paskutinis išnykusių marsupialinių plėšrūnų atstovas

(Paranormal) "Composite Films" ekspertai sukūrė ilgiausią vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas paskutinis mokslui žinomas Tasmanijos vilkas - didžiausias XX amžiuje išlikęs marsupialinis plėšrūnas. 80 sekundžių filmas buvo nufilmuotas Hobarto zoologijos sode Australijoje 1933 m., likus trejiems metams iki gyvūno mirties. Australijos nacionalinis fotografijos ir garso dokumentų archyvas apie tai paskelbė savo interneto svetainėje.

Tasmanijos vilkas (Thylacinus cynocephalus) - išnykęs Australijoje ir Naujojoje Gvinėjoje gyvenęs marsupialinis žinduolis. Šie gyvūnai Tasmanijoje gyveno iki XX a., o paskutinis šios rūšies atstovas, vadinamas Benjaminu, nugaišo 1936 m. Hobarto zoologijos sode Australijoje.

Kaip šie gyvūnai atrodė, mokslininkai žino iš žemyno aborigenų uolų meno, XIX-XX a. britų gamtininkų aprašymų, pasaulio muziejuose saugomų iškamšų ir tuzino trumpų nespalvotų vaizdo įrašų.

Australijos nacionalinis fotografijos ir garso dokumentacijos archyvas nutarė nutapyti ilgiausią iš šių vaizdo įrašų, trunkantį 80 sekundžių. Gamtininkas Davidas Fly'us užfiksavo Benjaminą, paskutinį iki mirties zoologijos sode laikytą marsupialinį vilką. Vaizdo įrašas datuotas 1933 m. gruodžio mėn.

Archyvo specialistai nuskenavo negatyvą ir nusiuntė jį "Composite Films" į Paryžių. Pasak Samuelio Francois-Steiningerio, specialistai naudojo neuroninių tinklų algoritmus, 2D animaciją, skaitmeninį vaizdo atkūrimą ir kitas šiuolaikines technologijas, kad vaizdo įrašas būtų spalvotas. "Šiam rezultatui pasiekti prireikė daugiau nei 200 valandų darbo", - patikslino specialistas.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 09:30 Keraloje, Indijoje, išprotėjo šventyklos dramblys

Nors dramblių dalyvavimas Keralos šventyklų kasdienėse maldos apeigose nėra nieko neįprasto, vienas dramblys sukėlė maldininkų siautulį, kai susijaudinęs, parbloškė ant jo sėdintį žmogų.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:15 Stiprėja ugnikalnio išsiveržimas Kanarų salose
Šeštadienį La Palmoje, atsivėrus naujai ugnikalnio angai, ugnikalnio sprogimai į orą išmetė įkaitusią lavą, todėl maža Ispanijos sala buvo priversta uždaryti oro uostą, o kai kurie žmonės negalėjo išvykti.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:02 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Henane, Kinijoje

Rugsėjo 24-25 d. smarkios liūtys smogė Henanui, Nanyangui, Luoyangui, Pingdingshanui ir daugeliui Henano kaimų, juos užtvindė purvo nuošliaužos ir nuošliaužos, buvo apgadinta daug pastatų ir automobilių.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 08:28 Kaimo gyventojai išsigando 5G "spinduliuotės" ir nugriovė mobiliojo ryšio bokštą
Baškirijos kaimų gyventojai išsigando 5G "radiacijos" ir traktoriumi nugriovė mobiliojo ryšio bokštą.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 23:33 Vyras ir tėvas miršta po to, kai ligoninė neleido vartoti ivermektino

Vakarų medicina nužudė dar vieną amerikietį po to, kai jam buvo atsisakyta skirti gyvybiškai svarbų gydymą ivermektinu nuo sunkios Wuhan koronaviruso (Covid-19) infekcijos. 

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 16:06 Receptai | Patiekalai Dietinis pyragas be miltų su obuoliais
Dietinis pyragas be miltų su obuoliais. Galite valgyti prieš naktį, nors kiekvieną dieną. Sveikas ir visiškai nekaloringas pyragas, puikus skanėstas.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 15:58 Receptai | Patiekalai Kefyriniai sausainiai prie arbatos

Kefyro tešla visada išsiskiria savo savybėmis, kad ilgai išliktų gaivi ir minkšta. Šis receptas yra lengviausias ir greičiausias, jam reikia tik kelių produktų, kurie visada yra virtuvėje.

Skaityti daugiau

25.09.2021 laikas 15:57 Receptai | Patiekalai Greitas ir labai skanus ryžių ir vištienos plovas greitpuodyje
Mano šeima itin mėgsta šį greitai pagaminamą, rytietišką plovą su vištiena ir basmati ryžiais, gamintą greitpuodyje.

Skaityti daugiau