Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2021 » Rugsėjo » 21

Kaukolė iš Rodezijos su kulkos žyme

Puikus rašytojas Markas Tvenas yra parašęs ne mažiau puikų humoristinį romaną "Jankiai karaliaus Artūro dvare". Romanas prasideda tuo, kad muziejuje lankytojų dėmesį patraukia ankstyvųjų viduramžių riterio šarvai, kiaurai peršauti revolverio kulkos. Mokslas negali paaiškinti šios mįslės. Mes neperpasakosime čia romano turinio. Mes tik norime pastebėti, kad tokių mįslių pasitaiko ne tik grožinėje literatūroje, bet ir realiame gyvenime. Vienas iš tokių pavyzdžių galėtų būti kaukolės iš Rodezijos istorija.

Kaukolė iš Rodezijos su kulkos žyme

Rodezijos žmogus

1921 metais urve netoli Broken Hilo miesto Šiaurės Rodezijoje (dabar jis vadinasi Kabve, o šalis pervadinta į Zambiją) šachtininkas Tomas Cvigelaaras rado žmogaus palaikus.

Tai nebuvo koks nors šiuolaikinis kriminalas. Tame pačiame urve rastų akmeninių įrankių ir gyvūnų liekanų tyrimai parodė, kad ir žmogaus palaikų amžius galėjo būti nuo 130 iki 490 tūkstančių metų - tiksliau nustatyti nepavyko. Tačiau bet kokiu atveju, net jei ir buvo įvykdytas nusikaltimas, bylą galima nutraukti dėl senaties.

Buvo rasta kaukolė ir keli kaulai. Mokslininkai ėmėsi juos tyrinėti ir netrukus rado vieną keistenybę: kaukolės smilinio srityje aptikta apvali angelė.

Kas gi čia keisto? Reikalas tas, kad žmogaus kaulas - gana tvirta medžiaga. Labai stipriai smogus žmogui į galvą ietimi ar pataikius strėle iš nedidelio atstumo, žaizda, žinoma, bus kiaurinė, tačiau skylė bus nelygi ir kaukolėje bus įtrūkimų. Kad skylė būtų idealiai lygi, ji turi būti pragręžta arba palikta kulkos.

kaukolė, paslaptys, istorija, istorijos paslaptys

Gręžė ar. ..?

Tarkime, kad kažkoks senovės chirurgas dėl kažkokių paslaptingų tikslų nusprendė pragręžti galvą savo pacientui. Teoriškai tai įmanoma, tačiau tie, kurie laikė rankose grąžtą (nesvarbu kokį, mechaninį ar elektrinį), žino, kad net jei pats grąžtas nėra labai kokybiškas, jo palikta skylė vis vien visada turės lygius kraštus. O rastoje kaukolėje, gerai įsižiūrėjus, galima pastebėti, kad skylės kraštai nėra labai lygūs.

Tai yra kažkas pramušė senovės žmogui galvą, bet ne ietimi, ne strėle ir nepragręžė su kokiu nors, tegul net ir akmeniniu, grąžtu. Tai kuo gi? Lieka tik vienas atsakymas: prieš 130 (arba 490) tūkstančių metų kažkas iššovė iš šaunamojo ar bet kokio kito, bet gana galingo, ginklo, pataikė savo priešininkui į galvą ir pramušė kaukolę.

kaukolė, paslaptys, istorija, istorijos paslaptys

Prarasta paslaptis

Kalbant apie ginklo galingumą, greičiausiai užtaisas buvo gana silpnas, lyginant su šiuolaikiniais šoviniais. Šūvis atliktas iš nedidelio atstumo. Mes priėjome tokios išvados būtent todėl, kad skylė nėra pakankamai lygi (dideliu greičiu lekianti kulka taikinyje palieka skylę su idealiai lygiais kraštais). Ir dar todėl, kad, iššovus galingą šovinį, kulka išlįstų priešingoje kaukolės pusėje ir paliktų tokią pat skylę arba (jei šovinys buvo nedidelis) pakeliui išplėštų nemažą kaulo gabalą.

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.10.2021 laikas 21:26 CDC pagautas meluojantis: Covid vakcinos nužudo 15 žmonių už kiekvieną 1 išgelbėtą gyvybę
Federalinė vyriausybė primygtinai reikalauja, kad amerikiečiai nekreiptų dėmesio į didžiulį su vakcinomis susijusių sužeidimų ir mirčių, apie kurias šiais metais pranešta VAERS (Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemai), skaičių, teigdama, kad nė vienas iš jų nėra s...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 20:13 Ekspresinis veido atnaujinimas, kurį galite atlikti patys
Norint kokybiškai prižiūrėti odą ir suteikti jai reikalingų medžiagų, nebūtina pirkti kremų kosminėmis kainomis ar nuolat gyventi grožio salonuose.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:47 Kaip atsikratyti lūpų pūslelinės per 1 dieną: 7 liaudies metodai

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Net jei ši liga yra lengvos formos ir vargina tik kartą per pusmetį, tai nėra malonu. Ypač erzina būdingi bėrimai ant lūpų, kurie ne tik stipriai niežti, bet ir atrodo tiesiog negražiai, verčia kelias dienas slėptis nuo smalsių akių.

...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 17:22 NSO virš Springfildo, Misūrio valstija, JAV

17:00 10/18/21. Stebėjau šį objektą, skrendantį per Springfildą Mo, trumpam sustojusį virš miesto centro. Buvau spūsties valandą ir galėjau tik trumpam sustoti, kad padaryčiau šį vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 16:24 Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas ragina suimti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci

Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vyriausiasis narys, JAV atstovas Devinas Nunesas (Devin Nunes) (R-CA), ragina patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:27 Receptai | Patiekalai Trupininis obuolių pyragas su maskarpone
Tai tobulasis obuolių pyragas su maskarpone, kurį aš galėčiau valgyti ir valgyti, jei tik po to kelnių saga ant manęs nepyktų. Gal jis ir nėra pats sveikiausias, bet kad vienas iš skaniausių trupininių pyragų, tai garantuotai....

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:14 Receptai | Patiekalai Nuostabaus skonio obuolių pyragas
Na kokie namie rudenį be nuostabaus obuolių pyrago, kai pasklinda obuolių ir cinamono kvapas... Kažkada perskaičiau šį receptą kažkuriame žurnale, pagalvojau, kad nieko ypatingo čia nebus... Tačiau jis gavosi tobulas, skanesnio net nesu ragavusi....

Skaityti daugiau

26.10.2021 laikas 16:56 Receptai | Patiekalai Beef steak Tartare - totoriškas bifšteksas
Negalintiems žiūrėti į žalią mėsą, toliau skaityti mano recepto tikrai nepatariu, nes šį kartą Jums parodysiu, kaip pasigaminti tai, kas angliškai vadinasi "Beef Steak Tartare", prancūziškai - "Filet americain" arba tiesiog "steak tartare", o lietuviškai būtų "Totoriškas bifšteksas", na arba kaip da...

Skaityti daugiau