Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Rugsėjo » 22

La Palmos ugnikalnis Kanarų salose toliau išsiveržia

Dėl lavos buvo sugriauta daugiau kaip 400 namų ir evakuota daugiau kaip 6 000 žmonių. Kanarų salos La Palmos valdžios institucijos paragino gyventojus laikytis atokiau nuo tebesitęsiančių ugnikalnio išsiveržimų.

Saloje paskelbta aukšto lygio parengtis po to, kai per savaitę Cumbre Vieja, viename iš aktyviausių salyno vulkaninių regionų, buvo užfiksuota daugiau kaip 22 000 drebėjimų.

Pasak vyriausybės, vietos valdžios institucijos pradėjo evakuoti žmones ir kai kuriuos ūkio gyvulius iš netoliese esančių kaimų dar prieš išsiveržimą, kuris įvyko sekmadienį 15.15 val. vietos laiku miškingame šlaite retai apgyvendintame Cabeza de Vaca regione.

Praėjusį sekmadienį La Palmos saloje išsiveržęs ugnikalnis ir toliau svaido lavos srautus. Jau sugriauta daugiau kaip 166 namai. Antradienio vakarą pranešta, kad be pagrindinės kalderos, susidariusios Cumbre Vieja ugnikalnio keteroje, netoliese esančioje Tacandos vietovėje prasidėjo antrasis išsiveržimas, dėl kurio iš šios vietovės teko papildomai evakuotis.

Maždaug už kilometro nuo pagrindinio lavos srauto žiočių susiformavo nauja.

Remiantis naujausiais duomenimis, lavos srauto greitis sumažėjo nuo pradinio 700 metrų per valandą iki 300 metrų per valandą. Ekspertai prognozuoja, kad šiandien ji gali pasiekti pakrantę, todėl padidės apsinuodijimo toksiškomis dujomis, kurios išsiskirs lavai patekus į vandenyno vandenį, pavojus.

Salos tarybos pirmininkas Mariano Zapata vietos radijo stočiai "Cadena Ser" sakė, kad lava sunaikino ne tik gyvenamuosius namus, bet ir nemažai žemės ūkio ir gyvulininkystės ūkių bei keletą šeimos įmonių. Remiantis Europos palydovo "Copernicus" palydovinėmis nuotraukomis, lava jau padengė daugiau kaip 103 hektarus salos. 

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau