Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Spalio » 9

Švedija ir Danija uždraudė jaunimui skirti pavojingas COVID-19 vakcinas

(Paranormal) Švedijos ir Danijos sveikatos priežiūros institucijos dėl rimto šalutinio poveikio uždraudė naudoti Moderna COVID-19 vakciną jaunesniems žmonėms.

Spalio 6 d. Švedijos sveikatos apsaugos pareigūnai paskelbė, kad sustabdo vakcinos "Moderna", žinomos kaip "Spikevax", naudojimą jaunesniems žmonėms, gavę pranešimų apie šalutinį poveikį, pavyzdžiui, miokarditą - širdies uždegimo tipą. Pasak Švedijos sveikatos agentūros oficialaus pareiškimo vertimo, draudimas taikomas visiems, gimusiems 1991 m. ir vėliau, dėl "padidėjusios šalutinio poveikio, pavyzdžiui, širdies raumens ar širdies maišelio uždegimo, rizikos".

Tačiau jie vis tiek rekomenduoja šios amžiaus grupės žmonėms skiepytis "Pfizer" vakcina, kurios galiojimo sustabdymas galios iki gruodžio 1 d. Valdžios institucijos taip pat patarė šios amžiaus grupės žmonėms, gavusiems pirmąją "Moderna" dozę, nesiskiepyti antrąja.

Nors jų pareiškime pažymėta, kad miokarditas ir perikarditas gali praeiti savaime, žmonės, kuriems pasireiškia įtartini simptomai, turėtų kreiptis į gydytoją arba vykti į skubios pagalbos skyrių, nes gali prireikti medicininio gydymo ir stebėjimo ligoninėje.

Tuo tarpu Danija stabdo skiepijimą jaunesniems nei 18 metų vaikams. Šios šalies sveikatos priežiūros institucijos teigė, kad iš keturių Šiaurės šalių gauti duomenys rodo ryšį tarp širdies uždegimo ir "Moderna" injekcijų jaunesniems žmonėms.

Duodama interviu "The Associated Press", Danijos sveikatos apsaugos pareigūnė Bolette Soeborg teigė, kad jauni žmonės bus kviečiami skiepytis tik "Pfizer" injekcijomis: "Remdamiesi atsargumo principu, ateityje šia vakcina kviesime skiepytis tik vaikus ir jaunimą, ypač atsižvelgiant į tai, kad būtent apie šią vakciną yra daugiausia duomenų apie vaikų ir jaunimo skiepijimą, ypač iš JAV ir Izraelio."

Tuo tarpu Norvegija jau anksčiau rekomendavo "Pfizer" skiepą nepilnamečiams ir trečiadienį tai pakartojo, primindama piliečiams, kad po antrosios dozės poveikio širdžiai rizika ypač didelė berniukams ir jauniems vyrams.

Tikimasi, kad Suomija netrukus paskelbs savo sprendimą šiuo klausimu.

Reguliavimo institucijų pritarimas nereiškia, kad nepasireikš rimtas nepageidaujamas poveikis

Liepos mėnesį ES vaistų reguliavimo institucija, Europos vaistų agentūra, rekomendavo leisti naudoti "Moderna" skiepą 12-17 metų jaunuoliams - tai buvo pirmas kartas, kai kuri nors šalis leido šį skiepą naudoti vaikams. Šis patvirtinimas buvo gautas praėjus keliems mėnesiams po to, kai sausio mėn. ji patvirtino "Moderna" vakciną 18 metų ir vyresniems žmonėms.

Tačiau Europos ir Amerikos priežiūros institucijos įspėjo, kad "Moderna" ir "Pfizer" gaminamos mRNA vakcinos yra susijusios su jaunų žmonių širdies uždegimu ir krūtinės skausmu.

Keletas jaunų žmonių mirė nuo širdies sutrikimų netrukus po "Pfizer" skiepo, nors sveikatos priežiūros institucijos, atrodo, nesiryžta pripažinti oficialaus ryšio. Sveikas 13 metų berniukas iš Mičigano mirė miegodamas praėjus trims dienoms po antrosios "Pfizer" vakcinos dozės, o 15 metų berniukas iš Kalifornijos, neturėjęs jokių sveikatos problemų, mirė dėl širdies problemų praėjus dviem dienoms po antrosios tos pačios vakcinos dozės.

Nors tiek "Moderna", tiek "Pfizer" vakcinos remiasi mRNA technologija, kuri į ląsteles perduoda genetinį kodą, jų dozės skiriasi. Vienoje "Pfizer" siūlomos vakcinos dozėje yra 30 mikrogramų, o "Moderna" - daugiau nei tris kartus daugiau, t. y. 100 mikrogramų vienoje dozėje, ir tai gali paaiškinti, kodėl jos poveikis širdžiai yra ryškesnis. JAV vyriausybės vakcinų kūrimo programa paprašė Moderna ištirti, ar įmanoma sumažinti dozę nesumažinant apsaugos.

(P komentaras: man labai keista, kad Lietuvoje vyresniems žmonėms kalba, kad jiems būtų privaloma skiepas. Prof. Vaitkus tai dažnai deklaruoja. Tačiau, jis nepasako tiesos, nutyli, kad tai vakcinos yra mRNA technologijos, kitokios, kurios keičia tavo DNR, arba genetinį kodą (ar žmogui tai nesvarbu). Kodėl, jis apie tai nekalba? Todėl, jas, kaip vakcinas vadinti negalimą - tai biologiniai preparatai. O, tai man kelia įtarimų. Be to, 'vakcinos" buvo galimai naudingos tik prasidėjus Kinų gripui, bet ne dabar. Jis jau yra mutavęs. Todėl, išviso kylą daug klausymų.)

Šį ir kitus galimus šalutinius poveikius turi įvertinti visi tėvai, spręsdami, ar jų vaikai turėtų gauti vakciną. Nors kai kurios valdžios institucijos tvirtina, kad tokie atvejai yra reti, jie yra pakankamai rimti ir paplitę, kad kelios šalys nutraukė tam tikrų vakcinų naudojimą, ir jie jau atėmė jaunų žmonių gyvybes. Tiems, kurie jau pasiskiepijo, patariama būti budriems ir stebėti, ar nėra širdies sutrikimų požymių, pavyzdžiui, krūtinės skausmų, dusulio, širdies plakimo ar drebėjimo, ypač jauniems berniukams, praėjus kelioms dienoms ir savaitėms po antrosios dozės.

Šio straipsnio šaltiniai:

TheEpochTimes.com

News.Trust.org

NYPost.com

CitizenFreePress.com

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.10.2021 laikas 21:26 CDC pagautas meluojantis: Covid vakcinos nužudo 15 žmonių už kiekvieną 1 išgelbėtą gyvybę
Federalinė vyriausybė primygtinai reikalauja, kad amerikiečiai nekreiptų dėmesio į didžiulį su vakcinomis susijusių sužeidimų ir mirčių, apie kurias šiais metais pranešta VAERS (Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemai), skaičių, teigdama, kad nė vienas iš jų nėra s...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 20:13 Ekspresinis veido atnaujinimas, kurį galite atlikti patys
Norint kokybiškai prižiūrėti odą ir suteikti jai reikalingų medžiagų, nebūtina pirkti kremų kosminėmis kainomis ar nuolat gyventi grožio salonuose.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:47 Kaip atsikratyti lūpų pūslelinės per 1 dieną: 7 liaudies metodai

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Net jei ši liga yra lengvos formos ir vargina tik kartą per pusmetį, tai nėra malonu. Ypač erzina būdingi bėrimai ant lūpų, kurie ne tik stipriai niežti, bet ir atrodo tiesiog negražiai, verčia kelias dienas slėptis nuo smalsių akių.

...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 17:22 NSO virš Springfildo, Misūrio valstija, JAV

17:00 10/18/21. Stebėjau šį objektą, skrendantį per Springfildą Mo, trumpam sustojusį virš miesto centro. Buvau spūsties valandą ir galėjau tik trumpam sustoti, kad padaryčiau šį vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 16:24 Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas ragina suimti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci

Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vyriausiasis narys, JAV atstovas Devinas Nunesas (Devin Nunes) (R-CA), ragina patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:27 Receptai | Patiekalai Trupininis obuolių pyragas su maskarpone
Tai tobulasis obuolių pyragas su maskarpone, kurį aš galėčiau valgyti ir valgyti, jei tik po to kelnių saga ant manęs nepyktų. Gal jis ir nėra pats sveikiausias, bet kad vienas iš skaniausių trupininių pyragų, tai garantuotai....

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:14 Receptai | Patiekalai Nuostabaus skonio obuolių pyragas
Na kokie namie rudenį be nuostabaus obuolių pyrago, kai pasklinda obuolių ir cinamono kvapas... Kažkada perskaičiau šį receptą kažkuriame žurnale, pagalvojau, kad nieko ypatingo čia nebus... Tačiau jis gavosi tobulas, skanesnio net nesu ragavusi....

Skaityti daugiau

26.10.2021 laikas 16:56 Receptai | Patiekalai Beef steak Tartare - totoriškas bifšteksas
Negalintiems žiūrėti į žalią mėsą, toliau skaityti mano recepto tikrai nepatariu, nes šį kartą Jums parodysiu, kaip pasigaminti tai, kas angliškai vadinasi "Beef Steak Tartare", prancūziškai - "Filet americain" arba tiesiog "steak tartare", o lietuviškai būtų "Totoriškas bifšteksas", na arba kaip da...

Skaityti daugiau