- 30.04.2023
- 0.0 Reitingas
- 448 Peržiūros
- Komentarai
Džo Baidenas (Joe Biden) sparčiai plėtoja planus panaikinti fizinius grynuosius pinigus ir sukurti pagrindą tam, kad amerikiečiai negalėtų turėti savo pinigų.
Baltieji rūmai ir Federalinis rezervų bankas, J. Bideno nurodymu, pradėjo kurti centrinio banko kontroliuojamą skaitmeninę valiutą. Šis programuojamas, atsekamas, lengvai manipuliuojamas skaitmeninis doleris padarytų fizinius pinigus nebereikalingus. Nors tai gali skambėti kaip iš distopinio mokslinės fantastikos romano, tai pernelyg realu ir netrukus gali visiems laikams pakeisti Amerikos gyvenimą.
2022 m. kovą Bideno administracija išleido plataus masto vykdomąjį įsaką, kuriuo daugeliui federalinių agentūrų nurodė kovoti su skaitmeniniu turtu, įskaitant populiarias kriptovaliutas. Įsakyme taip pat buvo nurodyta FED ištirti galimą centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) kūrimą.
Nors CBDC dažnai vadinama "skaitmeniniu doleriu", tai nebūtų skaitmeninė dabartinio popierinio dolerio versija. Tai būtų visiškai nauja valiuta, kuri egzistuotų tik elektroniniu, ne fiziniu pavidalu.
Administracija paskelbė, kad CBDC ataskaitos bus baigtos rengti 2022 m. rugsėjo mėn. Nors po ataskaitų paskelbimo ji oficialiai nepasiūlė CBDC, tačiau paskelbė, kad parengė JAV CBDC sistemos "politikos tikslus". J. Bidenas taip pat nurodė Nacionalinės ekonomikos tarybos, Nacionalinio saugumo tarybos, Mokslo ir technologijų politikos biuro ir Iždo departamento vadovybei "reguliariai susitikti" su Federaliniu rezervų banku, kad toliau kurtų galimą CBDC.
Nuo rugsėjo mėn. administracija nenuilstamai - ir tyliai - dirbo, kad CBDC būtų sukurta. Įvairios darbo grupės derino pastangas su nevyriausybinėmis grupėmis. Pagal įvairius Bideno administracijos ir Federalinio rezervo pateiktus CBDC pasiūlymus JAV CBDC būtų programuojamas, atsekamas ir skirtas įvairiems kairiesiems socialiniams tikslams skatinti. CBDC sistema taip pat būtų skirta ekologinei darbotvarkei įgyvendinti, skatinant visuomenę padėti "pereiti prie grynojo nulinio išmetamųjų teršalų kiekio ekonomikos ir gerinti aplinkosauginį teisingumą".
Skirtingai nei decentralizuotų kriptovaliutų, pavyzdžiui, bitkoinų, atveju finansų institucijos, vyriausybės atstovai ir (arba) Federalinė rezervų sistema galėtų lengvai atsekti kiekvieną CBDC sistemoje atliktą sandorį, susijusį su konkrečiais naudotojais. Be to, kadangi CBDC būtų skaitmeninis ir programuojamas, būtų galima nustatyti taisykles, kurios ribotų išlaidas patvirtintai veiklai.
Kadangi fiziniai grynieji pinigai taptų atgyvena, žmonės neturėtų kitų galimybių pirkti. Kitas pavyzdys - vyriausybė galėtų stebėti asmens išlaidas ir apskaičiuoti jo "anglies pėdsaką", o tada skirti tiesiogiai išskaičiuojamas baudas arba taikyti išlaidų apribojimus.
Bideno administracijos planai užtikrinti, kad visuomenė nebeturėtų pinigų pagal daugumą Bideno administracijos ir Federalinės rezervų sistemos aptartų CBDC projektų. Tik didelės institucijos, tokios kaip bankai, federalinė vyriausybė ir (arba) Federalinė rezervų sistema, iš tikrųjų būtų CBDC nuosavybė. Visi kiti negalėtų visiškai kontroliuoti savo skaitmeninių pinigų.
Pagal dabartinę sistemą, kai įnešate pinigus į čekinę ar taupomąją sąskaitą banke, pinigai iš karto tampa jūsų nuosavybe. Pinigai tampa banko nuosavybe. Nors bankas privalo jūsų prašymu grąžinti jam jūsų pateiktus pinigus, grynieji pinigai galiausiai priklauso bankui tol, kol jų neišimate iš savo indėlio sąskaitos. Pagal CBDC siūlomą sistemą jums nebūtų jokios galimybės fiziškai paimti CBDC iš indėlio sąskaitos, laikyti juos privačiai, turėti juos tiesiogiai savo nuosavybėje arba naudoti juos be didelės institucijos stebėjimo.
Bideno administracija tiesiogiai pripažino, kad ji ir Federalinis rezervų bankas dabar svarsto galimybę ateityje neturėti CBDC. Iždo departamentas 2022 m. ataskaitoje apie CBDC teigė: "CBDC yra ne tik vertybiniai popieriai, bet ir vertybiniai popieriai, kuriuos reikia turėti,
"Yra dvi bendrosios CBDC tarpininkavimo architektūros: (1) vieno lygio (t. y. tiesioginis) CBDC su centriniu banku ir (2) dviejų lygių CBDC, kai tarpininkai (potencialiai bankai arba nebankiniai finansiniai tarpininkai) prisijungtų ir valdytų mokėjimus, o centrinis bankas registruotų sąskaitų likučius."
Kitaip tariant, nėra scenarijaus, pagal kurį galėtumėte laikyti savo skaitmeninius pinigus vietiniame kietajame diske ar privačioje saugojimo sąskaitoje.
Visi jūsų pinigai būtų saugomi banke arba tiesiogiai Federaliniame rezervų banke, o tai reiškia, kad visi jūsų CBDC pinigai priklausytų jiems.
Nepriklausomai nuo to, kur būtų laikomi jūsų CBDC, tikėtina, kad federalinė vyriausybė turėtų prieigą prie duomenų apie jūsų pirkinius ir kitos informacijos - CBDC šalininkų teigimu, šis pasirinkimas yra būtinas, kad pareigūnai galėtų apriboti nusikalstamą veiklą.
Vieninteliai svarbūs privatumo klausimai, kurie išlieka CBDC šalininkų galvose, yra susiję su duomenų rinkimo mastu.
Pavyzdžiui, 2022 m. kovo mėn. kalboje apie CBDC Bideno vidaus finansų sekretoriaus pavaduotoja Nellie Liang (Nellie Liang) paaiškino, kad "vienas iš būdų suderinti privatumo ir neteisėto finansavimo problemas mažmeniniame CBDC galėtų būti pakopinė struktūra, pagal kurią būtų renkama mažiau duomenų apie mažos vertės sandorius doleriais arba mažos apimties sąskaitas".
Atkreipkite dėmesį, kad Liangas sako, jog "mažiau duomenų" "galėtų būti renkama apie mažos apimties dolerių sąskaitas.
Ji nesako, kad duomenys nebus renkami.
Jei netolimoje ateityje bus įdiegtas programuojamas CBDC, jūs neturėsite pinigų ir turėsite labai mažai privatumo, jei apskritai turėsite.
Tai puiki žinia tiems, kurie pasisako už didesnę valdžią ir nori daugiau galių didelėms finansų įstaigoms.
Tačiau likusiems mums tai gali tapti katastrofišku laisvės praradimu.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau