- 24.07.2023
- 0.0 Reitingas
- 543 Peržiūrų
- Komentarai
JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) pakeitė COVID-19 atvejų tarp paskiepytųjų apibrėžtį, todėl, remiantis "The Epoch Times" gautais dokumentais, sumažėjo atvejų, priskiriamų proveržiui, skaičius.
Vidinis CDC elektroninis laiškas, kurį gavo "The Epoch Times". (The Epoch Times)
Remiantis vienu iš dokumentų, CDC 2021 m. pradžioje apibrėžė atvejus po skiepijimo kaip asmenis, kuriems nustatytas teigiamas rezultatas praėjus septynioms ar daugiau dienų po pirminės skiepų serijos gavimo.
Apibrėžimas buvo pakeistas 2021 m. vasario 2 d. ir į jį įtraukti tik tie atvejai, kurie buvo nustatyti praėjus bent 14 dienų po pirminės serijos, rodo kitas dokumentas.
"Mes patikslinome atvejo apibrėžtį", - tuo metu kolegoms rašė CDC Vakcinų proveržio atvejų tyrimo grupės vadovas daktaras Markas Fišeris (Marc Fisher).
Pakeitimo pagrindimas buvo redaguotas.
CDC atstovas spaudai gynė pakeistą apibrėžtį.
"CDC pakeitė proveržio infekcijos laikotarpio apibrėžtį dėl naujausių duomenų, kurie parodė, kad 14 dienų laikotarpis reikalingas efektyviam antikūnų atsakui į vakcinas", - elektroniniame laiške "The Epoch Times" sakė atstovas spaudai Skotas Pauley (Scott Pauley).
"Dėl šios priežasties, taip pat dėl duomenų, rodančių, kad daugelis COVID-19 atvejų, prieš pasireiškiant simptomams, inkubuojasi iki dviejų savaičių, reikėjo patikslinti laikotarpį, kad būtų pašalinti atvejai, kai infekcija pasireiškė anksčiau, nei reakcija į skiepus buvo veiksminga", - pridūrė S. Pauley.
Dr. Harvey Rischas, Jeilio visuomenės sveikatos mokyklos epidemiologijos profesorius emeritas, teigė, kad nėra "jokio įtikinamo pagrindo" neįtraukti ankstyvųjų atvejų ir kitų įvykių tarp paskiepytųjų, nesvarbu, ar jie įvyko per septynias, ar per 14 dienų.
"Bet kuriuo iš šių vėlavimų CDC sprendė, kas yra teoriškai geriausia, ką galima pasiekti skiepijant. Jei vakcinos neveikia pirmąsias 7 ar 14 dienų arba per tą laikotarpį padidina riziką susirgti Covid-19, tai yra dalis to, kas atsitinka, kai jos diegiamos populiacijoje", - elektroniniu paštu laikraščiui "The Epoch Times" sakė daktaras Rišas.
Stanfordo universiteto sveikatos politikos profesorius daktaras Jay Bhattacharya teigė, kad CDC turėjo sutelkti dėmesį į žmonių informavimą apie tai, kad iš karto po skiepijimo jie nėra tokie apsaugoti.
"Užuot žaidusi žaidimus su proveržio atvejų apibrėžtimi", - elektroniniu laišku "The Epoch Times" sakė daktaras Bhattacharya, CDC turėjo įspėti "neseniai paskiepytus pažeidžiamus vyresnio amžiaus žmones, kad tuo laikotarpiu jiems gresia didesnė rizika užsikrėsti".
Nepakankamas skaičius
CDC neįtraukė kai kurių atvejų po skiepijimo, nes jie neatitiko atnaujinto apibrėžimo, rodo dokumentai, todėl susidarė išpūstas vakcinos veiksmingumo vaizdas.
Pavyzdžiui, viename dokumente nurodoma, kad Kanzase 2021 m. pradžioje pranešta apie 37 atvejus tarp paskiepytųjų.
Trisdešimt keturi nebuvo įskaičiuoti, nes jie įvyko gavus vieną, o ne dvi dozes. Pirminė abiejų vakcinų serija dar neseniai buvo dvi dozės, o antrąją dozę patariama skirti tik praėjus bent 21 dienai po pirmosios dozės.
Kiti trys atvejai įvyko po antrosios dozės, tačiau CDC jų neįskaitė kaip proveržio atvejų, nes jie įvyko per 13 dienų nuo pirminės serijos užbaigimo, elektroniniu paštu kolegas informavo daktaras Fišeris.
2021 m. sausio 29 d. CDC, skambindama Merilando sveikatos apsaugos pareigūnams, sužinojo, kad, atrodo, klasteris atsirado dėl asmens, kuris buvo paskiepytas viena doze prieš pasireiškiant simptomams. CDC pareigūnas sakė, kad tai buvo "galimas proveržio atvejis", tačiau šis atvejis nebūtų buvęs įskaičiuotas pagal ankstesnį ar vėlesnį proveržio apibrėžimą.
Kita tikėtina tikrojo atvejų skaičiaus nuslėpimo forma - kaip teigiama viename iš elektroninių laiškų, valstijos negalėjo pranešti apie atvejus per Nacionalinę ligų, apie kurias privaloma pranešti, priežiūros sistemą iki 2021 m. vasario mėn.
Kanzasas buvo pirmoji valstija, kuri per sistemą atsiuntė informaciją, kaip teigiama 2021 m. vasario 1 d. el. laiške, kuriame pranešama apie 37 atvejus.
Valstybės taip pat galėjo pranešti apie atvejus ne per sistemą skambučiais, taip pat sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, teigiama kitame el. laiške. Taip pat buvo išanalizuoti pranešimai, pateikti vakcinų nepageidaujamų įvykių registravimo sistemai, kad būtų galima juos įtraukti.
CDC pradėjo pranešti apie proveržio atvejų skaičių 2021 m. balandžio 15 d. Kai kurie proveržio atvejai sukėlė hospitalizaciją ir mirtį. CDC pareigūnai apie proveržio atvejus viešojoje erdvėje kalbėjo epizodiškai, tačiau taip pat pateikė klaidingų teiginių apie vakcinos veiksmingumą, be kita ko, 2021 m. kovo mėn. tvirtino, kad paskiepyti žmonės nesirgo.
COVID-19 vakcinos Vašingtone. 2020 m. gruodžio 14 d. bylos nuotrauka. (Jacquelyn Martin/Pool/AFP via Getty Images)
Pokyčiai įvyko po elektroninių laiškų apie "vakcinos nesėkmę"
Proveržio atvejo apibrėžtis buvo peržiūrėta po to, kai keli CDC pareigūnai elektroniniu paštu atsiuntė laiškus apie tai, kad vakcinos neužkerta kelio infekcijai.
Dr. Fišeris viename laiške 2020 m. gruodžio 21 d. teigė, kad viršininkas jam nurodė "pradėti rengti protokolą, pagal kurį būtų vertinamos COVID vakcinų nesėkmės arba proveržio atvejai".
Dr. Rochelle Walensky, tuometinė CDC direktorė, 2021 m. sausio 30 d. redakciniame straipsnyje pabrėžė, kad variantai apibūdinami kaip "didėjanti grėsmė" išvengti vakcinų apsaugos, ir sakė, kad šiuo klausimu kalbėjosi su JAV Nacionalinio sveikatos instituto vadovu.
Maždaug tuo pačiu metu CDC pareigūnai išplatino vieno puslapio dokumentą apie povakcininių atvejų tyrimą.
"Ką? Yra Tomo 1 puslapio dokumentas apie skiepų sukeltus nesėkmės atvejus?" 2021 m. sausio 27 d., išgirdusi apie dokumentą, kurį platino CDC medicinos pareigūnas daktaras Tomas Klarkas (Thomas Clark), pasakė kita aukšto rango CDC pareigūnė daktarė Nensė Mesionjė (Nancy Messionnier).
Dokumento versija, kurią gavo "The Epoch Times", buvo visiškai redaguota. Po to, kai daktaro Klarko buvo paprašyta pateikti neredaguotą versiją, CDC atsisakė pateikti bet kokias kitas dokumento versijas.
Dr. Fišeris taip pat 2021 m. sausio pabaigoje parengė prezentaciją apie proveržio atvejus ir išsiuntė tas skaidres kolegoms, pabrėžęs, kad jas parengė "vidiniam naudojimui" ir kad skaidrės "nebuvo niekieno peržiūrėtos ar patvirtintos". Paprašytas pateikti skaidres, daktaras Fišeris neatsakė.
Netrukus po šio pakeitimo CDC buvo įspėtas apie koledžo sportininką, kurio testas dėl COVID-19 buvo teigiamas praėjus maždaug trims savaitėms po to, kai jis baigė "Pfizer" pirminę seriją. Vienas CDC pareigūnas apibūdino jį kaip "potencialų proveržio atvejį" ir sakė, kad reikės peržiūrėti duomenis, ar jis bus įskaitytas.
Valstybėms išplatintame dokumente CDC nurodė keletą būdų, kaip atvejai po skiepijimo, net ir tie, kurie nustatyti praėjus bent 14 dienų po pirminės serijos, nebus įskaičiuojami. Tarp tokių atvejų - neįtraukti žmonės, kurie gavo vakciną, kuri nebuvo leidžiama Jungtinėse Valstijose, žmonės, kurių antikūnų testas buvo tik teigiamas, ir žmonės, kurių antikūnų testas buvo teigiamas per 44 dienas nuo paskutinio testo.
Laiko išskyrimas
CDC iš pradžių siūlė (pdf) laikyti asmenį "visiškai paskiepytu" jau praėjus septynioms dienoms po pirminės vakcinos serijos užbaigimo, bet galiausiai apsistojo ties 14 dienų po jos užbaigimo.
CDC atsisakė nurodyti pareigūno, kuris priėmė sprendimą dėl visiškai paskiepyto asmens apibrėžimo, pavardę. Agentūra, atsakydama į Informacijos laisvės akto prašymą, taip pat teigė neturinti jokių duomenų apie tai, kad būtų nuspręsta neįtraukti atvejų, kurie pasireiškia praėjus mažiausiai 35 dienoms po pirmosios vakcinos dozės.
Pareigūnai atkreipė dėmesį į JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) medžiagą, kurioje išdėstyti bendrovių "Pfizer" ir "Moderna", gaminančių vakcinas, kurias FDA leido naudoti 2020 m., klinikinių tyrimų rezultatai.
Tyrimais nustatyta, kad veiksmingumas nuo simptominės COVID-19 buvo daug mažesnis per kelias dienas po vakcinacijos. Pavyzdžiui, "Pfizer" tyrime per septynias dienas nuo vakcinos dozės įtariamų atvejų tarp paskiepytųjų buvo 409, o tarp placebo gavėjų - 287. Moderna įvertino 50,8 proc. veiksmingumą per 14 dienų po pirmosios dozės, palyginti su 92 proc. veiksmingumu praėjus 15 ar daugiau dienų po dozės.
Stebėjimų duomenys taip pat rodė mažesnį arba neigiamą apsaugojimą per kelias dienas po vakcinacijos, o beveik iš karto po vakcinų išplatinimo kai kurie paskiepyti žmonės pranešė, kad vis tiek užsikrėtė.
Autorius: Zachary Stieber iš "The Epoch Times",
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau