- 03.08.2023
- 0.0 Reitingas
- 670 Peržiūros
- Komentarai
Išstudijavęs dešimtis tyrimų apie maldos poveikį gyvam organizmui, Dossey sugalvojo savo maldą. Jis niekada nesimeldžia dėl konkrečių rezultatų: kad liga išnyktų, priepuolis baigtųsi.... Mokslininkas vartoja šią frazę: "Kad būtų pasiektas geriausias rezultatas.
Laris Dosjė (Larry Dossey) yra žinomas dėl maldos poveikio žmogui tyrimų. Savo pranešimuose jis ne tik bando atsakyti į klausimą, kas yra malda. Jis taip pat aiškinasi, kodėl vienais atvejais malda duoda puikių rezultatų, o kitais jos tarsi nematyti.
- Esu įsitikinęs, kad ateityje atsiras naujas požiūris į mūsų sąmonę. Mokslininkai nustos ją laikyti šalutiniu smegenų produktu, kuris pasmerktas mirti kartu su kūnu. O toks darbo su sąmone būdas, kaip malda, bus pripažintas kaip potenciali galia daryti įtaką kūnui", - tvirtina 83 metų gydytojas ir mokslininkas Laris Dosis (Larry Dossey).
"Iš kur galėčiau žinoti, ko dabar prašyti?"
Gydytojas prisimena vieno iš savo pacientų, mirštančio nuo sunkios ligos, atvejį. Tuo metu Laris Dosjė, būdamas arti paciento, paklausė jo, apie ką jis dabar galvoja. Pacientas atsakė, kad meldžiasi. Mirštantysis prisipažino, kad tik neseniai pradėjo melstis, nors niekada nebuvo religingas žmogus.
- O už ką jūs meldžiatės? - paklausė Dossey.
Laris Dosjė buvo su pacientu iki paskutinės jo gyvenimo minutės ir buvo nustebintas, kad jis nieko nebijojo ir niekuo nesiskundė. Jis išėjo ramus ir lengvas.
Laris Dosjė dažnai girdėdavo iš savo pacientų, kad jie meldžiasi už kančių pabaigą. Tačiau gydytojas į tai nekreipė didelio dėmesio, kol nesusidūrė su vienu tyrimu. Šio tyrimo rezultatai įrodė maldos svarbą stiprinant sveikatą.
Laris Dosis (Larry Dossey) ėmė kryptingai analizuoti mokslinę literatūrą, kad rastų daugiau faktų ir eksperimentinių maldos veiksmingumo įrodymų.
Taip Dosjė sužinojo, kad vienas pirmųjų maldos naudą sveikatai ištyrė kardiologas Herbertas Bensonas. Savo tyrimus jis atliko kartu su fiziologu Robertu Volisu (Robert Wallace).
Šie mokslininkai matavo sveikų žmonių (skirtingų tikėjimų), kurie skaitė maldas, fiziologinius parametrus. Eksperimento dalyviams mokslininkai užfiksavo mažesnį kraujospūdį ir lėtesnį širdies ritmą.
- Bensonas manė, kad maldoje nėra nieko stebuklingo. Norėdamas išsklaidyti paplitusius klaidingus įsitikinimus apie ją, jis pakeitė maldą frazėmis, kurios žmones veikė raminamai. Šios frazės taip pat veikė ir skatino sveikus fiziologinius pokyčius organizme. Tačiau vėliau Bensonas nustatė, kad kai kurie tyrimo dalyviai, kurie naudojo raminančias frazes, netrukus prarado susidomėjimą eksperimentu, o kiti dalyviai, kurie naudojo maldas, su malonumu tęsė eksperimentą", - pažymi Laris Dosis (Larry Dossey).
Be to, Bensonas nustatė ryšį tarp fizinių pratimų ir maldos. Jo eksperimente dalyvavę bėgikai bėgdami turėjo mintyse sukalbėti maldą. Paaiškėjo, kad kai jie melsdavosi, visas jų kūnas imdavo veikti efektyviau.
Larry Dossey sugalvojo savo maldą
Larry Dossey taip pat kalba apie tyrimus, kurie atsako į klausimą, ko prašyti savo maldose. Pavyzdžiui, buvo atlikti laboratoriniai tyrimai su pelėsiu ant skaidrių paviršiaus.
Pelėsis buvo apdorotas specialiu tirpalu, kuris sutrikdė jo vystymąsi, bet visiškai jo nesunaikino. Tada pelėsis buvo padalytas į dvi dalis - viena iš jų buvo kontrolinė. Paveikus mėginį kryptinga malda, reiškiančia tam tikro tikslo siekimą, nieko neįvyko, augimas liko statiškas. Kai pelėsis buvo veikiamas nenukreipta malda, nepateikiant rezultato, pelėsis vėl pradėjo augti.
- Panašūs tyrimai buvo atlikti su įvairiomis rūšimis. Mokslininkai padarė išvadą, kad daugiausiai teigiamų pokyčių gyvuosiuose organizmuose sukelia nenukreipta malda, kurioje nėra asociacijų, psichinių vaizdinių ir konkrečių tikslų", - sako Laris Dossi (Larry Dossi).
Norint atsakyti į klausimą, ar nenukreipta malda pasiekia tikslą, buvo atliktas dar vienas eksperimentas. Tam buvo panaudotos skirtingų augalų sėklos. Sėklos buvo suskirstytos į dvi grupes. Viena grupė buvo laikoma vandenyje ilgiau, nei reikėtų normaliam dygimui. O antrajai grupei buvo duodama nepakankamai drėgmės dygimui.
Taigi eksperimento dalyviai negalėjo žinoti, kas geriau tinka vienai ar kitai sėklų grupei. Tačiau dėl nenukreiptos maldos sėklos priėmė tas būsenas, kurios joms buvo sveikiausios.
Išstudijavęs dešimtis tyrimų apie maldos poveikį gyviems organizmams, Laris Dosis (Larry Dossey) sugalvojo savo maldą. Jis niekada nesimeldžia dėl konkrečių rezultatų: kad liga išnyktų, priepuolis baigtųsi. Dossey vartoja šią frazę: "Kad būtų pasiektas geriausias rezultatas". Jis nenurodo, ką reiškia žodis "geriausias".
- Asmuo, kuris meldžiasi už artimo žmogaus būklės pagerėjimą arba savo paties būklės pagerėjimą, ne visada turi žinoti, kaip turėtų elgtis kūnas, kad pagerėjimas įvyktų. Todėl reikėtų tiesiog melstis už tai, kas "geriausia man" arba asmeniui, už kurį meldžiatės, taikant metodą "tebūnie Tavo valia", - aiškina Laris Dosjė (Larry Dossey).
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau